Google Bard Hakkında Tüm Bilmeniz Gerekenler

 

Görsel: https://www.techradar.com/reviews/google-bard

Google, AI sohbet botu Bard' ı iki ay önce, davet edilen kullanıcıların üretken yapay zekayı deneyebilecekleri bir önizleme sürümünde biraz erken sundu. Artık daha büyük bir adım atmaya cesaret ediyorlar ve sadece bir dizi yeni görsel işlev getirmekle kalmıyor, aynı zamanda Bard' ı tüm kullanıcılara açıyorlar. AI ChatBot, önümüzdeki birkaç gün içinde herhangi bir bekleme listesi olmadan İngilizce olarak tüm kullanıcıların kullanımına sunulacak.

Bard' ın başlangıcı tamamen sorunsuz olmadı, çünkü ChatBot' un başlangıçta planlanandan daha erken piyasaya sürüleceği açıklandı  ancak bu, genel ürüne zarar vermekten çok fayda sağlamış da olabilir. Daha önce, ABD ve Birleşik Krallık' ta Bard' ı test edebilecek kullanıcılar için bir bekleme listesi vardı. Buna artık gerek yok, çünkü artık Bard 180 ülkede - hemen hemen her yerde - İngilizce, Japonca veya Korece bekleme listesi olmadan kullanılabiliyor. Kısa bir süre içinde Almanca da dahil olmak üzere 40 başka dil daha ekleneceği söyleniyor.

Bu, kilidinin ne zaman açılacağına bağlı olarak önümüzdeki birkaç saat veya gün içinde bard.google.com adresindeki yapay zeka sohbet robotunu deneyebileceğiniz anlamına gelir. Öyleyse Bard'ı kendiniz test edin ve Google'ın ChatBot' unun rekabette nasıl olduğunu görün. 


Bard'ın açılışı, önümüzdeki birkaç gün içinde tüm kullanıcıların kullanımına sunulacak, ancak  GDPR endişeleri nedeniyle henüz AB bölgesinde sunulmuyor. (Ben de Avusturya' dan denemek istediğimde yakında kullanıma gireceği mesajını alıyorum, belki VPN ile denenebilir).

Görsel sonuçlarla Bard


Bard yakında hem cevaplar hem de görevlerle daha görsel olacak. Daha sonra "New Orleans'ta mutlaka görülmesi gereken yerler nelerdir?" gibi sorular sorabilirsiniz - ve metne ek olarak, ne keşfettiğiniz hakkında size daha iyi bir fikir vermek için kapsamlı görsellerle birlikte yararlı bir yanıt alırsınız. .

Bard'ı resimlerle besleyin


Ayrıca kendi isteminize metnin yanı sıra resimler de ekleyebileceksiniz, bu da size hayal gücünüzü ve yaratıcılığınızı artırmanın yepyeni bir yolunu sunuyor. Bunu mümkün kılmak için Google Lens'in gücünü doğrudan Bard'a getiriyorlar. Diyelim ki köpeklerinizin bir fotoğrafıyla yaratıcı bir şeyler yapmak istiyorsunuz. Yükleyin ve Bard' dan "bu ikisi hakkında komik bir başlık yazmasını" isteyin. Bard, Google Lens'i kullanarak fotoğrafı analiz eder, köpeklerin ırklarını tanır ve birkaç saniye içinde bazı yaratıcı altyazılar bulur.


Google Bard' ın Bazı İlginç Özellikleri


Kredi bilgileri: Önümüzdeki haftadan itibaren alıntıları daha da doğru bir şekilde gösterebilecek. Bard bir blog sayfasına katkıda bulunursa veya başka bir içerikten alıntı yaparsa, açıklamayı tıklamanız yeterlidir; Bard, yanıtın bu bölümlerinin altını çizecek ve kaynağa bağlantı verecektir.

Karanlık Tema: Bugün, geliştiricilerin istediği başka bir özellik olan ve Bard ile etkileşimi gözler için çok daha kolay hale getireceğinin düşünüldüğü Karanlık Tema özelliği de eklenmiş. (Ben pek sevmiyorum gözlerimi yoruyor)

"Dışa Aktar" düğmesi: Geliştiricilerin Colab 'a dışa aktarma özelliğini sevdiğini duyan Google bu nedenle, yakında Python 'dan başlayarak ortakları Replit ile kodu dışa aktarma ve çalıştırma özelliğini ekleyecekler.

Bard sizin için görüntüler oluşturur


Gelecekte Bard, web hizmetlerini harici ortakların uzantıları aracılığıyla da kullanabilecektir - böylece daha önce mümkün olmayan şeyleri yapabilirsiniz. Önümüzdeki aylarda, Adobe' nin yaratıcı üretken AI modelleri ailesi olan Adobe Firefly' ı Bard'a entegre edecekler, böylece kendi yaratıcı fikirlerinizi kolayca ve hızlı bir şekilde yüksek kaliteli görüntülere dönüştürebilirsiniz.


Google'ın portföyünde üç üretken görüntü yapay zekası olmasına ve muhtemelen bunları çalışma alanı ortamına entegre etmesine rağmen, tüm şirketlerden Bard hala harici bir sağlayıcıya güveniyor. Çünkü kullanıcılar görsel oluşturmak isterse Adobe Firefly kullanılacaktır. Biraz garip bir strateji ama belki yakında kullanıcılara istedikleri motoru seçme imkanı verecekler.

Kaynak: https://www.googlewatchblog.de/2023/05/google-bard-ki-chatbot/

2 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

Daha yeni Daha eski