Bugün Bize ''Olanlar Olmuş''

Görsel: cumhuriyet.com.tr


Herkese merhaba. Covid bize de bir cee deyip gittikten sonra neşeli bir yayınla yeniden başlamak isterdim ama bu sabah twitter' da gençliğimizin en sevilen sanatçılarından birinin öldüğü haberini okuyunca maalesef bu gerçekleşemedi. 
İlhan İrem'in bu kadar genç yaşta aramızdan ayrıldığına inanamadım. Bu kadar ağır hasta olduğunu bilmiyordum. Çok yazık oldu. İlk çıktığı zamanlarda bizim için adeta Freddie Mercury kadar radikal bir şarkıcıydı. Büyük bir farklılık getirmişti Türk pop müziğine. Ne kadar güzel sesi vardı, ne naif, ne zarif bir kişilikti. İşin ilginç tarafı gençler kadar farklı yaş gruplarının da sevmesiydi. Babaanneme çok sempatik gelirdi çok severek dinlerdi.
Yazımda paylaştığım Olanlar olmuş şarkısı en sevdiğimdi, defalarca arka arkaya dinlediğim olmuştur. Anlasana, Konuşamıyorum, Ağlama aik için ... Bu şarkıları unutmak mümkün mü?
Söyleyecek söz bulamıyorum, organ bulmak sadece Türkiye'de değil dünyada da oldukça büyük bir sorun. İnsanların bu konuda daha fazla bilinçlenmesi ve organ bağışında bulunması gerekiyor. Umarım sebebi budur da siyasi açıdan muhalif olması değildir. 
İlhan İrem sadece müziği ile değil, aydın kişiliği, Cumhuriyet değerlerine bağlılığı ile de öncü bir isimdi. Hayatı boyunca doğru bildiğinden vazgeçmedi. Böyle güzel insanların ölümü ülke adına çok büyük bir kayıp.
Nur içinde yat güzel insan biz seni unutmayacağız 🙏🙏🙏


 

13 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Geçmiş olsun ve bir daha uğramasın inşallah. Allah rahmet eylesin. Konuşamıyorum şarkısını çok severim.

  YanıtlaSil
 2. hastayken kimse ilgilenmemiş, yardım etmemiş.

  YanıtlaSil
 3. Geçmiş olsun size. İlhan İrem'in hasta olduğunu hiç duymadık, hiç yansımadı haberlere ya da sosyal medyaya. Ölünce yıkılıyor ortalık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de son zamanlarda duydum Twitter'da. Zaten herseyi ordan duyuyoruz.

   Sil
 4. Merhabalar.
  Önce geçirdiğiniz Covid için geçmiş olsun dileklerimi iletirim. İlhan İrem'in vefatına ben de çok üzüldüm. Allah rahmetiyle muamele eylesin. Işıklar için uyusun.
  Selam ve saygılarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin üzücü bir kayıp oldu. Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim ☺️

   Sil
 5. Allah rahmet eylesin. Müziği de kişiliği de örnek bir insandı.

  YanıtlaSil
 6. Önceliklle geçmiş olsun canım.
  Ah evet duyduğumda çok üzüldüm ben de inanamadım. Bugün yine şarkılarını dinledim. Allah rahmet eylesin.

  YanıtlaSil
 7. çok sevdiğim bir sanatçıydı :(( Allah rahmet eylesin

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski