Sorular Sorular.... Biraz Sohbet Edelim Mi?

 


Merhabalar herkese!!! Sabahın 6' sında uyanıp, Karya' yı yaz okuluna bırakıp sabah yürüyüşümü de yaptıysam; henüz saat 8.30 ve evin geri kalanları uykudaysa bir yazı yazabilirim diye düşündüm👀  Zaten en iyi yazı fikirleri yürürken aklıma gelir. Ya doğadan ilham alıyorum ya da beynime fazladan oksijen gidiyor 😀Bizim buralarda zaten çok az insan yaşıyor yollar genelde ıssız olur. Ama küçük bir kasabada yaşadığımız için pek çok kişi de birbirini tanır. Bazen sadece merhabalaşır, bazen de kısa sohbetler edilir. Ancak dikkatimi çeken ve çoooook sevdiğim bir huyları gereksiz soru yağmuruna tutmazlar. Bir şeyi anlatmak istersen dinler, konuşurlar ama bunun dışında kusura bakmayın bir randevum var dedin mi de hayatta alınıp küsmezler. Çünkü burada bir randevum var demek, zamanım az, bir yere yetişmem lazım gibi genel bir anlam taşır. Arkasından bir açıklama beklenmez.Türkiye' de yaşarken ise ne yazık ki Hercule Poirot' tan beter komşularım vardı. Evden çıktım mı detaylı bir açıklama vermeye hazır olmak durumunda kalırdım. Nereye gittiğimden, işime gücüme kadar soran meraklı tazeler fırsat kollardı👀 Zamanla mecburen mesafe koymaya başladım ama bu sefer de hıh soğuk nevale damgası yedim. Aslında suratlarına ben çok samimi bir insanım ama sizin aptal sorularınıza maruz kalmamak için kabuğuma çekiliyorum demek ister, kabalaşmamak için kendimi tutardım 😕Zaman gerçekten çok değerli. Tüm komşularımı çok seviyorum ve zaman zaman keyifli sohbet de ediyorum. Ama yürüyüş yaparken ikide bir duraklamak istemiyorum. Veya eve dönüyorken terli terli sorgu sual çekmek eziyet oluyor. Ya da ne bileyim anlatmak istemediğim bir işim oluyor, doktor kontrolüne gidiyor oluyorum v.s. 

Bir de kendinden fikir yürütenler oluyor. Bilgim yoksa fikrim olsun diye düşünüyorlar sanırım. Yıllar önce bir kez penisilin alerjisinden yüzüm gözüm şişmişti burun ameliyatı oldu diye hakkımda dedikodu çıktı mahallede. Oysa minicik bir burnum var doğuştan nesini ameliyat ettireyim 😅 Şu insanoğlu kadar tehlikeli bir varlık yok.Bu yüzden buradaki insanların bu mesafesini çok seviyorum. Kendi içlerinde ne düşündüklerini veya neyi merak ettiklerini bilemem ama beni rahatsız etmedikleri sürece sakıncası da yok 😜 Komşularımın hakkımda bilmediği çok şey var, benim de onlar hakkında bilmediğim çok şey var. Böylesi de daha iyi. 

Sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz? Fazla soru sorulmasını ilgi olarak mı algılarsınız yoksa merak ve saygısızlık mı? Benim gibi özel alanınıza saldırı olarak görür müsünüz? Yorumlarda paylaşırsanız sevinirim.

Bu konular da ilginizi çekebilir:

Bir Yaz Böyle Geçti

Benim Balonlarım Var(mıy)dı?

8 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. eveey yaaa almanya gibi ülkeler daha iyi bu konuda bizde herkes hemen kanka :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef öyle merak normal bir duygu ama karşımızdaki insanları taciz edici biçimde olmamalı.

   Sil
 2. Çok şükür benim oturduğum yerler benim gibi insanlarla dolu, nazik ve seviyeli bir ilişkimiz oluyor. Bir karşı apartmanda oturan garip kadın var inatla eskiden bu evde oturan kadının pis olduğunu söyleyip duruyor, neyse onu da pek görmüyorum zaten :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İşte aradan hep çıkıyor karaçalı gibi rahatsız edici tipler 🤣🤣🤣

   Sil
 3. Apartmanda görüştüğüm kimse yok, komşuculuk durumuna çok uzağım. İnsanlar çok gereksiz soru soruyor. Bir yere gidince hiç tanımadığım insan bile çocuk var mı diye sorabiliyor. Millete neyse. Hadsiz çok maalesef. Akrabalara karşı da mesafeliyim, sessizim diye kınarlar bu kez. Halbuki kafa dengim değil insanların büyük çoğunluğu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynı şekilde düşünüyorum. Maalesef o kadar çok ki bu tarz insanlar.

   Sil
 4. Siz diğer insanlar için Hercule Poirot olmadığınız için aynısını bekliyorsunuz aslında. Bu da çok normal:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet herkesin kendimiz gibi olmadığını kabullenmemiz gerekiyor belki de.

   Sil
Daha yeni Daha eski