Paul Temple und der Fall Z 

Paul Temple, eşiyle İskoçya' da sakin bir tatil yapmayı planlıyordu ancak bu planları gerçekleşmeyecekti ne yazık ki... Ona verilen bir mektup, bir cinayet ve onlarla dostluk kuran casus olduklarından şüphelendiği kişiler arasında kalır. Artık bu bilmeceyi çözmekten başka çaresi yoktur. 

Kısa özetten de anlayacağınız gibi Paul Temple und der Fall Z-Paul Temple ve Z Vakası, bir casusluk- dedektiflik romanı. Benim gibi bu tarzı sevenlerin keyifle ve hızlıca okuyacağı bir kısa roman. Ne yazık ki Türkçe çevirilerini bulamadım. Hepsi burada sayfasında yazar Francis Durbridge' in Almanca kitapları var. Ancak Almanca okumak isteyenler için Amazon' da oldukça ucuz olduğunu söylemeliyim. İlgileniyorsanız fırsatı kaçırmayın derim😉 Kitap fotografının altındaki linkten ulaşabilirsiniz.

Tabii kitapların İngilizce orjinalini de bulmak mümkün.

Francis Durbridge Hakkında1912'de İngiltere'nin Hull şehrinde doğan Francis Durbridge, Birmingham Üniversitesi'nde İngilizce okudu. Kendisini tamamen tutkusu olan yazmaya adamadan önce kısa bir süre borsacı olarak çalıştı. Yazarlık kariyerine oyunlar ve kısa öykülerle başladı. Francis Durbridge, 1938'den itibaren otuz yıl boyunca BBC'de radyo oyun yazarı olarak çalıştı. İster radyo oyunu, ister televizyon prodüksiyonu olsun, muhteşem polisiye dizileriyle tarih yazdı. Yazar 1998' de yaşamını yitirdi.

Bunları okudunuz mu:

The Angel Tree

Eine Kostbare Affäre

2 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

Daha yeni Daha eski