Das Mädchen auf dem Meeresgrund-Film Tavsiyesi


Bir önceki yazımda Lotte ve Hans Hass'ın yaşam öyküsünden ve sualtı maceralarından bahsetmiştim.  Das Mädchen auf dem Meeresgrund (Denizaltında bir Genç Kız) filmi de çiftin 1950 yılında tanışması ile başlıyor. Hans Hass (Benjamin Sadler), büyük beyaz köpekbalığının fotografını çekmek için Kızıldeniz' e bir keşif gezisi düzenler. İşe yeni başlayan Lotte (Yvonne Catterfeld) ise sadece sekreterlik yapmak istemez ve iyi bir sualtı fotografçısı olduğunu kanıtlamaya çalışır. 
Hass onu yanına almak istemez ama filmin yapımcısı filmde güzel bir kadının olmasını uygun görür ve bu şartla keşif gezisini finanse etmeyi kabul eder. Böylece çiftin yıllar sürecek sualtı macerası ve büyük aşkları başlar.

Film çiftin yaşamından kısa bir kesit ancak 60 yıldan uzun süren bir yaşamı iki saatlik bir filme sığdırmak da zor olsa gerek. Ancak o zamanlar hayatta olan gerçek Lotte ve Hans Hass başrol oyuncularını çok başarılı bulmuşlar. Bence de şaşırtıcı derecede benziyorlar. Özellikle Lotte Hass' ı oynayan ve beğendiğim Alman oyuncu Yvonne Catterfeld. Ancak gerçek Lotte Hass gerçekten de çok çok güzel bir kadınmış.

Filmi televizyonda izledim nette bulunur mu bilemiyorum ama izleme şansını bulursanız mutlaka tavsiye ederim. 

Bu konular da ilginizi çekebilir:

2 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

  1. hımms bulayım rus torrentlerinde :) son yazım olan dizi yazısında ilgini çekcek bişey var izlemediyseeen :)

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski