JOBS - Film Tavsiyesi

steve jobs


 Jobs filmini de izleyeli aylar aylar oldu ama bir türlü yazamadım. O yüzden bu aralar harıl harıl taslaklarımda bekleyen yazıları tamamlamakla meşgulüm yoksa ipin ucu kaçıyor:)

Tahmin edebileceğiniz gibi Apple'ın kurucusu Steve Jobs'un hayatını anlatan bir film. Doğrusu Jobs'u oynayan Ashton Kutcher beni şaşırttı. Oldukça iyi buldum oyunculuğunu. Basından da yaklaşık olarak hayatını bilsek de filmde izlemek farklı bir deneyim oldu. Kararlılık ve çalışkanlığın kıvrak bir zekayla birleşince ortaya neler çıkabileceğini görmek ilginçti. Steve Jobs akıllı ancak ideallerinden de taviz vermek istemeyen bir adamdı anladığım kadarıyla.Filmin Özeti:

Üniversiteden ayrılan Steven Paul Jobs'un (Ashton Kutcher) kendi planları vardır. Uzun süredir arkadaşı olan Steve Wozniak (Josh Gad) ile 1976'da California'daki garajında ​​Apple Computer Company'yi kurar. Jobs, bir noktada Amerika'daki her evin sadece kod satırları olmayan bir bilgisayara sahip olacağına dair bir vizyona sahiptir. Fikirleri ve vizyonları, modern bilgisayar teknolojisi ve kullanımı için çığır açar. Ancak şirket içinde karizmatik kurucuya karşı direniş vardır ve Apple genel müdürü John Sculley (Matthew Modine) ile bir iç güç mücadelesi içine girer. Sonunda Steve Jobs şirketten ayrılır ve animasyon stüdyosu Pixar'ı kuar. Ancak bu, Apple ile son teması olmayacaktır ...

Film 2013 yapımı ama izlemediyseniz bir şans verin derim. 

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Life Filminin Düşündürdükleri

The Trial Of The Chicago 7

The Great Wall

7 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. kutcher dışında bir jobs filmisi daha var o da iyiii :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Onu daha izlemedim vakit bulursam izlerim 😊

   Sil
 2. ben ilk geldiği an sinemada izlemiş ve çok etkilenmiştim. erken öldü bu adam demiştim

  YanıtlaSil
 3. I haven't seen this movie yet but would love to do it. Steve Jobs is a great figure, a man to admire and follow.

  YanıtlaSil
 4. social network bir de bu film baya iyi biyografi filmleri :)

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski