Banyo Aydınlatması İçin 4 Kullanışlı Öneri Banyo Aydınlatması İçin Tüyolar

Birçok banyo bazen evin açık tarafına gelirken birçoğu da kapalı kısmına denk gelebilmektedir. Eğer ki banyonuz kapalı bir alana denk geldiyse 7/24 bir ışıklandırma kesinlikle gerekiyor. Ayrıca banyolar bildiğimiz gibi evin en sık ve en çok kullanılan bölümleri arasında yer almaktadır. Sizi bilmem ama ben banyoda bol ışık sevenlerdenim.

Evde yaşayan her bir birey tarafından kullanılan bu ortak alanda makyaj ve benzeri işler yapılır, tıraş olunur, banyo yapılır kısacası özet geçmemiz gerekirse banyoda sürekli bir hareket içerisinde oluruz.  Şimdi bunları neden bahsediyorsunuz diyen okuyucularımız olacaktır, size banyoyu aydınlatmanın ne kadar önemli olduğunu açıklayacağız. Banyodaki aynaları rahatlıkla kullanabilmek, düşme gibi tehlikeleri ortadan kaldırmak amacıyla ve dekorasyonun önemli detaylarını göstermek amacıyla aydınlatmanın çok büyük bir önemi vardır. Şimdi sizlere banyo aydınlatması için 4 öneri vereceğim.Banyolara baktığımız zaman karanlık kısma düşerler. Aydınlatmanın faydalı ve verimli olmasını istiyorsanız banyonuzu elinizden geldiği kadarıyla açık renk ile dekore etmeye özen gösterin. Duvar ve tavan renginiz, banyo mobilyalarınız ve benzeri şeyler banyonuzda ne kadar açık bir renge sahip olursa aydınlatmada bir o kadar kendisini göstermiş olacaktır.

Banyonun aydınlatması yapılırken en önemli unsurlardan biri ise tüm banyoyu aydınlatacak ve tavanda yer alacak olan aydınlatmalar olduğunu söyleyebiliriz.Banyonuzun büyüklüğüne göre tavana asacağınız aydınlatma ürünleri sizin işinizi gerektiği kadar görecektir. Bu sayede tüm banyonuzun aydınlanmasını sağlayacaksınız.

Genel aydınlatma işlemini bitirdikten sonra banyonuzda hangi alanları sürekli kullanıyor iseniz o alanlara ilave lokal aydınlatmalar tercih edebilirsiniz.

Banyolar genellikle karanlık tarafa geldikleri için banyo içerisinde ki dolaplarında içleri de bir o kadar karanlık olabilmektedir. Bu sorunu çözmek için dolapların içerisine küçük aydınlatmalar yerleştirmeniz iyi olacaktır. İçerisine yerleştirmiş olduğunuz aydınlatmalar banyonuza daha şık bir görüntü katacaktır.

Bu konular da ilginizi çekebilir:

Bohem Dekorasyon İle Benliğini Özgür Bırak

Yemek Odanızın Dizaynından Kişilik Testi

Çocuk Odası ve Bahce Dekorasyonu İçin Pratik Öneriler

Evde Yılbaşı Dekorasyonu İçin Fikirler

2 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

  1. Your ideas look fantastic and since light is what keeps us alive and happy, we all should find interest in your post. Happy to write to you again

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Thank you dear. Happy to see your comment here 😊

      Sil
Daha yeni Daha eski