Ozark-Netflix-Dizi Tavsiyesi

 Ozark, Netflix tarafından hazırlanan ve ilk kez 2017'de yayınlanan bir Amerikan drama dizisi. Jason Bateman ve Laura Linney, Missouri'deki Ozark Platosu'na taşınan evli bir çift olan Marty ve Wendy'nin rolünü üstleniyor. Orada, Marty uyuşturucu mafyası için kara para aklayıcı olarak çalıştığı için hayatı alt üst olur. Jason Bateman dizinin hem başrolünü hem de yönetmenliğini üstlenmiş.Ozark Dizi Özeti

Marty Byrde (Jason Bateman) sadece parayla ilgilenen bir finansal danışmandır. Bununla birlikte, sivil görevine ek olarak, o ve iş ortağı Bruce (Josh Randall), Omar Navarro'nun karteli için çalışan kötü şöhretli uyuşturucu lordu Camino Del Rio'nun (Esai Morales) parasını yasadışı olarak aklamaktadır. 8 milyon dolar aniden kaybolunca Bruce kartel tarafından öldürülür, ancak Marty Del Rio kayıp parayı yerine koymak için riskli bir plan yapınca ailesini korumak için kabul eder. Ancak bunu yapmak için Marty ve ailesi, büyük Chicago şehrini terk etmek ve kırsal Ozark'a taşınmak zorundadır.


Akşamları ailesine ve özellikle karısı Wendy'ye (Laura Linney) pek vakit ayıramadığı için Byrde evindeki durum gergindir. Ancak Marty, iddia edilen transfer nedeniyle Missouri'nin Ozark platosuna taşınacağını açıklayınca, tansiyon daha da yükselir. Çiftin ve genç çocukları Charlotte (Sofia Hublitz) ve Jonah'ın (Skylar Gaertner) şimdi yaşadığı yazlık tatil köyünde,  önceki yaşamlarıyla hiçbir ilgisi olmayan garip bir dünyayla karşılaşırlar. Kısa bir süre sonra Marty ve Wendy arasında hiçbir şey eskisi gibi olmayacak iekilde değişir. Uyuşturucu mafyasına ek olarak, Byrdes ailesinin,  Ruth (Julia Garner) tarafından yönetilen şiddetli bir köylü ailesiyle de başı derde girer. Ruth rolündeki Julia Garner'i Inventing Anna dizisinden hatırlayacaksınız.


Uzun soluklu bir dizi olan Ozark'ı heyecanla ve merakla izledim. Son sezonu Nisan sonunda Netflix'te yayınlanacak ve sonra devam etmeyeceği söyleniyor. 

Ozark dizisinde de son yıllarda alıştığımız mafya, uyuşturucu, cinayet, şiddet her şey var ama insani ilişkileri de işleyerek bunu dengelemişler. Yine de dizi ve filmlerde gerçekçi olacağız diye bu kadar kanlı sahneler olmasa mı diyorum. Hani neredeyse şiddeti günlük bir olay haline getirecekler. Bu arada Meksika çetelerinden uzak duracağımızı iyice anlamış olduk:)

Sıradan bir aile nasıl zorunluluklar yüzünden bir anda kanun dışı bir imparatorluğun başı haline gelir konusu oldukça ilginç işlenmiş. Dizinin çekildiği Ozark'ı da çok beğendim. Yemyeşil bir doğa, deniz aslında keyifli yaşamak için gereken herşey var gibi görünüyor.

Daha önce yayınlanan Narcos, Breaking Bad, Queen of the South tarzı dizileri sevdiyseniz Ozark da tam zevkinize uyacak bir dizi. 


9 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Konusu ilginçmiş.Ben de en son Netflixte Uysallar dizisini izledim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Türk dizisi mi ben görmedim Netflix te☺️

   Sil
 2. Ozark'a başladım daha sonra dizi bana sıkıcı geldi ve bıraktım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlk birkaç bölüm biraz durgun sonra hareketleniyor 🤣

   Sil
 3. henüz seyredemedim sıra gelmiyor :-))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet ben de hep geriden gidiyorum bu konuda ☺️

   Sil
 4. izliycem bunuuuu :) adam project filmi çok eğlencelii, izlemediysen :)

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski