Mu Cang Chai - Kuzey Vietnam'daki Pirinç Cenneti 

Mu Cang Chai - Kuzey Vietnam'daki Pirinç Cenneti


Mu Cang Chai, Vietnam'ın kuzey dağlık bölgesinde, Hanoi'den yaklaşık 300 km uzaklıkta yer almaktadır. Eskiden sadece etnik azınlıkların yaşadığı fakir bir yerken, bugün Vietnam'da iyi bilinen bir seyahat noktasıdır. Nefes kesen pirinç terasları, muhteşem dağ manzarası ve egzotik kültürü Mu Cang Chai'nin çekiciliğini oluşturuyor. Buradaki turizm altyapısı yeni inşa edilen ulaşım yolu, konaklama tesislerinin açılması ve istikrarlı güç kaynağı ile gelişiyor olsa da, bu destinasyon uzak konumu nedeniyle ana rotadan biraz uzakta. Otantik bir Vietnam keşfetmek isteyen doğa severler için Mu Cang Chai tam aradıkları seyahat adresi olabilir.
En iyi seyahat zamanı


Çoğu turist Mu Cang Chai'yi Eylül ayında pirinç hasadı mevsiminde veya Mayıs ayında ekim mevsiminin başında ziyaret eder. Her dönemde Mu Cang Chai'nin kendine has bir güzelliği vardır. Yetiştirme sırasında, pirinç terasları suyla dolup taşar ve hasat mevsiminde pirinç tarlaları altın sarısına döner.
Mu Cang Chai'ye Nasıl Gidilir?

Mu Cang Chai'ye gitmenin en iyi yolu arabadır. Motosiklet, birçok virajlı çok tehlikeli bir rota olduğu için, yalnızca motosiklet konusunda çok deneyime sahip sırt çantalı gezginler için uygun bir alternatiftir. Vietnam'a gittikten sonra araba kiralayabilirsiniz. Tabii buna önceden seyahatinizi planlarken bakarsanız daha akıllıca olur:)
Hava Durumu

Mu Cang Chai'deki hava, Kuzey Vietnam'daki tüm dağ bölgesi için tipik olan iklim koşullarıdır. Gündüzleri çok sıcak ve geceleri soğuk olabilir. Ayrıca, yüksek dağlık alan genellikle bulutlu olur.


Konaklama

Mu Cang Chai'de konaklama seçenekleri o kadar bol değil. Çoğu 2 veya 3 yıldızlı otel ve hanlardır. Mu Cang Chai veya Tu Le'de (40km uzaklıkta) ve Nghia Lo'da (100km uzaklıkta) kalınabilir. Bu, seyahat programına bağlıdır. Özel bir konaklama türü, ev sahibi ailenin yanında kaldığınız aile yanında konaklamadır. Mu Cang Chai - Kuzey Vietnam'daki pirinç cenneti

Mu Cang Chai'de görülmeye değer olan şey pirinç teraslarıdır. İnanılmaz güzellikteki çeltik tarlalarına hayran kalacağınız pek çok yer var. La Pan Tan'daki pirinç terasları bunlardan biri. Ayrıca, bazı etnik azınlık köylerini ziyaret edebilir ve onlarla temasa geçebilirsiniz. Fotoğraf için Khau Pha geçidi panoramik bir manzara sunuyor.


Çoğu turist, Mu Cang Chai'de bir mola vererek Hanoi'den Sapa'ya giden rotaları izler. Turist kalabalığından uzaklaşmak isterseniz Sapa yerine Mu Cang Chai'deki pirinç teraslarını ziyaret edebilirsiniz.

Diğer gezi yazılarını da okumak istemez misiniz?

Amsterdam Gezi Rehberi

Alaska'da Tatil Yapmak İçin 6 Muhteşem Sebep

Tayland'da Yüzen Çarşı ve Turu

5 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Görseller ne kadar güzel. Gidebilmek lazım ya bu şartlarda artık şehir içinde dolaşmak bile zorluyor bizleri.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biz de uzun zamandır bir yere gidemedik. Bu yazıları hazırlarken resimleri ararken teselli buluyorum 😅

   Sil
 2. What a beautiful and remarkable place <3

  YanıtlaSil
 3. Ev sahiplerinin yanında beraber kalmak ilginç bir deneyim olsa gerek :)

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski