The Assassination of Gianni Versace

netflix-dizi


The Assassination of Gianni Versace

20 yıl önce moda tasarımcısı Gianni Versace vurularak öldürüldü. Netflix'in The Assassination of Gianni Versace TV dizisi, katilinin cinayet anına kadar olan macerasının  izini sürüyor. 

Penelope Cruze un canlandırdığı Donatella Versace tiplemesi oldukça başarılı olmuş. Saman sarısı uzun saçlar bilindiği gibi - Donatella Versace'nin ticari markasıdır. Versace imparatorluğunun baş tasarımcısı ve mülk yöneticisine benzetmek için Penelope'nin uzun siyah saçlarını kapatmak için sanırım peruk kullanılmış ama oldukça gerçeğe yakın duruyordu.

Gianni Versace'nin ortağı Antonio D'Amico'yu ise,  şarkıcı Ricky Martin canlandırıyor.

Dizi, moda devi Gianni Versace'nin öldürülmesini ve cinayetin arka planını konu alıyor. Modacı, 15 Temmuz 1997'de Miami Beach'teki malikanesinin merdivenlerinde seri katil Andrew Phillip Cunanan tarafından vurularak öldürüldü. Toplam beş kişiyi kısmen sadistçe vahşi bir şekilde öldüren Cunanan, polis onu yakalayamadan kendini vurdu.

The Assassination of Gianni Versace'nin yaratıcısı ve yapımcısı Ryan Murphy, antoloji serisinin bu ikinci bölümünü (ilki, O. J. Simpson'ın ödüllü hukuk draması The People'dı) kronolojik sırayla anlatmıyor, çünkü sonu biliniyor. Geçmişe dönüşlerle anlatılan hikayede cinayet anına kadar geliniyor. 

Katilin yaşamına da değinilen dizide eğitimini yarıda bıraktıktan sonra kendisini borsa simsarı, bazen hippi, bazen donanma teğmeni, bazen teğmen olarak sunan Andrew Cunanan'ın hastalıklı doğasını da tanıyoruz. 

Diziyi sevdin mi diye soracak olursanız, aman aman beğenmedim. Biraz da sıkıldım izlerken açıkçası. Belki tam bir akıcılık olmadığı içindir bilemiyorum. Modacıya bir ilginiz varsa ve olayı merak ediyorsanız izleyebilirsiniz. Ben geçen yıl izlemiştim ama yazmaya sıra gelmedi. Böyle yüzlerce taslağım var bekleyen:)

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Princess Switch

Narcos Mexico-3. Sezon

Shape of Water

Squid Game

6 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. henüz izlemedim ama listemde...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Modaya biraz az yer verilmiş daha çok hayatı ve ölümünü. Perde arkası.

   Sil
 2. versace nin vurularak öldüğünü şu an öğrendiğime göre bana çok uygun bir dizi değil demek ki :)

  YanıtlaSil
 3. I did watch this and it was really well done!

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski