Jojo Rabbit - Fim Tavsiyesi

 


İkinci Dünya Savaşı sırasında Almanya: Küçük Jojo Betzler (Roman Griffin),  bekar annesi Rosie'nin (Scarlett Johansson) ile birlikte yaşamaktadır. Savaş ortamında beyni yıkanan çocuk, Nazi sempatizanıdır. Nazi tatil kampında el bombalarının nasıl doğru şekilde atılacağını ve çok sayıda sarışın yavru üretmenin ne kadar önemli olduğunu bile öğrenmiştir. Jojo kendisi de partiye üye olmak için sabırsızlanır ve hatta özel bir en iyi arkadaşı var: Adolf Hitler'in (Taika Waititi) kendisi - en azından neredeyse, çünkü Jojo sadece Hitler'i hayal ediyor. Jojo'nun acil tavsiyeye ihtiyacı olduğunda hayali rehberi her zaman yardımına koşuyor. 

Annesi ise insancıl biridir. Evinde bir dolapta Yahudi bir kız olan Elsa (Thomasin McKenzie' yı saklamaktadır. Tesadüfen kızı bulması Jojo'nun kafasını gerçekten karıştırıyor. Neden o da tüm Yahudilerin olduğu gibi bir canavar değil? Gerçeği öğrenmek ve onun hakkında bir kitap yazmak isteyen Jojo, ilk korkunun ardından Elsa ile konuşmaya başlar ve iki çocuk arkadaş olurlar...

Jojo Rabbit keyifli ama aynı zamanda komedi ve dramayı birleştiren bir film. Henüz izlemediyseniz bir şans vermeye değer.

Bu filmleri izlediniz mi:

The Old Guard

King Richard

The Accountant

2 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

  1. Güzel bir filmdi. Teşekkürler tanıtım için:)

    YanıtlaSil
  2. İlk kez gördüm bu filmi.Anlatım için teşekkürler:)

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski