Antworte Mir - Bana Yanıt Ver - Suzanna TamaroHerkese merhaba. Beni yakından takip eden dostlarım öykü kitaplarını pek sevmediğimi iyi bilir. Ancak ender de olsa ilgimi çeken öykü kitapları oluyor. Biraz depresif bir kitap olsa da, Suzanna Tamaro'nun ''Bana Yanıt Ver''  kitabı da bu istisnalardan biri oldu. Belki de bu, yazarın adeta üç mini roman okuyorum düşüncesi yaratan detaylı anlatımındandır.

Öykülerin kısaca konusu:

Aşkı, sadakati, güvenliği ve hayatın anlamını arayan üç kişi var kitapta. Suzanna Tamaro'nun tüm bu soruları büyük bir empatiyle sorduğu üç benzetme: Aşk nedir? Bana cevap ver! Annesini erken yaşta kaybeden Rosa'nın hikayesi. Hamile kaldığında, sonunda hayatını kendi eline alması gerektiğini hisseder.  Orman işçisi Saverio, hayattaki gerçek yolunu ancak karısını ve kızını kaybettikten sonra anlar. - Duygusallıktan korkmayan, insanların aklındakileri okuyormuşçasına detaylandıran Suzanna Tamaro, hayatın karanlık evrelerinde içsel özgürlüğe giden yolu bulan insanları anlatıyor.

Ben kitabı ilk elime aldığımda tam konsantre olamadım. Daha sonra kafamın rahat olduğu bir zamanda okuyunca hikayeler su gibi aktı gitti. Tamaro, deniz kıyısında veya kalabalık ortamlarda dikkatiniz dağılmadan okuyabileceğiniz yazarlardan değil. Biraz daha sakin ortamda okunabileceklerden.

Suzanna Tamaro Hakkında:

Görsel: Spiegel.de


Susanna Tamaro, 1957'de Trieste'de doğdu. Italo Svevo'nun büyük yeğenidir, ancak yazma yeteneği Federico Fellini tarafından keşfedilmiştir. Uzun bir süre İtalyan televizyonu için bir belgesel yapımcısı olarak çalıştı.“Yüreğinin Götürdüğü Yere Git'' kitabının dünya çapındaki ezici başarısından bu yana, Roma'da ve Orvieto yakınlarında serbest yazar olarak yaşıyor.

Yazardan okuduğum diğer kitaplar:

Yüreğinin Götürdüğü Yere Git

Bu kitaplar da ilginizi çekebilir:

A Summer With Kim Novak

Zeiten Des Sturms

İnci Yetiştiricisi

3 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Öykü kitaplarını pek sevmiyorsan daha benimki ile tanışmamışın demektir Deryacığım :))
  Şaka bir yana pek çoğumuz Susanna ile birlikte yüreğimizin götürdüğü yere gittik. Çok da güzel oldu :))

  YanıtlaSil
 2. öbür kitabını okudum sadece :)

  YanıtlaSil
 3. Yazarı bilmiyordum, kitabı merak ettim. Bir bakınayım, kütüphanede bulursam alırım. Teşekkürler tanıtın için. :)

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski