Pera Palas'ta Gece Yarısı - Dizi Tavsiyesi


 

Esra genç bir gazetecidir. Pera Palas hakkında bir yazı yazmak için görevlendirilir ve otele gider. Otelin müdürü ile odaları gezip söyleşiyi yaptıktan sonra geç olduğu için müdür Ahmet bey onu otelde kalması için davet eder. 

Odasına gittiğinde komodinde bir anahtar bulan genç kadın, birden bir sarsıntı ile irkilir. Kendine geldiğinde yıllar öncesine gitmiştir. Otelin büyük sırrı, zamanda yolculuk yapılmasını mümkün kılan geçitlerdir.

Zamanda yolculuk dizi ve filmlerini çok seviyorum. Tabii ilgi çekici bir şekilde işlenirse. Pera Palas'ta Gece Yarısı, akıcılık, dekorlar ve oyuncular olarak bu anlamda benden tam puan aldı. İnternette kimi iyi kimi kötü birçok yorum okudum. Tabii herkesin zevki farklı olabilir ama bunu da oyunculara hakaret içeren yorumlar yazarak belirtmesek daha iyi olur fikrindeyim. Beğenmeyen izlememe özgürlüğüne sahip sonuçta. Mesela başroldeki Hazal Kaya'yı role yakıştıramayanlar var. Giysiler yakışmamış hali tavrı uymamış diyenler var. Bir kere zamanda yolculuk yapmanın şaşkınlığını iyi yansıtmış, modern bir çağdan geriye gidiyor ve o dönemin giysileri içinde kendini rahat hissetmiyor olması da çok doğal. Peride rolünde o çağın insanını gayet iyi yansıtmış. İki rol arasında bir fark olması zaten gerekliydi. Ben ilk kez izledim dizideki birçok oyuncuyu da ilk kez izledim. 

Malum Avusturya'da yaşadığım için her Türk yapımını izleyemiyorum. Birçok oyuncuyu da tanımıyorum. O yüzden objektiftim tamamen izlerken. Kızcağızı kıskananlar da kötü yorum yazmış olabilir bilemem:) 

O kadar göz önünde olmayan bir blog yazarı olarak bile bazen bana gelen anonim yorumlar sonrası bir oyuncuya da düşmanca yorumlar gelmesi beni hiç şaşırtmaz👀

Ben bir Türk dizisi olarak çok iyi buldum. Bazı yorumlardan insanların olaylar arası akışı ve bağlantıları anlayamadıklarını gözlemledim. Tabii bu zamanda gidiş gelişler olduğu için dikkatle izlenmesi gereken bir dizi. Bir de gerçek olayların anlatıldığını düşünenler olmuş. Aslında başından beri kurgu olduğu söylendi zaten dizi yapımcıları tarafından.

Diziyi beğenmemin bir başka önemli nedeni de Atatürk olmasa halimizin ne olacağını çok güzel bir şekilde gözümüze sokmuş olması. Birebir olarak yaşanmasa da çok benzer olaylar yaşanacaktı. Nihayet bir yapımda bu konu işlendi dedim kendi kendime. Keşke daha çok film ve diziye konu olsa. Mesela, birçok ünlü ismi film haline getirmiş Amerika' lıların neden Atatürk hakkında hiç film çekmediğini hiç düşündünüz mü:)

Doğrusu zamanı seçebiliyorsam zamanda yolculuk yapmak isterdim:) İzlemediyseniz mutlaka bir şans vermelisiniz. 

Bunları izlediniz mi:

Maid-Dizi

Zodiac-Film Tavsiyesi

Küçük Prens-Animasyon Filmi

10 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. izlemedim izleyebiliriim :)

  YanıtlaSil
 2. Bence Hazal Kaya'yı dönem dizisi rolüne yakıştırmayanlar diziyi sosyal medyada gördükleri 1-2 dakikalık kesitlerle izleyenlerdi çünkü bu konuda yapılan yorumlar fazlasıyla saçmaydı :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hazal Kaya yı çok tanımıyorum ilk kez izledim ve beğendim. Hakaret içeren yorumlar zaten çok yersiz bence.

   Sil
 3. Zamanda yolculuk filmlerini ben de seviyorum fakat bu diziyi izlemedim.

  YanıtlaSil
 4. I like films of this kind very much too!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. It is really an interesting tv show ☺️

   Sil
 5. ilk bölümü izledim ama çok da bayılmadım o yüzden devam edemedim..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabii herkese hitap etmeyebilir ben bu tarzı sevdiğim için biraz da İstanbul olduğu için sevdim 😊

   Sil
Daha yeni Daha eski