Pearl Harbor - Film ÖnerisiUzun zamandır nostaljik filmlerimden bahsetmemişim. Her gün bloglara yayın giren biri olmadığım için bir taslaklar birikebiliyor ama deli gibi yayın yetiştireceğim diye uğraşmaktansa, hazır olunca giriyorum. Aksini yapmaya uğraşırsam yaptığım iş keyif olmaktan çıkar ve severek yapmam.


Neyse konuyu dağıtmayayım. Ne diyordum, nostaljik filmlerimiz var bizim eşimle zaman zaman izlediğimiz beni uzun zamandır takip edenler hatırlayacaktır. Çok sevdiğimiz unutulmaz filmlerdense birkaç yılda bir izleriz, bıkmayız :) Ne yazık ki yeni çekilen filmlerde bu unutulmazlık tadı yok. Bir kez izledin mi yetiyor.
Pearl Harbor, çok sevdiğim ve çok da eski olmamasına rağmen klasikler arasında gördüğüm bir film.  2001 yapımı film, İkinci Dünya Savaşı' nda Japonya' nın Amerika' nin Pearl Harbor limanındaki filosunu bombalamasını konu edinmiş. Başlıca rollerini Ben Affleck, Josh Hartnett ve Kate Beckinsale paylaşıyor.

Savaş, büyük bir aşk, ayrılık, ölüm sanırım filmde başarının tüm formülleri kullanılmış. 

Rafe Mc Cawley ve Danny Walker, çocukluk yıllarından beri arkadaştır. En büyük hayalleri pilot olmaktır. Amerikan Hava Kuvvetlerine girerler. Rafe, orduda hemşire olan Evelyn ile tanışır ve aşık olurlar. Ancak Almanlar' la savaşan birliğe tayin olur. Evelyn ve Danny ise Pearl Harbor' a giderler. Kısa süre sonra Rafe' in vurulduğu ve öldüğü haberi gelir. Zaman içinde Danny ve Evelyn arasında bir ilişki başlar, oysa Rafe ölmemiştir. Tam geri döndüğü ve acı gerçeği öğrendiği sırada, Pearl Harbor Japon saldırısına uğrar.

Bunlar da ilginizi çekebilir : Blues Brothers

Kate Beckinsale' i çok beğenirim. Deryanın Spor Günlüğü bloğumda formda kalma sırlarını da yazmıştım. Merak ediyorsanız buradan okuyabilirsiniz. 

Oscar, Golden Globe, MTV tarafından birçok ödüle layık görülen film benim açımdan unutulmazlar arasına girmeyi hak ediyor.


 Ben Affleck, filmde yardımcı rollerden birini oynayan Jennifer Garner ile tanışıp evlendi. Onu da çok beğenirim ve esasen oyunculuğunu daha iyi buluyorum eski eşine kıyasla. Şimdilerde ayrı olan çiftin çocukları da var.
Siz Pearl Harbour filmini izlediniz mi? Benim gibi unutulmazlar arasında olduğunu düşünüyor musunuz?

26 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. eski pearl harboru izlemiştim ama yenisini de izledim galiba ama pek hatırlamıyom,sanmıyorsam fragmanını izlemiş olabilirim..🤔 ne güzel savaş ve aşk bir arada,nostaljik movie..✔😊

  YanıtlaSil
 2. Evet, harika film. Oyuncularla ilgili detayları tam bilmiyordum, teşekkürler. Filmi birkaç kez izlemeye gelince; normalde yalnızken aynı filmi 2 kez izlemem ama birlikte izlemelerde defalarca izlediğim filmler çok fazla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabii biz de esimle nostalji aksami yapariz arada keyifli oluyor 😊

   Sil
 3. Seyretmediğim bir film bu. Bir ara bakılabilir

  YanıtlaSil
 4. Pearl Harbour savaş uçakları ile yapılmış sevilen nadir filmlerdir herhalde.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslinda savas filmi sevmm bu bir istisna oldu 😃

   Sil
 5. Bu filme baktım sonunda pilotlardan biri ölüyordu. Güzel film

  YanıtlaSil
 6. eski versiyonuydu sanırım izlediğim.ama yenisinede bakmalı.güzel filmdi çünkü.

  YanıtlaSil
 7. Arada böyle eski tarihli filmleri okumak güzel oluyor. Kimisini kaçırmış kimisini pas geçmiş olabiliyoruz çünkü.

  Görüntüleri etkileyiciydi aklımda öyle kalmış. Bir de yanılmıyorsam müzikleri...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet bazen izlemediklerimiz de oluyor ben eskici dükkani gibiyim zaten 🙈

   Sil
 8. İzlememiştim fakat beğeni toplayan bir film anlaşılan gecikmeden izlemek lazım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Begenilmisti ilk ciktiginda da sanirim 😊

   Sil
 9. Pearl Harbor konu olarak yazılmaya, film olmaya çok uygun bir olay maalesef.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tarihin üzücü olaylarindan biri daha maalesef.

   Sil
 10. Pearl Harbor filmini izlemiştim. Ama bayağı bir zaman olmuş siz söyleyince hatırladım. Tekrar izleyebilirim belki. Güzel bir filmdi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Birkac yil gecince üstünden izlenebilir. Sevgiler 😊

   Sil
 11. Ben Affleck hayranlarından olaraktan bu film en sevdiklerim arasında. Gerçekten çok güzeldi. Şimdi tekrar izlesem mi dedim. :)

  YanıtlaSil
 12. Prodüksiyonu pahalı savaş filmlerine iyi bir örnek olan film Klasikler arasında olduğunu düşünüyorum...

  YanıtlaSil
 13. İzlemedim, lakin düşünüyorum izlemeyi :)

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski