Die Perlenzüchterin (İnci Yetiştiricisi) - Di MorisseyHerkese merhaba. Bugün yine güzel bir romanla buradayım. Avustralya' lı yazar Di Morrissey'in Die Perlenzüchterin (İnci Yetiştiricisi) romanı akıcı bir dille yazılmış. İçinde hem biraz tarih, hem esrarengiz olaylar, hem aşk, hem macera var. Yani bir romanı roman yapan herşey diyebiliriz. Farklı ülkelerde geçen romanları çok seviyorum. Okurken insan kendini oralarda hissediyor. Yeni Zelanda, Avustralya, İngiltere veya bambaşka hiç bilmediğiniz ülke ve şehirleri öğreniyorsunuz. Benim gibi meraklıysanız google' da aratıp o yerler hakkında daha detaylı bilgiler de araştırabilirsiniz.

Kitabın konusu

Lily Barton, ailesinde Aborjin kanını taşıyan bir büyükninesinin olduğunu keşfeder. Aborjin kanının damarlarında dolaştığını keşfettiğinden beri, her yıl belirli bir süre için Broome'a ​​gelir. Orada akrabalarını ziyaret eder, Sidney'in koşuşturmacasından kurtulur ve en derin köklerine olan bağlarını güçlendirir. Ama kızı Sami bu yıllar sonra ortaya çıkmış aileyi kabullenmekte zorlanıyor. Manevi mirasıyla hiçbir şey yapmak istemiyor. Bir gün Lily, Broome'da sonsuza kadar kalmasına izin verecek ve Sami için çok tehlikeli olan bir proje için heveslenir: inci çiftçiliği. Ama bu yeni, gelişen inci çiftliği geçmişten bir sır da saklıyor...


Di Morrissey'in BiyografisiDi Morrissey, 18 Mart 1948'de Wingham, New Youth Wales, Avustralya'da doğdu. Sidney'in kuzeyindeki Pittwater bölgesinde büyüdü. Ünlü Avustralyalı aktör Chips Rafferty'yi, babasının ölümünü çocukken atlatmasına yardım eden akıl hocası ve arkadaşı olarak kabul ediyor. Kariyerine Londra'da ve CBS'de Honolulu, Hawaii'de gazeteci olarak başladı. Ayrıca kadın dergileri, radyo ve televizyonlarda editörlük yaptı, senaryolar ve oyunlar yazdı. Honolulu'da geçirdiği sürenin ardından Avustralya'ya döndü ve bir anda en çok satanlar haline gelen “Heart of the Dreaming” adlı ilk kitabını çıkardı. O zamandan beri en çok satan 17 kitap daha yayınladı ve bu onu Avustralya'nın en popüler ve başarılı yazarlarından biri yaptı. Bugün New South Wales, Byron Bay'de bir çiftlikte yaşıyor.

Bu, yazardan okuduğum ilk kitaptı. Keyifli birkaç gün geçirmek ve başka dünyalara seyahat etmek isterseniz tavsiye ederim. Di Morrissey'in Türkçe, İngilizce ve Almanca kitapları Türkiye'de tanınmış kitabevlerinde var. Okursanız yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim:) Şimdiden keyifli okumalar.

Not: Bu aralar sıkça kitap tavsiyeleri yazılarım oluyor. Taslaklarda o kadar okunmuş ve sırasını bekleyen kitap var ki artık yenilere yer açmak için onları daha sık yayınlıyorum. Ama kitapsever okurlarımın sanırım şikayeti yoktur:)

Bu kitaplar da ilginizi çekebilir:

Birinci Tekil Şahıs-Murakami

Patricia Cornwell-Kay Scarpetta Serisi

Wie Das Blatt Sich Wendet-Mo Yan

Herz Aus Glass- Nora Roberts

4 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. yazarı bilmiyom bakıciğim :)

  YanıtlaSil
 2. Bir kitapsever olarak hiçbir şikâyetim yok :-) Blogger arkadaşların kitap önerilerini çok önemsiyorum. Sayelerinde bilmediğim o kadar çok kitabı öğrendim ki. Mesela bu kitabı da ilk kez duyuyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de kitap bloglarını çok seviyorum. Ayrıca blog yazarı arkadaşlar artık yıllardan beri birbirimizin okuduğu tarzları da tanıyoruz karşılıklı önerilerde bulunmak farklı yazarları ve kitapları tanımamızı sağlıyor. Hepimiz birbirimizden bir şeyler öğreniyoruz:)

   Sil
Daha yeni Daha eski