Corona Günlükleri 2


Yağmurlu sisli puslu bir gün bugün. Kuş sesleri dinleyerek de oyalanmak mümkün değil yani. Süpermarketlerde izdiham olduğu için önünde polis beklemek zorunda kalmış. Biz önceden bir seyler depoladığımız için cok telaşlı değiliz ama ne kadar zaman yetecek bilmiyorum.
Hastalık iki hastanenin doktorlarında da görülmüs. Bugün yine hükümet açıklama yapacak ve yeni önlemler duyuracak. Basın toplantısını bekliyorum. Söylentilere göre akşamları sokağa çıkma yasağı başlayacak ve doktor, eczane ve market dışında heryer kapanacak. Avusturya' da bugün 361, bizim eyalette de 38 hasta varmış.
Milli Eğitim Bakanlığından mektup geldi. Mümkün olduğu kadar çocukların okula gönderilmeyip evde tutulması için. Okullarda ders yok ama çalışan aileler için bakıcılar olacak. Evde ders yapabilsinler diye ders dosyaları hazırlanıyormuş bizlere verilecekmiş.
Amerikan Filmlerindeki sahneleri hatırlatıyot bu yaşananlar. Ne garip. Sanki birileri onların eline bu senaryoları vermiş, film çek demiş halkı alıştırmak adına.

Corona Günlükleri 1
Corona Biyolojik Bir Silah Mı?

17 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Ben gündelik alış veriş haricinde hiçbir şey almadım henüz. Geçende tuvalet kâğıdı indirimde diye kocaman koli söylemişim bi o var evde :)

  Şu virüsle böyle olduk, çok daha ölümcül bir şey çıksa ne hale gelecektik bilmem.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında hep biraz bir şey bulunmalı evlerde. Biz de son yıllarda sadece haftalık alıyorduk evde kalabalık olmasın diye ama artık bir şeyler bırakacağım hep.

   Sil
 2. Bizde şimdilik tedbirler var ama biraz hafife alınıyo gibi halk arasında.Allah korusun hepimizi.

  YanıtlaSil
 3. Hâlâ hafife alanlar var soktayim

  YanıtlaSil
 4. Take care, Deria! When will children be let to go to school? In 2021? Or in 2030?

  YanıtlaSil
 5. Hastalığı ciddiye almak lazım, hafife alanlar yüzünden hızla yayılıyor. Bizde de umreden dönenler problem yaratacak gibi. Maalesef küresel bir salgın ve giderek yakalanan sayısı artıyor.

  YanıtlaSil
 6. Açıkçası gıda stoklamak iyi mi değil mi bilemiyorum. Henüz ihtiyaç dışı almadım ama alsam mı diye düşünmüyor da değilim.

  YanıtlaSil
 7. Başta pek önemsememiştim ama bir anda olayların seyri değişti

  YanıtlaSil
 8. Corona günlüklerini yazdığınız iyi oluyor gerçekten. Bizler de yabancı ülkedeki durumdan haberdar oluyoruz sayenizde. Gerçekten çok büyüdü bu konu. Umarım kısa zamanda atlatabiliriz. Lütfen kendinize iyi bakın....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Herkes kendine iyi baksın bu süreci sağlıklı atlatalım :)

   Sil
 9. Aynen öyle daha iyi tarif edilemezdi :)

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski