Breaking Bad - Netflix - Dizi Tavsiyesi
5 sezonluk Netflix dizisi Breaking Bad' i eşimle yaklaşık bir haftada izledik. Kimi zaman çok sürükleyici kimi zaman da çok durağan bulduk diziyi. Bazı sahne ve konuşmaları gereksiz yere uzatmışlar gibi geldi.
Dizi kahramanlarıyla ilgili birkaç yan dizi daha bulabilirsiniz Netflix' te ilginizi çekerse. El Camino, Better Call Saul gibi.

Weeds - Dizi Tavsiyesi


Breaking Bad Dizisinin Konusu

50 yaşındaki kimya öğretmeni Walter White, akciğer kanseri olduğunu öğrenir. O güne kadar silik ve kurallara uyan Walter' in dünya başına yıkılmıştır. Serebral hastası oğulları Walter Jr.  ve hamile  eşi Skyler tedavi olmasını istemektedirler ancak parası yoktur. En yakın akrabaları Skyler' in kızkardeşi Mary ve DEA ajanı kayınbiraderi Hank' tir. Hank bir gün Walter' i uyuşturucu mücadelesinde peşinde oldukları kişilere yapılan bir baskına götürür. Orada Walter, eski öğrencisi Jesse Pinkman ile karşılaşır. Crystal meth olarak bilinen metamfetamin işinde çok para kazanılması, Walter' in aklına bir fikir getirir. Jesse Pinkman ile konuşarak bu işe girer ve kimya bilgisi sayesinde, o güne kadar görülmüş en kaliteli metamfetamini üretmeyi başarır.Breakin Bad, eğlenceli, kimi zaman maceralı ve dediğim gibi bazı sahneleri gereksiz yere uzatılsa da izlenebilecek bir dizi. Eşim 5 sezonu üstüste izleyince bıktı ama ben El Camino ile devam ediyorum:) Bu arada son yıllarda ne kadar çok uyuşturucu konulu dizi çıktı değil mi?
Dizi yapımcıları gerçekçi olması açısından Oklahoma Üniversitesindeki bir kimyagerden yardım almışlar. 2013' te sona ermesine rağmen dizinin sosyal medya sayfalarında hala çok hayranı olduğu görülüyor. Oyuncuların bir diziye göre oldukça usta olduğunu söyleyebilirim. Rollerinin hakkını vermişler.
Başlıca rolleri Bryan Cranston, Aaron Paul, Anna Gunn, RJ Mitte, Dean Norris, Betsy Brandt, Bob Odenkirk, Giancarlo Esposito üstlenmiş.

La Casa de Papel - Dizi TavsiyesiDizinin aldığı ödüller:

2008, 2009, 2010, 2012, 2013, 2014 yıllarında Emmy, Satellite Award ve Prism Awards ödülleri
En iyi dizi ödülü
En iyi Drama ve kamera ödülleri
Best Drama Series (1. sezon)
4 kez en iyi erkek oyuncu (Bryan Cranston)
En iyi yardımcı erkek oyuncu 3 kez Aaron Paul
En iyi kadın oyuncu 3 kez Anna Gunn10 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Hello, Deria! Here in Russia we watch different films. So I know nothing about "Netflix Breaking Bad". But I can read your review.

  YanıtlaSil
 2. Can bunu baştan sona izledi, benim hiç ilgimi çekmedi nedense :)

  YanıtlaSil
 3. Breaking Bad güzel bir diziydi ama ben hala La Casa De Papel i izlemedim :D

  YanıtlaSil
 4. Sıkça duyduğum bir dizi ama henüz izlemedim :)

  YanıtlaSil
 5. Breaking Bad dizisini eşimle izlemeye başlamıştık ama ben 3-4 bölüm ancak izleyebildim. Bana uygun gelmedi.

  YanıtlaSil
 6. Ben daha yeni Suits izliyorum o bitince bir dizi daha seçeceğim aklımda olsun

  YanıtlaSil
 7. çok merak ediyorum Breaking Bad dizisini. İlk fırsatta izlemek istiyorum

  YanıtlaSil
 8. Çok duyduğum bir dizi, ne hikmetse bu kadar duymuş olmama rağmen izlememiş olmam. Biliyorum bir gün izleyeceğim :))

  YanıtlaSil
 9. Bir ara biz de eşimle seyederdik bu diziyi ...

  YanıtlaSil
 10. Breaking Bad, uzun soluklu yayınlanan ve final yapan ama benim izlemediğim ender dizilerden bir tanesi. Çünkü genellikle hatırı sayılır tüm dizileri izlemişliğim vardır. Buna henüz fırsat bulamadım. Ama kesinlikle izleyeceğim.

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski