Johnny Depp Neden Seviliyor? Hayatı ve İşleri

 


Herkes onu seviyor! Bu cümleyi dünya çapında milyonlarca hayranı olan Johnny Depp için kullanmak herhalde yanlış olmaz. Özellikle kadınlar tarafından sevilen bir yıldız ama aynı zamanda birçok erkek hayranı da var. Son yaşadığı olaylardan sonra belki sevmeyenler de vardır ki bu da doğal. 

Peki Johnny Depp'in bu kadar sevilmesinin sırrı nedir? Bilindiği üzere filmlerinde canlandırdığı karakterler kadar çılgın yaşayan bir insan ve kişiliği Karayip Korsanları filmindeki Jack Sparrow rolüne de uygun sanki. İddiaya göre uyuşturucu kullanıyor, alkol içiyor, sigara içiyor ve olaylı aşk ilişkileri var. İlerleyen yaşına rağmen neredeyse yaramaz bir çocuk gibi. Belki de bizi etkileyen onun yaramaz çekiciliğidir. Dünyaya eğlenmek için gelen ve hayatı ciddiye almayan tavırlar. Çılgın giyim tarzı ve takıları da bunu doğruluyor.

Karayip Korsanları'nda asi ve kural tanımaz bir rol oynamasına rağmen, filmde en sevilen karakter oldu. Karayip korsanı filmi Jack Sparrow olmadan düşünülemez dersem sanırım bana katılan birçok kişi olacaktır.Amber Heard ile yaşadığı sorunlara gelince, bence bunlar çok özel ve gereğinden fazla medyatik oldu. Ama Johnny Depp'in tanınmış bir kişilik olarak adını temize çıkarmak istemesini de anlayabiliyorum.

İkisi arasında yaşananlar konusunda daha fazla yorum yapmak doğru olmaz. Sonuçta bu bir mahkemeydi ve o mahkemeyi kazandı. Mahkemelerde ele avuca gelir bir kanıt da sanırım sunulmadı. Herşey karşılıklı iddialardan ibaretti. O yüzden orada olmadığımız ve olayları gösteren bir kanıt görmediğimiz için yapmıştır yapmamıştır demek de doğru olmaz. Yoksa ben yıllardır kadın şiddetine karşı olduğumu belirten ve öyle yaşayan bir insanım. Ancak arka planda ne yaşandığını bilmeden insanları suçlamayı da doğru bulmuyorum.

Gerçek şu ki, bu zor zamanlarda bile hayranları onun arkasında durdu ve güvenlerini kaybetmedi. Onunla hayranları arasında sihirli bir bağ var gibi. Üstelik sadece hayranları değil, eski sevgilileri ve meslektaşları da onu savundu ve iyi bir insan olduğunu söyledi. 

Yazı hakkında bir iki cümle eklemek istiyorum. Bu yazıyı oğlum Ada, İngilizce blogum için hazırladı. Anne ben medyayı çok takip edemedim sen birkaç cümle yazar mısın dedi ve yazının başını ben yazdım. O da hayatını ve işlerini araştırıp yazdı. Son iki yıldır yazmaya merak saldığı için bloguma konuk yazar olarak yazıyor. Ben de kendini geliştirmesi için yazılarına yer veriyorum. Ayrıca makale ve tercüme de yapıp harçlığını kazanıyor. Sevdiği sanatçılarla ilgili yazıp yazamayacağını sordu ben de bir sakınca görmedim. Başka sanatçıları da hazırlıyor önümüzdeki günler için. Doğrusu evde hepimiz Johnny Depp filmlerini izliyoruz. Özel hayatına ise bu mahkemeler medyatik olana kadar ilgi duymadık. Bizim sevdiğimiz filmlerde canlandırdığı roller. Yoksa Johnny Depp'i evimize davet edelim, ya da buluşup çay kahve içelim gibi bir niyetimiz de yok. Şiddet yanlısı ise cezasını hukuk verir. Ancak unutmayalım ki ünlü isimleri kullanan kadınlar da var. Gerçekleri tam olarak bilmeden kimseyi suçlamak istemem. 

Bunları yazmamın nedeni, İngilizce blogda yazı yayınlandıktan sonra olumlu olumsuz yorum veya mesajlar geldi. Herkesin fikrine saygı duyuyorum ancak olumsuz yazanlar nasıl bu kadar eminler suçlu olduğuna bilmiyorum. Ben kadını döverken bir video veya resim görmedim. Ayrıca kadın onu o anda polise şikayet etti mi, tutuklandı mı? Linç etmeye ne kadar meraklıyız? Sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz bunu da merak ediyorum doğrusu. Belki de ben yanılıyorumdur.

Ben ünlü insanların yaptıkları işle anılmasını daha çok seviyorum. Çünkü kurcalayınca çoğunun özel hayatında karışık noktalar var. Kimi uygunsuz yaşamlar yaşıyor, uyuşuturucu kullanıyor v.s. Tabii ki insanlara iyi örnek olsalar çok daha iyi olur ama böyle bir misyonları var mı gerçekten? Bu konuda düşündüklerinizi paylaşırsanız sevinirim.Hayatı

Johnny Depp, 9 Haziran 1963'te Kentucky, Owensboro'da doğdu. Şu anda 59 yaşında ve kimseyle evli değil. Haberlerde görmüş olabileceğiniz gibi, Johnny'nin Eski Eşi Amber Heard (2015-2017) ona dava açtı ve onun tarafından fiziksel olarak taciz edildiğini söyledi. Devam eden bir yasal süreç vardı, ama Johnny sonunda kazandı. Diğer Eski karısı, 1983'ten 1985'e kadar evli olduğu Lori Anne Allison'dı.


Ünlü şarkıcı Vanessa Paradis ile olan ilişkisinden 2 çocuğu var. Bilinen diğer ilişkiler Vinona Rider ve Kate Moss ile idi.


İşleri

Ayrıca Rock City Angels (1986-1987) ve Pink Grenade (2014-2014) gibi farklı Rock gruplarındaydı ve şu anda 2015'te katıldığı Hollywood Vampires grubunda.


Johnny, belki de zaten bildiğiniz gibi, çok ünlü bir aktör. Karayip Korsanları, Elm Sokağında Kabus, Edward Makaseller ve Charlie ve Çikolata Fabrikası gibi birçok büyük filmde rol aldı. Bu filmlerin hepsinde, Elms Sokağında Kabus hariç, hikayenin ana karakterini oynadı.


Ayrıca 2 çocuğu var: John Christopher Depp III ve Lily-Rose Depp.

15 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. ooooo yazar aile :) depp, scisoorhands filmini seviyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Deepcim evet ben de mutlu oluyorum yazmaya yeteneği olmasına. Karya da yazıyor bir şeyler kendince ama devam eder mi bu merakı bilmem:)

   Sil
 2. benim de sevdiğim bir aktör zaten elle tutulur delil olsa mahkemeden bu kadar kolay kurtulamazdı ikisinin de toksik oldukları çok belli ama adam iyi aktör ona diyecek yok..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Özel hayatlarını kurcalarsak hiç bir filmi izlemememiz veya hiç bir müziği dinlemememiz gerekecek. Ben de bunu biraz ayırma taraftarıyım. Kadın da pek masum görünmüyor dediğin gibi ikisi de toksik. Ama filmi izlerken insan onun özel hayatına değil oynadığı role odaklanıyor. Bu olayları bazı insanlar çok kişiselleştiriyor bence.

   Sil
 3. Deli dolu insanları seviyoruz :) Oğlunun da yazmaya heves etmesi harika :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlginç geliyor belki. Belki de o yüzden yetenekliler.

   Sil
 4. Ada'yı tebrik ediyorum.Çok başarılı :)

  YanıtlaSil
 5. Johnny' yi ne çok sevdiğimi bilirsin . Konu ortaya çıktığında ne kdar seversen sev objektif bak olaya Handan dedim. Sonuçta adam uyuşturucu kullanıyor yapmış olabilir. Ve cezasını da çeksin. Ama mahkeme videolarına rastladıkça kadının yapay halleri , kendi manyaklıkları vs durumun gerçek olmadığı hissiyatı uyandırdı bende. Bu arada neyse ki iyi aktris değilmiş.

  Ada ne güzel hazırlamış. Ellerine sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet ben de yapmış olabilir dedim oyuncu olarak sevsem de. Ama kadın da hiç inandırıcı gelmedi. Artık günahı boyunlarına ikisinin arasında bir konu.

   Sil
 6. Johnny Depp'in beş filmini izlemiş ve bloğumda yorumlamıştım. O zaman İnstagram paylaşımlarımdan ve bloğuma gelen yorumlardan gördüm ki ünlü oyuncu gerçekten çok seviliyor. Özellikle kadın izleyiciler tarafından.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevilen bir oyuncu. Sıradışı bir kişilik alkol ve uyuşturucu sorunu da var. Ama oyunculuğuna bir diyecek yok ben de filmlerini severim ☺️

   Sil
 7. En sevdiğim aktörlerden. Görüşlerinize katılıyorum. Aşırı ünlü olmakta kolay değil. Sıradan hayat yaşamakta isterler ve bunu bazen kötü madde kullanımları yüzünden yapmış olabilirler. Çocuklarının annesine neden ayrıldınız diye sorduklarında Vanensa Paradise de "Benim özel hayatım satılık değil" diye cevap vermiş. Böyle asil Bir hareket gösterdi yıllar önce...
  Üstelik mahkeme de de John yanında oldu. Yani John suçlu olsaydı yanında durmazdı. Karşıda olmazdı. İlişkilerde iki tarafta hatalı olabilir. Ama ben Johnny Depp i fimleri ve yeni başlayan resim sanatıyla ilgilenmeyi tercih ederim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Özel hayatı bizi illa ki ilgilendirmez. İşinde başarılı bir insan. Pek çok ünlü isim veya bilimadamı sosyal açıdan zayıf olabiliyor farklı öncelikleri oluyor. Ortaya çıkardıkları iş önemli bizler için.

   Sil
Daha yeni Daha eski