2020 Şubat Ayı Nasıl Geçti?

Şubat ayı, hem dünyadaki hem de yaşadığım yerdeki karışıklıklardan dolayı karmakarışık geçti diyebilirim; o yüzden bir türlü de Şubat ayı yazısını yazmaya elim varmadı. Türkiye'de olan savaş durumları ve karışıklıklar tabii ki bizi de kaygılandırıyor ve buradan da olsa uzaktan da olsa kaygı ile izliyoruz. Bu konuda siyasi bir yorum yapmak istemiyorum zaten benim konum siyaset  değil, ayrıca gündemi de birebir izleyemiyor olabilirim hatalı bir şey söylemek istemem. Tabii ki bir anne olarak ölen çocuklara üzülüyorum sadece bunu söylemekle yetineyim.


Bunun dışında bir de bir coronavirüs belamız var biliyorsunuz bir süredir kimi tehlikeli diyor, kimi tehlikeli değil diyor; ama durmadan da insanlar ölüyor ve her tarafı karantinaya alıyorlar. Almanya'da bir sürü yeri  karantinaya almışlar, İtalya tamamen karantinada, bizim Avusturya'da da en son durum 112 kişide Corona virüsü görülmüş, her an değişiyor sayı.  Bize en yakın olanı da işte arabayla 30 dakika mesafede olan Graz şehrinde. Herkes  deli gibi alışveriş yapıp duruyor, tabii ki biz de önlem olarak alışverişimizi yapıyoruz biraz erzak depoladık, bozulmayacak tarihi uzun dayanacak gıdalar almaya çalışıyoruz ama başka da bir yaptığımız bir önlem yok. Zaten küçük bir kasabada herkes birbirine yakın, okullar birbirine yakın, işyerleri birbirine yakın yani fazla da korunmak için yapılabilecek bir şey yok. Tek tesellimiz temiz havada olmamız bol bol temiz havaya çıkmaya çalışıyoruz. Okullar tatil olacak dendi bugün, yarın sabah ne haberler çıkar kim bilir. Sinema, tiyatro gibi yerleri ve üniversiteleri 3 Nisan' a kadar kapatmışlar. Bu arada falcıların daha önce bu salgınları bildiği söyleniyor, bir iki programda da dijital çağa girmek için bu salgının çıkarıldığını duydum. Bunun için insanların ölmesi ve bu kadar korkması gerekli mi bilemiyorum.


 Bunun dışında evdeki iki ergen'le uğraşıyorum. Büyük oğlum ergenliği bitirdi diye sevinirken şimdi aşık olacağı tuttu, aşktan gözü dünyayı görmüyor; ikincisi ergenliğin tam göbeğinde şu anda tabii ki bize agresiflik ile ilgili bir sorun yaşatmıyorlar ama ergen anneleri beni anlayacaktır bu dönemin ne kadar zor olduğunu. Şimdi bana kala kala aklı başında bir kızım Karya kaldı, umarım onun ergenliği daha yumuşak geçer.


Bir de şunu söyleyeyim, stresli olunan dönemlerde ben nedense kendimi işe veriyorum. Ya durmadan evi toparlarım, ya ütü yaparım, ya da yazı yazarım. Veya yürürüm. Herkesin tabii stresle başa çıkma durumu farklıdır. Kimi dumura uğrar hiçbir şey yapamaz, bense çalışıyorum çalışmak beni stres dönemlerinde çok rahatlatıyor, o yüzden işime gücüme devam ediyorum. Eğer çalışmazsam, hiçbir şey yapmadan oturup dünyadaki gelişmelere kafamı takarsam depresyona sürüklenirim.
Bunun dışında Şubat ayında fazla kitap okuyamadım. En son Bozkurt Mustafa Kemal kitabını okuyorum ilginç bir kitap ancak ağır ilerliyor çünkü okumaya konsantre olamıyorum. Her ne kadar stresli dönemlerde rahat yazı yazabiliyorsam ve beynim cayır cayır çalışıyorsa da kitap okumak da zor konsantre olabiliyorum; o yüzden Şubat ayı pek verimli geçmedi okuma açısından. Bir yandan da bir sağlık kitabı okuyorum umarım onu da bitirmeyi başarırım.
İşte böyle dostlarım. Şubat böyle geçti gitti, Mart da aynı şekilde başladı, umarım iyi biter. Kalın sağlıcakla...

2020 Ocak Ayı'nda Neler Oldu Neler?

18 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Corona virus attacks more and more countries, Deria! The Chinese eat terrible things - snakes, bats, bugs. Why do we suffer and die?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. This was the beginning and it's everyday worser. I can also not understand their eating habits.

   Sil
 2. Zor zamanlar. Ben üzerine bir de depresif haldeyim, hepten ters köşe. Günlük işlerimi yapmaya zorluyorum kendimi. Virüse karşı ne yaparım hiçbir fikrim yok. Geçen hafta pasta yapılır belki diye aldığım 2 kilo un bir de 10 kavanoz domates dışında evde bişey yok :o

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hepimiz bu dönemi hem ruh sağlığımızı hem kendimizi koruyarak atlatırız umarım.

   Sil
 3. Ben dumura uğrayıp,eli kolu bağlanmış oturanlardan oldum. Bir işin ucundan tutasım yok.Görmediğimiz bir salgın vardı, onu da bugün açıkladılar bizde de görülmüş/ki muhtemelen epeydir mevcuttu/ Umarım ciddiye alırız da çok yayılmaz.
  En azından oğlunun aşkından haberin var.Benim ki sır küpü, hiç söylemez.Ama ben de kızdan alıyorum havadisleri:)Kardeşler birbirine anlatınca, dolaylı olarak öğreniyoruz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Oğlum benimle konuşuyor neyse ki ama dediğimi yapar mı her zaman değil 😉. Hepimiz bir şekilde bu durumla başa çıkmaya çalışıyoruz.

   Sil
 4. Ah o ergen meselesi. Bende de 2 ergen var. Biri üniversite sınavına hazırlanıyor iyice beter oldu. Uykusuz yorgun zamanlar benim için. O yüzden çok düzenli olamasam da spora devam tabiki.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Spor da biraz oyalıyor bizi. Çocuklar büyüyene kadar daha ne evreler geçireceğiz bakalım.

   Sil
 5. Zor amanlar geçiriyoruz. Sonumuz hayrolsun ...

  YanıtlaSil
 6. 2020 güzel gelir dedik ama kaç aydır kötü şeyler yaşıyoruz. Umarım önümüzdeki aylar çok daha güzel olur.

  YanıtlaSil
 7. Aşık mı oldu :) Ayyyy ne pırpırdır şimdi o :))
  Sevgi böcüğü halllerindeyken travmatik hal almaları beni geriyor sadece :)

  Allah kolaylık versin canım benim ♥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sağol canım. Şimdilik idare ediyoruz. Sonradan neler olur bilmem 🙈

   Sil
 8. Şubat ayı maalesef benim içinde zor ve karmaşık bir dönem oldu.Karışıklıkları atlatmış değiliz inşallah mart veya en geç Nisan gibi herşey yoluna girer...

  YanıtlaSil
 9. Nisan umarım güneşle birlikte güzellikler getirir hayatımıza.

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski