Yemek Odanızın Dizaynından Kişilik Testi

Yemek Odanızın Dizaynından Kişilik Testi

 Yemek odası da kişiliği yansıtır mı demeyin. Aslında evin en az kullanılan alanı gibi düşünülen yemek odaları gerçekte insanların en büyük zevkle vakit geçirdiği, en doğal ihtiyacını karşıladığı bir mekan olarak kişiliğini yansıtıyor.


İncelediğinizde siz de göreceksiniz ki, bilinçsiz bir şekilde yemek odanızı kişiliğinize göre dizayn etmiş olacaksınız.

 

Kadife Kumaşlı Sandalyelerden Oluşan Yemek Odaları

 Kadife kumaş, kimileri tarafından basit ve eski bir görünüm verdiği düşünülür, ancak aslında zarifliğin ve zenginliğin görünümünü ifade eder. Bu tip sandalyelerden oluşan yemek odaları sahipleri, misafirlerini ağırlarken, en cömert yönlerini ortaya koyuyor.

 

Ahşap Sandalyelerle Modern ve Dost Sever Bir Görünüm

 


Ahşap ayaklı sandalyeler genelde balkonda kullanılır diye düşünmeyin. Aslında modern ev yapılarında daha çok tercih edilen ahşap sandalyeler daha çok gençlere ve genç kalanlara hitap ediyor. 5 çaylarını seven, dostlarıyla uzun uzun oturmaktan zevk alanlar; bu tip sandalyeleri kullanma eğiliminde oluyor.

 

Çizgilerle Akıllı Bir Kişilik

 


Genelde zeki ve matematik düşkünü kişiler evlerinin diğer bölümlerinde olduğu gibi, yemek odalarında da çizgili dekora yatkın olurlar. Eğer çok fazla çizgi görürseniz bilin ki, karşınızdaki kişi zeka küpü.

 

Büyük Koltuklarla Kapsayıcı ve Zengin

 


Yemek odası sandalyelerini büyük koltuklardan oluşmasını tercih edenler, genelde keyfine düşkün kişiliklerdir. Yemeğin tadını çıkaran, dostlarını ve yemek arkadaşlarına mükemmel bir ev sahipliği yapmak için çırpınan bu kişilik, kendisi de bundan zevk alıp, tadını çıkartmaktan geri durmaz.

 

Aynalarla Şeffaflık

 


Yemek odasında aynanın ne işi var diye düşünmeyin. Aslında en çok yemek odalarında bulunan dolaplarda ayna kullanılır. Bu tip yemek odalarına ise daha şeffaflıktan yana olan kişiler yönelir. Ferahlık, açıklık ve şeffaflık en önemli kişilik özelliği olanlar yemek odalarını aynalarla doldurabiliyor.

 

Minderlerle Konfor ve Rahatlık

 


Gelelim “yemek yerken dünya yansa umurumda olmaz” diyen kişiliklere. Onlar gerçekten dünyanın bile yanmasını umursamayacakları için, yemek odalarının en konforlu, en rahat biçimde dizayn edilmesinden yana olurlar. Örneğin; koltukların etraflarına eklenen minderler, zaten pofuduk olan koltuklar, çok yüksek olmayan bir masa ve en önemlisi oturma koltuklarına en yakın yemek masası bu tip kişiliklerin tercihleri arasındadır.

Ben yemek odasında pratiklik ve konfordan yanayım. Sizin yemek odanız hangisi?

 Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

Anadolu'da Kapı Tokmaklarının Önemi

6 Şehir 6 Mimari Tarz 

Çocuk Odası Ve Bahçe Dekorasyonu İçin Pratik Öneriler 

Epoksi Zemin Kaplamaları

 

4 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Kişilik testleri oldum olası ilgimi çeker:-) Daha önce bir çok kişilik testi görmüştüm ama yemek odası dizaynının yansıttığı kişilik özellikleri ile ilgili gördüğüm ilk test, yazı bu oldu. Çok keyifliydi, kaleminize sağlık:-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında zevkimiz de kişiliğimizin bir yansıması, o yüzden bana mantıklı geldi ☺️

   Sil
 2. Konfor ve rahatlık ilk tercihim ,pratik olmayı seviyorum :)
  Keyifli bir testti canım,kalemine sağlık :)

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski