Kendin Yap Ucuz Hediye Seçenekleri


 

Kendin Yap Ucuz Hediye Seçenekleri

 

Hepimiz sevdiklerimize hediyeler vermekten mutluluk duyarız. Çoğu zaman onların nelerden hoşlandıklarını bilirsek hediye seçmemiz de kolay hale gelir. Hediye tercihi yapılırken rast gele hareket etmemek gerekir. Hediyeler karşımızdakini ne derece önemsediğimizin en önemli göstergesidir. Bazen kendi yapacağımız hediyelerin manevi değerinin yanı sıra bizim emeğimizi de içermesi onu daha anlamlı hale getirir. DIYKendin Yap Ucuz Hediye Seçenekleri bizim için karar vermeyi kolaylaştıracak öneriler içerir.

 

Klişeleşmiş hediyeler almak her zaman kolay bir yöntemdir. Bu tür bir seçim yaptığımızda ise tüm heyecanın kaybolması kaçınılmaz olur. Zaman zaman sıradanlıktan sıyrılmak ve yaratıcı olmak yaşamı da renklendirecektir. Özel günleri kutlarken sıradanlıktan uzaklaşmak aslında oldukça kolay. Bunun için sarf edeceğimiz küçük bir çaba işlerimizi kolaylaştırır.

 

Bazen küçük bir hediye yaşamı bir anlığına da olsa güzelleştirir. Hatırlanmak, sevildiğini hissetmek her insanın doğuştan gelen duygusal gereksinimleri arasındadır. Siz de sevdiklerinizin duygu dünyasına olumlu bir katkı sağlamak isterseniz onları düşündüğünüzü hissettirmek yeterli olacaktır. Şimdi bu konuda merak ettikleriniz varsa gelin hep birlikte vereceğimiz örnekler üzerinden karar vermenizi kolaylaştıralım. Sevdiklerimiz için en güzel hediyeleri tasarlayarak armağanlarımızı onların hafızalarında yer bırakacak anılara dönüştürelim.

 

Kolaj fotoğraflar 

Fotoğraflar hemen hemen herkes için değerli anıları biriktirmeye yarayan araçlardır. Zamanı içine hapsettiğimiz fotoğraflarımızda sevdiklerimizle olan hatıralarımızı dondurma şansı elde ederiz. Kolaj fotoğraflar sayesinde güzel bir hediye oluşturmamız için bazı malzemelere gereksinimimiz olur. Sevdiklerimizle birlikte içinde yer aldığımız fotoğraflar baktıkça bizi mutlu anlarımıza yeniden götürür. Fotoğraflar çeşitli formlarda bir araya getirilerek bir kolaj oluşturduğumuzda evimizin en güzel köşelerini süsleyecek dekorasyon malzemelerine dönüşebilir. Biraz yaratıcılık sayesinde ve minik led ışıklar ilave edilerek göz alıcı fotoğraf kolajları yaratmak biraz zaman biraz da yaratıcılıkla harika sonuçlar elde etmemize yardım eder.

 

Dekoratif cam şişeler 

Dekoratif Cam Şişeler hediye oluşturmak için ideal seçenekler arasındadır. Farklı formlarda evde bulunabilecek cam şişelerden birçok kendin yap hediyeler türetmemiz mümkün. Bunun için de biraz yaratıcı çaba ve hayal gücümüzü devreye sokmamız yeterli. Çeşitli internet ortamlarından da bu tür hediyelerle ilgili olarak nasıl yapacağımıza dair fikir alabiliriz.

 

Cam şişelerin içerisini küçük bir dünyaya dönüştürmek istediğimizde bazı malzemelerden yararlanmamız gerekli olur. Bunun için dekoratif ipler ilk etapta işe yarayacak parçalar arasındadır. Bu tür iplerle cam şişlerin dış yüzeyini istediğimiz gibi süsleyebiliriz. İpleri askı biçimine getirerek cam şişeleri istediğimiz yerlere asabiliriz. Ayrıca bu tür şişeleri ışıklandırmalardan yararlanarak da neşeli ve canlı bir hale getirebiliriz.

 

Yapay minik beyaz çiçekleri kullanarak ışıltılı hale getirdiğimiz cam kavanozlarımızın ayrıca dış yüzeylerinde de süsleme yapabiliriz. Geniş kurdeleler, hasır ipler ya da hasır kumaşlardan yararlanarak cam kavanozların dışını istediğimiz formda süsleyebiliriz.

 

Kavanozları ışıklarla süsleyerek fotoğraf albümü gibi de kullanabiliriz. Led ışıklar, bir kavanoz ve yine kavanozun bu defa kapağında yapacağımız dekoratif bir süsleme ile kavanozumuzu ışıltılı bir hale getirdikten sonra içine yerleştireceğimiz fotoğraflar etkileyici bir görüntü sunacaktır.

 

Okumayı Sevenlere Öneriler 

Okumaya sevenlere öneriler kısmında ise ilk akla gelen hediye seçenekleri kitap ayraçlarıdır. Kitap ayracı yapılması oldukça kolay hediyeler arasında yer alır. Ayracın üzerine yeteneklerimiz doğrultusunda çeşitli figürler yerleştirmekle işe başlayabiliriz. Kara kalem ya da sulu boya gibi malzemeler kullanarak beğendiğimiz motifleri bu ayraçların üzerine kendimiz yapabiliriz. Ayracın üst kısmına delgeç yardımı ile delik açarak püsküllü bir iple süsleyerek de ayracımızı daha göz alıcı bir hale dönüştürebiliriz.

 

Not Defteri 

Not Defteri yapmak için de kullanmadığımız defter yapraklarından yaralanabiliriz. Bu tür yaprakları bir araya getirerek bir demek halindeyken ortadan ikiye katladığımızda arasından dekoratif ip geçirerek defter haline getirebiliriz. Dış kabı içinse bir kartonun üzerine deri parçaları ile kaplama yapabilir ve kapak olacak şekilde onu da ikiye katlayarak defter haline getirdiğimiz yaprakları slikonla yapıştırabiliriz.

 

Masa Takvimi 

Masa Takvimi yapmak için eski masa takvimlerinin iskeletlerinden yaralanabilir, sevdiklerimizle çekilmiş fotoğrafları kullanarak bu malzemeleri yeniden kullanılabilir hale gelecek şekilde fotoğraflarla kaplayabiliriz. Daha sonra da fotoğraflarla kapladığımız bu panoların üzerinde küçük dokunuşlar yaparak onları dekoratif bir objeye dönüştürmemiz biraz hayal gücü ile kolay hale gelir.

 

Dekoratif Kutular 

Kutu tasarımları da kendimiz yapabileceğimiz hediyelerden yalnızca biridir. Dekoratif Kutular tasarlarken istediğimiz büyüklükte kutu kullanabiliriz. Bu tür malzemelerin dış yüzeyini dekoratif hasır iplerle kaplayarak güzel bir görüntü elde etmek oldukça kolaydır. Slikon tabancaları bu konuda işe yarar çözümler sunar. Kutuyu kapladıktan sonra da kenar kısımları için de çeşitli malzemelerden kenarlarını süslemek için yararlanabiliriz. Kutuların içerisine fotoğraflar yerleştirebiliriz. Bunun haricinde de eğlenceli kağıtlardan hazırlanmış ve üzerine minik notlar yerleştirilmiş sevimli görseller kullanabiliriz.

 

Dekoratif Kapı Süsleri 

Dekoratif Kapı Süsleri yapmak için çeşitli malzemelerden yararlanabiliriz. Kalın ipler ya da çember şeklinde metal, ahşap malzemeler kapı süsü yapmak için idealdir. Bu tür çemberlerin etrafını sarmamız gerektiğinde ise farklı kumaş parçalarından da yararlanabiliriz. Çemberin daha boyutlu ve hacimli görünmesini istediğimizde ise süngerle kapladıktan sonra üzerine kumaş kaplama işlemini yapabiliriz.

 

Çemberin en üst kısmında ise çeşitli yapay çiçeklerden veya zevkimize göre farklı materyallerden kompozisyonlar oluşturabiliriz. Tamamen bizim yaratıcılığımıza kalan bu çalışma sırasında deniz kenarından toplanacak deniz kabukları ya da minik taşlar seçenekler arasında olabilir.

 

Kalın halat şeklindeki hasır ipleri de halka şekline getirdikten sonra slikon tabancası ile aralarını yapıştırarak kalın bir çember elde edebiliriz. Daha sonrasında ise üzerini süsleyerek kapı süsümüzü ortaya çıkarabiliriz. Bu tür bir kapı süsünü asabilmek için de üzerine küçük bir askı yeri yapmayı unutmamamız gerekir.

 

Ağaçlık alanlardan toplanacak kozalaklar, çam yaprakları, kurdele ve beyaz sprey boya yardımı ile yılbaşında kullanabileceğimiz güzel bir kapı süsü de elde edebiliriz. Bu tür süslemeler yaparken araya farklı malzemelerden de görsel açıdan destek verebiliriz. Renkli toplar, tarçın çubukları, minik hediye kutuları bu malzemelerden sadece birkaçıdır.

Bu konular da ilginizi çekebilir:

Yeni Yıl Hediyeleri-4 Farklı Duruma Göre Hediyeler

12 Burca Uygun Hediye Seçenekleri

4 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Çok güzeller. Özellikle fotoğraf ve kapı süsü. :) Hediyeler bence özeldir o yüzden para toplanarak birine ortak hediye alınmasından hoşlanmam. O kişi herkes için aynı şeyi ifade etmez, o yüzden anlamsız geliyor. Küçük, sevimli hediyeler daha samimidir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında herkes ufak tefek hediyeler yapabilir bence de ☺️

   Sil
 2. Deryacığım hepsi de birbirinden güzel fikirler. El emeği, göz nuru hediyeler benim nazarımda çok pahallı hediyelerden daha üstündür. İçinden geçtiğimizi şu ekonomoik darboğazda çok faydalı bir içerik üretmişsin. Tebrik ediyorum. Şimdiden mutlu yıllar diliyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bütçesi olan tabii ki birçok hediye alabilir ama ben de emek verilerek yapılanları daha çok seviyorum 😊

   Sil
Daha yeni Daha eski