Corona Günlüklerim - İlk Acı Haber

 Bunu yazsam mı yazmasam mı bilemedim ama madem ki corona günlükleri tutuyorum, acısıyla tatlısıyla bu pandemiye ait deneyimleri yazmalıyım dedim. Ne yazık ki geçtiğimiz günlerde eşimin ve benim çok sevdiğimiz bir arkadaşımızı corona nedeniyle kaybettik. Hastaneye yattığını duymuş ve annesiyle konuşmuştuk ama son ana kadar umutluyduk. Ne yazık ki yaşam savaşını kazanamadı. Hala inanamıyoruz, ancak biz ne kadar üzülsek de ailesinin üzüntüsünün yanında hiç kalır. Elveda arkadaşım, seni hiç unutmayacağız...


 

Avusturya'da da bir takım insanlar pandemiye inanmıyoruz diye yasaklara uymayı reddediyor ve sokaklarda gösteri yapıyorlar. Türkiye'de dikkat edilmeyen yerler malum, hatta bugün haberlerde sokaklarda düğünler kutlandığını ve halaylar çekildiğini gördüm. İnsanlar bana olmaz diye mi düşünüyor anlayamıyorum gerçekten. Sana olmasa da başkasının ölümüne neden olabilirsin. Nasıl bu kadar duyarsız olunur anlamıyorum.

Bu arada aşı için hala bekliyoruz. Kayıt olduk ama Astra Zeneca hakkında çıkan haberlerden sonra korkmaya başladık vaz mı geçsek diyoruz. Herkes hükümete veryansın ediyor. İyi başladıkları kriz idaresini artık yüzlerine gözlerine bulaştırdılar :(

Diğer corona yazılarım

16 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Allah rahmet eylesin 🙏 Etrafı önemsemeyen insanlara o kadar sinir oluyorum ki 😥 Bu hafta ilk doz aşıyı oldum ben , nişan sonunda da ikinciyi olacağım .

  YanıtlaSil
 2. başınız sağolsun ...

  YanıtlaSil
 3. Malesef coronaya inanmayan, önemsemeyen o kadar çok kişi var ki. Hatta bu konuda ciddi uyarılar yapan uzmanlara hakaret edenleri okuyorum twitter da. Başınız sağolsun. Ne denebilir ki.

  YanıtlaSil
 4. I şıklar içinde uyusun.. Başınız sağ olsun.

  YanıtlaSil
 5. Başınız sağ olsun. Kesinlikle duyarsız insanlar "bana bişey olmaz, siz çok pimpiriklisiniz o yüzden sizi buluyor" mantığında oluyor bana göre...

  YanıtlaSil

 6. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun🙏

  YanıtlaSil
 7. Kendi başlarına gelmedipi sürece inanmayacak olanlar var maalesef. Türkiyede de vahim durumlar. Kimseye güven yok aşılar konusunda 🤔ne yapacağız bakalım.
  Sabırlar diliyorum tüm sevenlerine🙏🙏🙏

  YanıtlaSil
 8. Başınız sağolsun. Çok üzücü. Artık etrafında kayıp olmayan aile kalmadı gibi:(

  YanıtlaSil
 9. Çok üzücü haber Deryacığım, başınız sağolsun :(

  YanıtlaSil
 10. Ailesine ve size sabırlar diliyor Deryacım

  Aşı konusunda ben de feci halde ikilemdeyim. hoş hala bize sıra geldiği falan yok gerçi ama endişeliyim çokça.

  YanıtlaSil
 11. Başınınız sağ olsun. İnsanlar ölürken bu kadar vurdumduymaz olunması hayret verici bir şey. Kendimizi korumaktan başka çare yok. Tabi bir de aşı.

  YanıtlaSil
 12. bilinçsizlik diz boyu, saygıları da yok. sizlere sabırlar diliyorum.

  YanıtlaSil
 13. başınız sağ olsun tatlım. Her ölüm erken ama arkadaşlar olunca kabullenmesi çok zor oluyor

  YanıtlaSil
 14. Üzüldüm canım.Başınız sağolsun, tüm sevenlerine sabırlar diliyorum...

  YanıtlaSil
 15. Herkese teşekkür ederim arkadaşlar sizler sağolun 🙏🙏🙏

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski