Evelyn

pierce brosnan- movie
Kilisenin etkisi altında olan Katolik İrlanda' da 1953 yılı... Evin annesinin başka bir adamla evden kaçmasıyla, 3 çocuğuyla yapayalnız kalan bir baba... Devlet ve kilise, o dönemin yasalarına dayanarak, çocukları babanın elinden alıp yurtlara yerleştirir. 

pierce brosnan
İşte çocuklarını herşeyden çok seven babanın mücadelesi de o zaman başlar. Çok çetin ve zorlu bir savaş vermesi gereken Desmond Doyle, kilise ve devlete karşı olan savaşını kazanıp; çocukları Evelyn, Dermot ve Maurice' i geri almayı başaracak mıdır? 

pierce brosnan

Gerçek bir hikayeye dayanan Evelyn filmi 2002 yılı yapımı. Başrolde oynayan ünlü oyuncu Pierce Brosnan, filmi kendi yapım şirketine yaptırmış. Genelde oyunculuğunu severim ama bence bu filmde hayatının rolünü oynamış oyuncu. Pierce Brosnan' ı ben ilk kez yıllar önce oynadığı Remington Steele dizisiyle tanımıştım. Hırsız rolü oynadığı bu diziyi çok severek izlerdim. Evelyn, gerçekten çok etkileyici ve acıklı bir hikaye. Genelde üzücü filmleri sevmem ama eşim bak bu filmi izlememiştik gel bakalım deyince izledim ve gerçekten çok beğendim. Evelyn rolünü oynayan küçük Sophie Vavasseur de çok iyi bir oyunculuk sergiliyor. İzlerken hem öfkelenip, nasıl bu kadar vicdansız olunabilir diye yerimde duramadım hem de merakla sonunu bekledim.

20 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Aa ben de izlemiştim, şimdi hatırladım bu filmi. Çok güzeldi gerçekten de.

  O diziyi de çok severdim :) Bir de en sevdiğim James Bond'dur kendisi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dizi ne güzeldi 😊. James Bond da da iyiydi gerçekten.

   Sil
 2. not aldım ilk fırsatta izleyeyim....

  YanıtlaSil
 3. Ya böyle karılarda hormon sorunu var diye düşünüyorum, üç çocuğunu bırak, başka kocaya kaç üstelik kocası da çok iyi biriymiş belli ki, yoksa çocuklar zaten babayı istemezlerdi. Hatta karı da nasılsa babaları iyi bakar diye rahat rahat kaçmış herhalde. Sinir oldum valla ama izlemek isterim. Pierce'i ben de James Bond diye hep bilirim, kız bu adam hiç yaşlanmamış!!!
  Emeğine sağlık.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçek oldugunu düsündükce kiziyor insan tabii 😊

   Sil
 4. Acıklı ama güzel bir filim tavsiyesi olmuş canım.
  Kalemine sağlık 😉😍

  YanıtlaSil
 5. Ben de izlemiştim seneler önce ve hatta arkadaşıma "bazı erkeklere annelik hormonu veriyorlar galiba, çokda iyi ediyorlar" demiştim çok iyi hatırlıyorum.
  Keyifli izlemelerin olsun ♥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tesekkürler canim gercekten adamin mücadelesi hayranlik verici.

   Sil
 6. ilginç bir filmmiş ben de bond rolleri ile daha çok hatırlıyorum Pierce Brosman'ı...

  YanıtlaSil
 7. Konusu ilgimi çekti.Yer imlerine ekledim bu sayfanı.Uygun zamanda izleyeceğim filmi :)

  YanıtlaSil
 8. Konusu bile etkiliyor insanı okurken..Seyrederken hangi duygular yaşanır kim bilir ?

  YanıtlaSil
 9. Gercek hayat hikayeleri hep ilgimi cekmistir🖒.Not edildi bile..❤

  YanıtlaSil
 10. En kısa zamanda izleyeceğim. Ayrıca Remington Steel ı bende hatırlıyorum çok severdim

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski