Tarkan' ın İzmir Konseri Harikaydı

 Türkiye'nin eskimeyen pop starı Tarkan İzmir'in kurtuluşunu 100. yılı şerefine çok ses getiren bir konser verdi. Konseri ben de izledim (link paylaşmıyorum belki teliflidir ama Youtube da görünce dayanamadım:)) Tek kelimeyle kulakların pasını silen, bizleri gençlik günlerimize götüren Cumhuriyetin yıkılmaz kalesi İzmir'e çok yakışan bir konser oldu. 



Tarkan'ın yeri bizde başkadır. Zaten yaşı neredeyse bize yakın, ilk çıkışında o da bizler de tüyü bitmemiş gençlerdik. Kış Güneşi' nde, Unutmamalı' da az mı aşk acısıyla gözyaşları döktük 😭😭😭. Dön bebeğim, ikimizin yerine, hangisini sayayım bilemedim💞 Büyük oğlum Ege Kuzu Kuzu şarkısının hastasıydı. Videoyu kaydetmiştik izleyip izleyip TV karşısında oynardı. Yıllar geçti o da büyüdü olgunlaştı hakkında ne söylenirse söylesin kimseye sataşmadan işine gücüne şarkılarına baktı.

Konserde para mı aldı, almadı mı, playback mi yaptı bunları bırakalım bence. Tarkan'ın sesini bilmeyen mi var bunlara ihtiyacı olmayacak kadar güzel bir sesi var. Ücret almadan çıkmış, alsa da bu onun profesyonel mesleği alabilirdi. Sorunlar da olsa, her şeyimiz olmasa da mutlu olduğumuz günleri hatırlattı eski şarkılarıyla. Tabii sosyal medyada elinde telefon olan her şeyi yazıyor farkındayım. Hele Atatürk, Cumhuriyet dedin mi aman aman, saldırının bini bir para. Bizim gibi düşünmeyene saygı duymayı, zorla fikrimizi kabul ettirmeye çalışmamayı öğrenemedik maalesef. Ben bildiğim inandığım gibi yaşıyorum sen bana saldırmadan kendi hayatını yaşıyorsan ne ala. 



Bir de bir Cumhuriyet kadını olarak beni şaşırtan çok sanatçı oldu ama Tarkan hep bildiğimiz Tarkan olarak kaldı. Boşuna sevmemişiz dedirtti. Gençliğimden beri severek dinlediğim ama bir şekilde kalbimi kırmış olan sanatçıları dinlemek de istemiyorum artık.

Sonuçta diyeceğim o ki, harika bir konser olmuş. İnsanlar coşmuş dans etmiş söylemiş birkaç saatliğine de olsa dertlerini unutmuş. Coşkuyla İzmir'in bu özel gününü kutlamış bunun da insanlara çok görülmemesi lazım. Bu vesileyle İzmir'in kurtuluşunu kutluyorum. Müzikten korkmayın müziğin insanın içindeki iyi duyguları ortaya çıkarma gibi bir huyu vardır, birleştirici bir gücü vardır. Müziksiz kalmayın.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

Bugün Bize Olanlar Olmuş

Salzburg Sanat Festivali'nin Hikayesi ve Önemli Detaylar

18 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. hem heycanlı hem duyguluydu yaaa :)

  YanıtlaSil
 2. Keşke izleyebilseydim dediğim bir konser olmuş paylaşılanlardan gördüğüm kadarıyla :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mail adresi veya sosyal medya adresine linki paylaşabilirim ☺️

   Sil
 3. gerçekten de çok güzeldi gözlerim yaşlı izledim

  YanıtlaSil
 4. Ahh o 90'lar ahh. Ben 90'ların şarkılarını dinliyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten de 90lı yıllarda yapılan Türk pop müziği şarkıları unutulmaz biz de hala dinliyoruz. Maalesef yeni yapılanlar bana bir şey ifade etmiyor.

   Sil
 5. Tarkan bir tanemiz, fırsat bulursam videolara bakmayı düşünüyorum. :)

  YanıtlaSil
 6. Arabanın tavanına çıkmışlar geçen haberlerde gördüm :) Tavanı komple ezilmişti :)

  YanıtlaSil
 7. Tarz olarak Tarkan'ı sevmem ama Türk sanat müziği seslendirdiğinde hoşuma gider. Geçmişte görevli olarak Tarkan konsarine gitmiştim ve o kalabalık, insanların çıldırmaları (ki o zaman gençtim) anlam verememiştim. İzmir konsarine de kalmayı hiç düşünmedim ben. Kalabalık bana göre değil. Kesilmeseydi ekrandan izliyorduk evde Deniz'le.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Türk sanat müziğinde gerçekten de çok başarılı.

   Sil
 8. bayıldım konsere bir kısmını canlı izledim neyse ki...

  YanıtlaSil
 9. Tarkan muhteşem bir sanatçı her yönüyle :)

  YanıtlaSil
 10. Tarkan sanatçı olarak o kadar iyi ki, konserlerinin de bir o kadar iyi olmasına pek şaşırmıyor insan...

  YanıtlaSil
 11. Tarkan'ı hiç canlı dinleyememiş olmak beni üzüyor. Umarım bir gün konserine gidebilirim. İzmir konserinin videolarını netten gördüm ve çok etkilendim. Sizin de yıllar sonra "Ben de oradaydım." diyeceğiniz bir etkinlik olmuş. Ne şanslısınız.

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski