Her Bütçeye Uygun 6 Sonbahar Dekorasyon Fikri


Sonbahar mevsimi geldi de ilk ayı olan Eylül geçmek üzere! İster evde bir davet veriyor olun, ister başka birinin evine gidiyor olun veya sadece evinizi dekore ediyor olun, dekorasyonlarınıza mevsimsel dokunuşlar eklemek için yapabileceğiniz birçok eğlenceli şey var. İşte bütçenizi zorlamayacak beş basit kendin yap projesi.


Masa Örtünüzü Kendiniz Yapın

resim: https://diihomestore.com


İhtiyacınız olacak bazı basit malzemeler:

• Kumaş

• Makas

• ŞeritTavandan Asılan Süslemeler Yapın


resim: createme.net


resim:https://livelaughrowe.comBu proje çocukların yapması için yeterince basit, ancak yetişkinler de biraz ekstra çaba harcayarak bir tane yapabilir. Kumaş şeritlerini 2" genişliğinde parçalar halinde keserek başlayın. Ardından her şeridi iki 1/2" genişliğinde şeritler halinde kesin. Ardından, her bir şerit parçasını uzunlamasına ikiye katlayın. Şeridi, uçları gerektiği gibi üst üste gelecek şekilde kumaş şeridin ortasına sarın. Sabitlemek için şeridi kumaş şeridin üstüne bağlayın. Tüm kumaş şeridi kaplayana kadar bu işlemi tekrarlayın. Fazla şeridi kesin. Son olarak, kanca veya çivi kullanarak süslemeyi tavandan asın.


Tabii ki, birkaç farklı çelenk deneyebilirsiniz.


Duvarlarınıza Biraz Renk Katın


Bu fikirleri bütçenizi zorlamadan duvarlarınıza renk katmak için kullanabilirsiniz. Duvarlarınızı parlak kırmızı, turuncu, sarı, yeşil, mavi, mor, pembe, beyaz, gri, siyah, kahverengi veya gümüş tonlarında boyayın. Maceraperest hissediyorsanız, duvarlarınıza çizgili veya lekeli boyamayı deneyin. Veya odanızın pencerelerinin veya kapılarının çevresine bir sınır çizin.

Resim Çerçevelerinizi Kendiniz Yapın


Şablonlu bir tasarıma sahip bir resim çerçevesi boyayın. Sprey boya kullanarak ahşap çerçeveler üzerine şablon tasarımları yapılabilir. Ardından, akrilik boya ile çizgiler arasındaki boşlukları doldurun. Asmadan önce tamamen kurumasını bekleyin. Ayrıca boncuk, yapma yaprak ve çiçek gibi çeşitli objeleri yapıştırarak da çerçeve yapabilirsiniz.

Evinize Açık Hava Görünümü Verin


İç mekan dekorasyonları için ilham kaynağı olarak bir dış mekan temasını da kullanabilirsiniz. İçeriye çelenk asın, masalara yeşillik, çiçek veya sonbaharla ilgili dekorasyonlar ekleyin.

Mumların büyüsü


Mumlar, ev dekorasyonunu dönüştürmek için sihirli bir güce sahiptir. Bu gücü göz ardı etmeyin. Ev dekorasyonumda mevsimlik dekorasyon objelerinin yanı sıra farklı renklerde mumlar da kullanıyorum. Mum rengi değişince dekorasyonun tarzı da bir anda değişiyor. Örneğin, yılbaşına yakın kırmızı ve gümüş mumlar, ilkbaharda pembe, mavi ve yeşil mumlar ve sonbaharda sarı-turuncu mumlar.Bu konular da ilginizi çekebilir:

Yılbaşı İçin Dekorasyon Fikirleri

Çocuk Odası ve Bahçe Dekorasyonu İçin Pratik Öneriler

Yemek Odanızın Dizaynından Kişilik Testi

3 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

  1. Çok güzel fikirler, fotoğraflar da çok net ve güzel çıkmış. :)

    YanıtlaSil
  2. Çok tatlılar. Minnoş fikirler. Teşekkürler. Sevgiler…

    YanıtlaSil
  3. Güzel kokulu bir mum bütün odanın havasını değiştiriyor.

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski