Web Analytics
İki Gerçek Yaşam Hikayesi - Jungle Child - Marie's Story - Film Tavsiyesi

İki Gerçek Yaşam Hikayesi - Jungle Child - Marie's Story - Film Tavsiyesi

Bugün 3sat kanalında izlediğimiz Avrupa sinemasından iki film tavsiyesi ile buradayım. İkisi de gerçek ve oldukça farklı hikayeler. İnternette de bulunup izlenebilir. Ben Avrupa sinemasının gerçekçiliğini seviyorum. Amerikan filmlerinin aksine, gereksiz aksiyon ve fantazi sahneleri yok ama hayatın gerçeklerine dayanan birçok hikayeyi film haline getiriyorlar.

Jungle Child


Jungle Child Alman yapımı bir film. Gerçek bir hikayeye dayanıyor. Klaus Kuegler bir dil bilimcidir. Yağmur ormanlarındaki yerlilerin dillerini incelemek için eşi ve 3 çocuğu ile Batı Yeni Gine' ye gider. Burada yıllarca kalırlar ve zorlu yaşam şartları, yerli halkların uygar yaşama uzaklığı ile çok mücadele etmeleri gerekir. Ailenin ortanca kızı Sabine burayı hemen benimser ve erkek kardeşi ile gönlünce oyunlar oynayarak büyür. Ancak yıllar içinde diğer kardeşleri buradan ayrılmaya karar verir. Ailesinin henüz bir süre kalması gerekmektedir. Sabine ayrılmak istemez. Yerli gençlerden birine aşık olmuştur ancak günün birinde bir kaza olup sevdiği genç ölünce, Almanya' ya dönmeye karar verir. Ancak anavatanında bir yabancıdır ve ormanı özlemektedir. Sonuçta dayanamaz ve ormana geri döner.


Filmin senaryosu da Sabine Kuegler' e ait. Hikaye ilginç ancak filmi biraz sıkıcı buldum. Oldukça uzun sürdü gibim geldi. Ailenin yaşadığı uygarlıktan uzak günleri gördükten sonra, doğayı çok sevsem de uygarlıktan bu kadar uzak insanlarla yaşayamayacağıma emin oldum :)

Mrs Dalloway - Film Tavsiyesi

Marie' s Story


Marie' nin hikayesi filmi beni çok etkiledi. Bir Fransız yapımı olan film 19. yüzyılda, sağır kızlarla ilgilenen ve eğiten rahibelerin olduğu bir enstitüte geçiyor. Rahibe Marguerite sağır, dilsiz ve kör olan Marie' yi ailesinden alıp enstitüye getirir.Ancak Marie, çok problemli bir kızdır ve ona ulaşmak zordur. Akciğerlerinden hasta olan rahibe Marquerite uzun zaman süren uğraşlardan sonra, Marie ile arasında bir bağ kurmayı başarır ve ona işaret dili ile kör alfabesini öğretir.
Son derece duygusal ve etkileyici bir filmdi. İzlerken gözlerimiz dolmadı dersem yalan olur.

13/YORUM GÖNDER / YORUM

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Hello, Deria! I see the film and book are very interesting! Thank you!

  YanıtlayınSil
 2. ilk film gerçekten hiç ilgimi çekmedi ben de medeniyetten uzakta yaşayamam zaten yaşayanları da pek anlayamıyorum..

  YanıtlayınSil
 3. Gerçek yaşam hikayelerini seviyorum. Kitaplarda da, filmlerde de.
  Tavsiye için teşekkür ederim.

  YanıtlayınSil
 4. Beren Saatin oynadığı kör ve sağır karakterin olduğu film aklıma geldi ismini unuttum ama. Ben o filmi sevmemiştim 😂 Bunlar güzel gözüktü bakacağım! Teşekkürler 😊

  YanıtlayınSil
 5. İkinci film ilgimi çekti. Tavsiyeniz için teşekkürler :)

  YanıtlayınSil
 6. not aldım ama sıra gelir mi bilemem)))

  YanıtlayınSil
 7. Marie'nin hikayesini izlemiştim. Etkileyici bir hikaye. İnsana bilmediğimiz ne yaşamlar var dedirtiyor.

  YanıtlayınSil
 8. Gerçek yaşam hikayeleri her zaman güzeldir, iki filmide izleyip çok etkilenmiştim. Başarılı yapımlar :)

  YanıtlayınSil
 9. my dear friend... I'd like to apologize for not BW (blogwalking) for a long time. thank you for leaving a comment on each of my posts. I'll be back to update my blog as usual soon. thank you for the support. see ya! HAPPY NEW YEAR 2020!

  YanıtlayınSil
 10. ilginç filmlere benziyo, tv,de oynarsa her ikisini de izleriz tabii..tanıtım için emeğinize sağlık..😊

  YanıtlayınSil
 11. Avrupa ve Amerika filmleri hakkındaki düşüncelerine katılıyorum. Jungle Child filmini ben de 3sat kanalında seyrettim. Çok güzel ve etkileyici bir filmdi . Böyle güzel filmler varken bizim kanallarda niye ısrarla saçma sapan diziler ve bir katkısı olmayan Amerikan filmleri yayınlamaya devam ederler anlamıyorum.

  YanıtlayınSil
 12. Tanıtımlar için çok teşekkürler Derya. İlk olarak bloğunu ziyarete geldim. Filmlerin yorumları çok hoşuma gitti. Kim bilir daha neler kaçırdım... Vaktim oldukça bakacağım. Bloğunu özlemişim. Sevgilerimle.

  YanıtlayınSil
 13. Avrupa sineması kaliteli ama bir o kadar da izlemesi zor; tüm hücrelerine işleyen türden... Jungle Child filmi güzel gibi görünüyor. Medeniyetten uzak, vahşi doğayla bütünleşmek bana iyi gelirdi sanırım :) İkinci film fazlaca dram içerdiğinden izlemekte zorlanabilirim ama yine filmle ilgili yorumundan dolayı bir şans vermek isterim. Teşekkürler tanıtım için.
  Sevgilerimle :)

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

Daha yeni Daha eski