Uzayda Nasil Bir Yaşam Var ? Life Filminin Düşündürdükleri

Öncelikle şunu belirteyim, bu kesinlikle bilimsel bir yazı değil. Haftalardır yağan yağmurdan bunalmış olacağım ki (yazıyı yazmaya ilkbaharda başladım) artık uzaydaki yaşamı düşünmeye başladım :) Geçenlerde eşimle bilimkurgu bir film bulup izlesek dedik ve Life filmini bulduk Netflix' te. Doğrusu bu ara Netflix' in filmlerinden çok dizilerini beğeniyorum. Uzun uzadıya anlatmaya değer mi bilmem. Filmi hiç beğenmedik. Hani mantık hataları her filmde olur, zaten gerçek dünya değil ama bu film baştan sona bir mantık hatasıydı. Yılların klasik uzaylı canavarı Allien filmlerini hatırlarsınız. İşte Life filmi Allien' lerin kötü bir taklidiydi. Taklit olmak için bile yetersizdi.

Uzayda Nasil Bir Yaşam Var - Life Filminin Düşündürdükleri

Yine çok önemli bir görev için uzaya giden astronot ekibi Mars' a gitmiş bir uyduyu kurtarıyor ve oradan aldıkları toprakta canlı bir organizma bulurlar. Laboratuvarda organizmayı inceleyen bilimadamı organizmanın hareket ettiğini ve büyüdüğünü gözlemler. Organizma büyüdükçe özgürlüğüne kavuşmaya çabalıyor ve tehlikeli hale geliyor.
Beğenmediğim filmleri yazmaya da elim varmıyor, taslaklarda bekleyip duruyorlar ; bazen de yazmaktan vazgeçip siliyorum. Ama olur da büyük ümitlerle izlemeye başlayanlara bir fikir olsun diye yazayım dedim.
Neyse, konuya geleyim. İnsanlar yıllardan beri uzaydaki farklı canlılara ulaşmaya ve bilinmedik bir yerlerde bilinmedik hayatlar var mı yok mu bulmaya çalışıyorlar. Diyorum ki, ya bunlar izlediğimiz filmlerdeki gibi tehlikeli yaratıklarsa? Onları bulmanın kime ne yararı olacak? Wooow dünya yeni bir canlı türü buldum ve o beni yedi :)

life-film-movie

Tamam kabul ediyorum dünyamızda yaşayan insanlar mükemmel değil, bizi çileden çıkaran, kandıran, dolandıran, şiddet uygulayanlarla dolu. Ama yine de tek bildiğimiz dünya bu. Tüm iniş çıkışlarına rağmen bu dünyada yaşamaktan mutluyum.

Bunlar da ilginizi çekebilir : Evelyn

life-movie

Siz bu filmi izlediniz mi? İzledinizse nasıl buldunuz merak ediyorum doğrusu.

7 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Çok güzel bir filmdi bende izledim 🤭 bu arada Blogger lar arası blog Canlandırma Projesi yapıyoruz sayfamda anlattım katılırsan çok sevinirim ❣️

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben beğenmedim yazıda da belirttiğim gibi. Ama zevkler ve renkler tartışılmaz derler 😊. Davet için teşekkürler ben biraz mim ve etkinlikleri pas geçeceğim.

   Sil
 2. Beğenmediğini çok mu belli etmişsin yazında :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet gerçekten beğenmedim ama tabii bu benim kişisel görüşüm. Oldukça aceleye gelmiş ve yetersiz geldi bana.

   Sil
 3. Samimi bir değerlendirme :) emeğine sağlık:) izlemem :)

  YanıtlaSil
 4. O kadar çok içerik üretiyorlar ki. Arada böyle çer çöp çıkıyor. Bu filmi izlemedim. Uzaylı filmlerinde çok bilinen filmleri izlemeyi tercih ediyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Pek ses getirmedi evet. Netflix olmasa özellikle sinemaya filan gidip izlemem zaten.

   Sil
Daha yeni Daha eski