Sonbahar'da Bahçede Konuk Ağırlamak İçin Fikirler


 

Sıcak havayı sevmeme ve kış soğuklarından nefret etmeme rağmen sevdiğim başka bir mevsim daha var: Sonbahar. Doğanın sergilediği eşsiz renk şöleni ile özellikle Eylül ve Ekim ayları tadından yenmez aylar. Çok sevdiğim kestane zamanı olması da benim için ayrıca pozitif bir nokta. Sizi bilmem ama biz yaza doyamadık. O yüzden sonbahar başının yazdan kalma günlerini bahçe keyfine devam etmek için değerlendiriyoruz. 

Sonbahar, partiler için de harika bir zamandır çünkü dekorasyon için adeta sadece doğadan faydalanabilirsiniz. Rengarenk sonbahar renklerinden daha güzel bir kulis düşünemiyorum. Hava da ayrıca açık hava etkinlikleri için mükemmeldir ve bu da ev sahipliği yapmayı kolaylaştırır.
Doğru Konumu Seçin


Sonbaharın sıcak günlerinde bahçede konuk ağırlamak idealdir . Bu mevsimde bahçe partileri çok keyifli olabilir. Ancak mekanın herkesin rahat etmesi için yeterli alana sahip olduğundan emin olmalısınız.


Partinizin Temasına Karar Verin


Etkinliğin ruhunu yansıtan bir tema seçin. Bir bahçe partisi, doğanın güzelliğini kutlamak için mükemmel bir fırsattır. Bitkileri saksı çiçekleri, otlar ve sebzeler gibi süslemeler olarak kullanmayı düşünün. Sonbaharın kendisi bile bir bahçe partisi için tema oluşturabilir. 

Uzun zaman çiçekli kalan ortancalar bahçe davetlerinde süslemelerde kullanmak için idealdir.Önceden herşeyi planlayın


Önceden plan yaparsanız, her şeyin yolunda gittiğinden emin olabilirsiniz. Etkinlikten önce hazırlamanız gerekenlerin bir listesini yaparak başlayın. Buna yiyecek, içecek, eğlence ve diğer malzemeler dahildir. Konukları ağırlamak ve  dekorasyon için yeterli alana sahip olduğunuzdan emin olun.Konsepte Uygun Davetiyeler Hazırlayın


Sonbahar partilerinde konuklarınıza göndereceğiniz davetiyeler için seçenekler sonsuz. Bir şablon kullanabilir veya kişiselleştirilmiş bir davetiye yazabilirsiniz. Tarih, saat, konum ve son yanıt tarihi gibi ayrıntıları ekleyin. 

Davetiyenizi geleneksel yolla posta ile gönderebileceğiniz gibi, dijital olarak hazırlayıp mail adresleri veya cep telefonlarına gönderebilirsiniz.
Yiyecek ve İçecek Hazırlayın


Etkinliğinizde bol miktarda yiyecek ve içecek bulundurduğunuzdan emin olun. İçecek servisi için yeterince bardağınız olduğundan emin olun. Açık büfe gibi bir sunum hazırlarsanız sürekli servis yapmak zorunda kalmazsınız, konuklar da istediği gibi yiyecek içecek alabilir.

Kestane partisi yapacaksanız, yeterince kestane ve hazırlamak için araç gereçleri planlayın. Detaylı bir yemek daveti ise bir menü planlayın ve zamanında alışverişe gidip herşeyi aldığınızdan emin olun. Liste hazırlamak her alanda size yardımcı olacaktır.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

Kestane Kebap Yemesi Sevap-Fırında Kestane

Deli Kızın Bahçesi'nden Selamlar

Raylı Dolaplar ve Kullanım Alanları

Dekoratif Vazolar-Hangi Vazo Hangi Çiçek İçin Uygun

7 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Çok güzel tavsiyeler. Bahçeli bir evde yaşamadığım için bir kez daha üzüldüm. :)

  YanıtlaSil
 2. ayy italyanlar çok sever bahçede kalabalık yemek yemeyi :)

  YanıtlaSil
 3. Seçtiğin konu ve görseller harika Deryacığım. Ben de yaz mevsimini çok seviyorum. Diğer yandan yazını okurken kestane özlediğimi fark ettim. Emeğine sağlık canım

  YanıtlaSil
 4. Keşke bir bahçemiz olsa da konuk ağırlayabilsek. :)

  YanıtlaSil
 5. Nerde o eski bahçeli evler :)

  YanıtlaSil
 6. ahhhhh ahhhhhh!!!! Bir bahçeli evim olsa ben neler neler yapacağım da yerim dar işte :)))

  YanıtlaSil
 7. Sonbaharın geldiğini şimdi daha bir anladım :) Bahçemiz yok ama mini bir bahçe yaptım balkonumuza, bunları orada bir değerlendireyim ben de :))

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski