Bing AI: Microsoft'un sohbet robotu artık grafikler ve videolarla yanıt verebiliyorGörsel: gagadget.com

Bing AI: Microsoft'un sohbet robotu artık grafikler ve videolarla yanıt verebiliyor

Bing AI, açık beta aşamasına giriyor. Ayrıca, chatbot artık diyagramlarla ve daha fazla dilde yanıt verebiliyor.

Yapay zeka destekli yeni Bing, açık önizleme aşamasına geçiyor. Microsoft, üç ay önce GPT-4 tabanlı "İnternet için Yardımcı Pilot"u tanıttı. Teknoloji grubu, OpenAI platformunun geliştiricilerini finansal olarak destekleyerek başından beri çalışmalara katkı sağladı ve şimdi bu çalışmanın meyvelerini ürünlerine entegre ediyor. İlk olarak Bing ve Edge'e odaklanılıyor.

Öncelikle, yapay zeka desteğiyle arama daha güçlü hale getirilmelidir. Bunun yanı sıra, daha görsel bir deneyim sunmalı ve diyagramlar, grafikler, videolar ve biçimlendirilmiş yanıtlarla tepki vermeli. Ayrıca, geliştiricilerin Bing'i daha çekici hale getirmek için platform işlevlerine erişebilmesi gerekmektedir.

Eleştirilere rağmen, Microsoft ilerlemeye devam etmektedir.

Bu şekilde, şirket, eleştirilere rağmen yoluna devam etme kararlılığını göstermektedir. Yanlışlık ve tonlama gibi meşru endişeleri gidermeye çalışmıştır. Güncelleme, yeni özelliklere odaklanırken aynı zamanda iyileştirmelerin de yapıldığını garanti etmektedir.

Ekip ayrıca yanlış bilgilendirme ve dezinformasyon, içerik engelleme, veri güvenliği ve zararlı veya ayrımcı içeriğin yayılmasının önlenmesi konularında da çalışmıştır.

Görsel arama, Bing'i Image Creator ile birleştiriyor.

Sohbet sırasında Bing artık görsel olarak da yanıt verebilmektedir. Microsoft, "Daha zengin, daha görsel yanıtlar ve güncellenmiş yanıt biçimlendirmesi ile bilgileri bulmanızı kolaylaştırmak için çizelgeler ve grafikler dahil olmak üzere sunum yapmaktayız" şeklinde belirtmektedir.

Bing Image Creator entegrasyonu daha sağlam olacak ve arama motorunun yazılı ve görsel içeriği tek bir yerde oluşturmasına olanak tanıyacaktır. Ek olarak, Dall-E tabanlı görüntü oluşturucusu, dil yeteneklerinin bir uzantısına sahiptir. Artık metin muadilinin 100'den fazla dilini anlamaktadır.

Bing AI ile yapılan sohbetler devam edecek.

Son dönemlerde sizlere paylaştığım birkaç yapay zeka uygulaması oldu. Bunların arasından chatGPT ve Bing AI programlarını deneyebildim. Ne yazık ki Bard AI henüz Avusturya' da kullanıma başlamadı. Project Magi hakkında ise henüz deneyebileceğim bir platform bulamadım.

Denediklerim arasında özellikle ChatGPT' den memnun kaldım ancak Bing AI de fena görünmüyor. Bilgi almak, çeviriler veya araştırmaya yardımcı olmak; bir makaleye katkı sağlamak amaçlı kullanılabilir. Ancak verdiği bilgilerin bazen hatalı olduğunu farkettim. Burada sorulan sorunun da büyük rolü var. Tam ve açık olarak aradığınız konuyu sormanız gerekiyor.

Profesyonel bloglarda daha çok kullanılabileceğini düşünüyorum. SEO uyumlu biraz düzenlemeyle kullanılabilecek makaleler yazabiliyor. Ancak kişisel bloglar için durum biraz daha farklı. Adı üstünde kişisel bloglar buram buram duygu kokan bloglar. Yapay zekanın bu duyguyu aktarma şansı yok. Tamamen teknik bir profesyonellikle yazıyor ki böylesi de daha iyi bana sorarsanız. Bir de duygusu olsa yanmıştık:)

Ben bu blog sayfamda gezindiğimde kendimi, hayatımı, anılarımı görüyorum. Bunun da böyle kalmasını istiyorum.

Sizler bu programlardan herhangi birini kullandınız mı? İzlenimlerinizi merak ediyorum, yorumlarda paylaşırsanız sevinirim.

Bu konu da ilginizi çekebilir:

Ücretsiz Çeviri Programları ve Bunları Kullanırken Dikkat Etmemiz Gerekenler

5 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. BİNG Ai'ye bakıyorum bu aralar. Profesyonel içerik için denemeler yaptım, fikir vermesi açısından faydalı buldum. Fakat bazı bilgileri hatalıydı. Tarzı da hep aynı.
  Konuyu merakla inceliyorum, gelişmeleri takip ediyorum. Chat GPT hiç denemedim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet fikir olarak iyi gerçekten ama bilgi sorgulamasında her ikisinde de hatalar buldum. Dikkatli olmakta yarar var

   Sil
 2. Bir kaç haftadır bing'i kullanıyorum. Hatta sesli asistanla konuşup adını bilmediğim bir şarkıyı bulmasını istedim. Karşılıklı konuştuk muhabbet ettik :)) Hoşuma gitti. Fakat google profillerime nasıl gireceğimi bir türlü bulamadım. Fotohastasiempre den yorum yapmak istiyorum ama yolunu bulamadım bir türlü. Bingi daha çok kullanırsam çözerim gibi, şimdilik sıkıntı kaynağı aynı anda iki profilimi kullanamiyor oluşum.

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski