What Women Want - Isabel Allende

was-wir-frauen-wollen


Bir kadın olmak, Isabel Allende için tutkulu bir yolculuğu ifade ediyor. Bunu yazdığı pek çok kitapta da görebiliyoruz. What Women Want isimli ilham verici anı kitabında, terk edilen bir annenin özverili rolünden başlayarak, çocuklarına maddi imkanlar olmadan bakma çabalarını yansıtıyor. Isabel, annesinin yaşayamadığı bir hayat için mücadele eden kararlı ve asi bir kız olur.

Isabel, kadın hareketinin içinde aktif hale gelir. Benzer düşüncelere sahip kadın gazetecilerle çevrili olarak, ilk kez kendi derisinde rahat hissettiği "dişleri arasında bir bıçakla" yazı yazar. Üç evlilikte, kadınların ilişkilerde nasıl büyüyebileceğini, başarısızlıkla nasıl baş edilebileceğini ve kendi cinsel isteklerine nasıl sahip çıkılması gerektiğini deneyimler.

Kadınlar bugün ne istiyor? Aşk, saygı, özellikle de hayatları ve bedenleri üzerinde kontrol ve bağımsızlık. Ancak Isabel Allende'ye göre, bu konularda hala yapılacak çok şey var. Ve bu kitabın, kızlarımıza ve torunlarımıza ilham vermeye yardımcı olacağını umuyor. Kendileri için yaşamayı öğrenmeli ve annelerinin, büyükannelerinin başlattığı mücadeleyi sürdürmeliler.

Ne yazık ki kitabın Türkçe ismini bulamadım. Pek çok Isabel Allende kitabının çevirisi var ama her dilde farklı isim koydukları için bazen bulmak zor oluyor. Yine okurlardan yardım isteyeceğim. Okuyan varsa yorumlara Türkçe adını yazarsa sevinirim:)

Isabel Allende' den Okuduklarım:2 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

  1. Bu kadınlar çok şey istiyor maalesef. :)

    İşin şakası sanırım daha bu kitap Türkçeye çevrilmemiş Derya Hanım.

    YanıtlaSil
  2. allende süfer yazar harikaaa aynen :)

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski