31 Oca 2020

2020 Ocak Ayında Neler Oldu Neler? Ocak Ayı İç Dökmeleri

Herkese merhaba !!! Ocak ayında neler oldu neler :) Biraz uzun bir yazı olabilir bu aylık iç dökmeleri yazım.
Bu ara kışın en soğuk günlerini yaşıyoruz. Kar yağmadı, yağmur da yok ama eksi soğuklar oluyor. Lahana gibi giyinmece zamanları :) Her sabah çocukları servise bindirdikten sonra biraz daha uyusam diyorum; dışarıya çıkıp o soğuktan şok terapisine uğrayıp ayılıyorum :) Yani Avusturya' nın soğuğu bile diyor ki: Güne erken başla çalış. Çalışkan ülke vesselam :)
Aralık ayında yıllar sonra yeniden makale yazarlığına başladım. O kadar uzun ara verdikten sonra biraz tedirgindim yapabilir miyim diye ama paslanmamışım. Hatta blog yazmanın inanılmaz faydası olmuş bana, artık hemen her konuda makale yazabiliyorum. Hem Türkçe, hem de İngilizce makaleler yazıyorum. Ayrıca kendimi geliştirebilmek adına, Udemy' de makale yazarlığı ve yaratıcı yazarlık kursları aldım. Sırada SEO teknikleri, blog yazarlığı gibi eğitimler var aklımda.
Üçüncü büyük haber ise en yakın arkadaşımı 13 yıl sonra yeniden yakından görebilmem oldu. Günhan benim kadim dostum. Birbirimizin hem iyi, hem kötü anlarını paylaştık. Hamileliğimiz birlikte geçti, hani nerdeyse birlikte doğuracaktık da o Zeyneb' i Ege' den bir ay önce dünyaya getirdi. Avusturya' ya gelmeden de en zor anlarımda bana destek oldu.
Yıllar boyunca hep iletişimimiz sürdü, ama yakından görüşmek de başka oluyor. Sanki hiç uzak kalmamış gibiydik. Bir hafta boyunca gezdik, benim açımdan çok keyifli bir hafta oldu. Biraz gezi anılarımızdan bahsedeceğim ama iki yazıya bölmeye karar verdim.

İlk buluşma, yıllar sonra...

Eve misafir gelince en çok sevinenlerden biri Karya. Heyecandan günlerce uyuyamadı ve geldiklerinde de çok güzel konukseverlik gösterdi :)

Ayağının tozuyla ikinci gün Graz' a gittik. Çok soğuk bir gündü  ama doğrusu İstanbul iklimine alışkın Günhan, buranın soğuğuna kahramanca dayandı :)Graz sokakları

Graz saat kulesinden şehre tepeden bakış

Bir haftada gerçekten hemen heryeri göstermeye çalıştık


 
Günhan' ın bizi ilk ziyareti olduğu için, yemek yediğimiz yerlerin bile Avusturya' ya özgü; geleneksel Gasthaus denilen otel lokantalar olmasına özen gösterdik. Artık bir dahaki gelişinde daha ağır çekim gezeriz :)

Ve son gün uğurlama. Ayrılmak zor oldu. Yıllardır sık sık görüşsek de, yakından görüşmek ve güzel anılar biriktirmek beni çok mutlu etti. Salzburg gezimizi ayrıca yazacağım iki günde oldukça detaylı gezdik ve diğer Salzburg yazılarımda anlatmadığım yerler var. Şimdilik kalın sağlıcakla...


18 yorum:

 1. Deria, it's very nice to meet old friends! I, too, like to get together with my good friends.

  YanıtlaSil
 2. Kasım-2007 dostlarla buluşmak sıcak bir çorba içmek gibidir çok sevindim bu buluşmaya gurbette misafir agarlamak ise ayrı güzel özellikle de dediğin gibi çocukların misafir haberini alır almaz gösterdikleri o heyecan.

  YanıtlaSil
 3. Ne güzel bir buluşma olmuş, gözün aydın, Allah tez elden kavuştursun.

  YanıtlaSil
 4. ne güzel bir buluşma olmuş.. umarım daha sık görüşürsünüz bundan sonra..

  YanıtlaSil
 5. Makale yazarlığı olayı ne güzel, yazmak güzel,karşılığını almak daha güzel:)
  Eski dostlar her zaman kalptedir, uzun yıllar sonra görüşünce bile insan arada hiç zaman geçmemiş gibi hisseder.

  YanıtlaSil
 6. Kadim dostlar hiç bir zaman unutulmuyor binlerce kilometre uzaklıkta olda dahi ilk günkü gibi taze oluyor dostluklar . Tekrar bir araya gelmiş olmanıza çok sevindim .
  Başarıların için seni ayrıca tebrik ediyorum Derya’cım. Harikasın

  YanıtlaSil
 7. Sevgili arkadaşım ve tüm Soygül ailesi misafirperverliğin son noktası gerçekten...Beni ve kızımı öyle bir ağırladılar ki anlatamam yaşamak lazımdı:)...Dostuklar ama gerçek dostluklar çok çok kıymetli..Görüşemeseniz de yıllarca, kaldığınız yerden kucaklaşıp, devam etmek inanılmaz güzel...İyi ki tanışım seni arkadaşım..İyi ki varsınız Soygül ailesi...

  YanıtlaSil
 8. Bu ay senin için ne güzel dolu dolu geçmiş. Mutluluk fotolardan okunuyor canım 💝

  YanıtlaSil
 9. Senin adına çok sevindim. Güzel günlerine yenileri eklemişsin :)

  YanıtlaSil
 10. aaayy yaaa, eski arkadaşın hıhım, alobaaa, instadan izliyom ivit, şirin aileee, ne güzel olmuş, bu yazına yine geleyim, graz filan oh oh :) hatta bloguma da koyuyum, ay hayat güzeeel, messiah a da sona bakiyi, listemdeydiii :)

  YanıtlaSil
 11. ay yaa, salzburg, graz, yemekler hihi, özlem gidermek, ne güzel olmuuuş. ya sen nerde yazıyodun ki makaleeee hee söleee :) udemy biliyom daaaa gittiydindi :)

  YanıtlaSil
 12. mutlu anlar desene :) yıllar sonra görüşülse de kaldığı yerden devam ediyor insan.

  YanıtlaSil
 13. Bu ziyaret hem sana hem tüm aileye iyi gelmiş. Udemy kurslarıyla ilgili hedeflerini de gerçekleştirirsin umarım.

  YanıtlaSil
 14. Sevgili Derya. Yazını telefonumdan okudum ama linkle girip yorum yazmak istediğim için olmadı.Nihayet bugün bilgisayarımı açtım. Özlemişim doğrusu:)
  Arkadaşın gelmiş ve ne güzel günler yaşamışsınız. Uzaktan gelen misafirler gittikleri memlekete daha bir alıcı gözle bakıyorlar. Sen de çok güzel gezdirmişsin onları.
  Gittiğin kurslar çok değerli. Makale de yazıyormuşsun. Harika, kutluyorum seni.
  Sevgilerimle canım :)

  YanıtlaSil
 15. ne güzel bir buluşma olmuş.. umarım daha sık görüşürsünüz bundan sonra.. :)

  YanıtlaSil
 16. Harika bir buluşma. Dostların çok olsun şeker

  YanıtlaSil
 17. Çok güzel sıcak bir buluşma olmuş

  YanıtlaSil
 18. Eskimeyen dostlarla buluşmak ne kadar da güzel bir duygu bilirim. Dostluğunuz hiç bitmesin...

  YanıtlaSil

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

Whatsapp Düğmesi yalnızca Mobil Cihazda çalışır

Aramak İstediğiniz Kelimeyi Yazın ve Enter Tuşuna Basın