Kahve Konuğum: Rehitu Blog

blog tavsiyelerimBeni bu güzel havalar mahvetti,
Böyle havada istifa ettim
Evkaftaki memuriyetimden.
Tütüne böyle havada alıştım,
Böyle havada aşık oldum;
Eve ekmekle tuz götürmeyi
Böyle havalarda unuttum;
Şiir yazma hastalığım
Hep böyle havalarda nüksetti;
Beni bu güzel havalar mahvetti.

Orhan Veli Kanık

Herkese merhaba. Bugün kahve konuğun için neden bu şiiri seçtin diye sorarsanız, biraz da bencilce sebeplerden:) Burası çok soğuk, kar yağıyor artık baharı özledim ve ne zaman güzel havalar göreceğiz diye düşünürken aklıma bu şiir geldi:) Umarım konuğum da beğenir.
Bugünün kahve konuğu, uzun soluklu blog yazarlarından Recep Hilmi Tufan. Başta rehitu.com blogu olmak üzere, yazdığı farklı bloglar var. Yaşamdan çeşitli konulara yer verdiği bloglarında kimi zaman bilgi verici, kimi zaman eleştirel, kimi zaman da esprili yazılar yazan Recep bey blog yazmaktan vazgeçemeyenlerden. Genelde pozitif ve diğer blog yazarlarına karşı hep saygılı ve seviyeli. 

kahve konuklarımBu arada erkek blog yazarı arkadaşlardan bize çok az yer veriyorsun diye sitemler de geldi. Bir kez daha belirteyim burada. Kahve konuklarım bölümünde uzun zamandır gözlemlediğim bloglara yer veriyorum. Her blog sahibi hakkında bir fikrim olamayabiliyor. Ancak kriterlerim en azından birkaç yıl blog çevresinde tanıyor olmak, blogunu takip edip yazdıkları hakkında fikir sahibi olmak. Bu seri nacizane blog yazarı arkadaşlarım için yıllardır hazırladığım minik bir jest. Yani herhangi bir listeye girme yarışı değil. O yüzden listenize bizi de ekler misiniz şeklinde sorulmazsa daha çok sevineceğim. 
Henüz rehitu blogla tanışmadıysanız, ben köpüklü kahvemi hazırlarken siz de ziyaretine gidebilirsiniz:)

blog tavsiyelerim13 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. blogu inceledim de güzelmiş...

  YanıtlaSil
 2. Keşfetmediğim bir blogdu. Hemen bakacağım : )

  YanıtlaSil
 3. Kendisini takip ediyorum.
  Emeklerinize sağlık...

  YanıtlaSil
 4. Çok ilginç yazılara imza atan bir bloggerdır kendisi, takipteyim. :) sevgiler,

  YanıtlaSil
 5. Kendi kahveme 3 gün geç geldim; kusuruma bakmayın lütfen Derya Hanım. Bu aralar iş yoğunluğum biraz fazla.

  Beni çok çok mutlu ettiniz; çok teşekkür ederim. Şu pandemi döneminde dostlarla kahve içmeyi özledik. Öyle olunca bu kahve çok çok iyi geldi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sorun değil yoğun olduğunuzu tahmin ettim :) Kahveye hoş geldiniz, gerçekten de pandemi döneminde özlemini duyduğumuz pek çok şey oldu. Neyse ki dijital ortamda dostlarla buluşabiliyoruz buna da şükür:)

   Sil
 6. Tüm yorum bırakan arkadaşlara teşekkür ederim ☺️

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski