Netflix' te İzlenme Rekorları Kıran Dizi Terzi
 Henüz yeni bir dizi olan Terzi Netflix' te en çok izlenen yabacı dizi olmuş. İlk iki sezondan sonra, bölümlerinin de hazır olduğu söylenen üçüncü sezon da bekleniyor.

İlginç ve alışılmamış bir dizi olan Terzi' de tanınmış yetenekli terzi Peyami, ortağı ve en yakın arkadaşı Dimitri' nin yaklaşan evliliği için gelinliği dikmektedir. Ancak sır gibi saklanan gelini görmesi yasaktır. Bir sırla başlayan dizide ardarda sır perdeleri aralanırken aşk, gerilim, şiddet unsurları çok akıllıca işlenmiş. Oyuncuların başarısı da izlenme oranlarında etkili olmuş. Üçüncü sezonu merakla bekliyorum. 

Terzi Dizisinin önde gelen oyuncuları

Gülseren Budaycıoply hikayesinden uyarlanan Terzi dizisinde başrolleri 

Şifanur Gül

Çağatay Ulusoy

Olgun Şimşek

Salih Bademci

Ece Sükan

Berrak Tüzünağaç

Evrim Alasya

Lila Gürmen

Celile Toyon Uysal

Engin Şenkan

Vedat Ari paylaşmışlar.

Kulüp dizisinde izleyip oyunculuğunu çok beğendiğim Salih Bademci, bu dizide de en başarılı bulduğum oyunculardan. Yılların oyuncusu Olgun Şimşek de engelli baba rolünde çok başarılı. Diğer oyuncular da rollerini hissederek oynamış ancak ben en çok bu iki oyuncuyu beğendim. Çağatay Ulusoy da rolüne çok yakışmış. Bir diğer sürpriz de ikinci sezonda Berrak Tüzünağaç oldu. Daha önce Hürrem Sultan dizisinde izlemiş ve çok başarısız bulmuştum. O role hiç yakışmamıştı. Ancak Terzi' deki rolü tam ona göre yazılmış gibi. Demek ki role uygun oyuncuyu bulmak çok önemli.

Bu arada bir arkadaşımın kızkardeşi olan Melina Prodromos da dizide yetimhane müdiresi rolünü oynamış. Dizinin arka planına da Rumca olarak veya başka fikirlerle katkısı olduğunu düşünüyorum. Tiyatro oyuncusu da olan Melina Zülfü Livanelli' nin yazdığı 'Son Ada' oyununda da rol aldı.

Terzi üçüncü sezon ne zaman gelecek diye Google aramalarda da pek çok soru var. Umarım en kısa zamanda gelir. Dizilere verilen uzun araları sevmiyorum:)

Siz diziyi izleme fırsatı buldunuz mu? Terzi dizisi hakkındaki yorum ve düşüncelerinizi yorumlarda paylaşırsanız çok sevinirim :)

Bu dizileri izlediniz mi:

Kulüp

Pera Palas' ta Gece Yarısı


10 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Cok fazla fragmanları görsem de bir türlü izleyememistim, teşekkürler paylaşım için...

  YanıtlaSil
 2. Şu an izliyorum, 2. sezona geçtim. Genel olarak başarılı bulsam da senaryoda bazı yerlerde kopukluklar var bence. Oyunculardan Olgun Şimşek çok başarılı rolünde. Bakalım 2. sezon sonu nasıl bitecek şimdilik Çağatay dağıtmış durumda bakalım toparlayacak mı :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet bazı yerler havada kalmış 3. Sezonu merak ediyorum yine de 😁

   Sil
 3. İzlemedim ama sen yazınca merak ettim. Teşekkürler Deryacığım :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım izleme fırsatı bulursun canım 😍

   Sil
 4. İzledim. Benim tarzım bir dizi değilmiş.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Olabilir tabii herkese uygun olmayabilir tarz olarak 🙂

   Sil
 5. En çok izlenen yabancı dizi olmasına sevindim izlememiş olsam da.

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski