The Accountant - Film Tavsiyesi

Detaylara geçmeden önce ben kendi düşüncelerimi yazayım film hakkında 👀Tahmin edebileceğiniz gibi eşimle izlemesek tek başıma seçeceğim filmlerden biri değildi The Accountant filmi. Yakışıklı bir adam da olsa, Ben Affleck' i biraz itici buluyorum. Oyuncu olarak da pek beğenmiyorum. Bir tek Pearl Harbour filmini sevmiştim sanırım. Ancak macera filmlerini seviyorsanız ve boş vaktinizi film izleyerek geçirmek isterseniz izleyebilirsiniz. Çok aman aman bir sinema şaheseri beklentisine girmeyenler için yeterli bir izlemelik olur diye düşünüyorum 🙈. Yalnız şunu da ekleyeyim ben sevmedim diye kötü bir film anlamına gelmez, erkeklere daha uygun bir film olduğu için bana hitap etmedi.

The Accountant Filminin Konusu (Spoiler İçerir)

Küçük bir kasabadan gelen Christian Wolff (Ben Affleck), Asperger sendromunu kontrol altına almış ve muhasebeci olarak kendi işini kurabilecek noktaya gelmiştir. Olağanüstü matematik yeteneğiyle en küçük hesaplama hatalarını ve her vergi kaçakçılığı girişimini bile fark eder. Bu arada, tek kişilik şirketiyle, özellikle yeraltı dünyasında o kadar iyi bir itibar kazanmıştır ki, özellikle suçlu müşteriler, kirli işlerini örtbas etmesi için ona sık sık gelirler.


Ancak vergi müfettişi Ray King'in (J.K. Simmons) şüphelenmesi ve gözünü ona dikmesi nedeniyle Chris olağanüstü bir yasal görevi kabul eder: Lamar Black'in (John Lithgow) ünlü robotik şirketinde çalışan muhasebeci Dana (Anna Kendrick) , bazı düzensizlikler keşfetmiştir ve şimdi Chris'in bunu kontrol etmesi gerekiyor. Tuhaf bir şekilde, soruşturma ilerledikçe muhasebeciye yakın olanların da bu işin içinde olduğu ortaya çıkıyor.


Muhasebeci - The Accountant hakkında arka plan ve bilgiler

Ben Affleck'e The Accountant'ta başrol verilmeden önce, Will Smith de rol için tartışılanlar arasındaydı. Aynı şekilde, Gavin O'Connor dizginleri eline almadan önce Mel Gibson'ın yönetmesi planlanıyordu.


The Accountant'ın senaryosu Bill Dubuque (The Judge: Right or Honor) tarafından yazıldı ve hikayesi o kadar olumlu tepkilerle karşılaştı ki, 2011'de Hollywood'un en popüler filmsiz senaryolarının Kara Listesi'ne girdi. Yardımcı oyuncular Anna Kendrick (Into the Woods) ve J.K. Simmons (Whiplash) birbirlerini Up in the Air (2009) çekimlerinden zaten tanıyor.


Uzun bir süre ön prodüksiyon aşamasında sıkışıp kaldıktan sonra filmin çekim ve gösterim zamanı, sonunda ABD'de Ben Affleck'in diğer projeleri Batman v Superman: Adaletin Şafağı ve Live By Night'ın arasına sığacak şekilde zamanlandı. Muhasebeci filminin bir kısmı  Atlanta'da  çekildi.

Bu filmleri izlediniz mi:

Pearl Harbour

The Adam Project

3 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Aaa ben bunu izledim ve çok sevdim.

  YanıtlaSil
 2. Deryacığım buna yorum yazdım diye hatırlıyorum hatta gördüm yorumumu ama kaybolmuş. Google azizliği herhalde. Neyse tekrar yazayım:))ben sevmiştim bu filmi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yok yorum duruyor bir üstte . Teşekkürler, sevgiler ☺️

   Sil
Daha yeni Daha eski