Gecenin Mirasçıları - Dizi Tavsiyesi

 Herkese merhaba. Bugün bir gençlik dizisi ile geldim. Geçtiğimiz kış kızım ile izlediğimiz Gecenin Mirasçıları... Aslında pek vampirli dizi ve filmerin meraklısı değilim. Ama film vampirliği cıvıtmamış o yüzden severek izledik. Yoksa Karya da sevmez korkunç sahneleri. Daha önce izlediğim Van Helsing dizisi artık oldukça cıvıtmıştı ama o da ilginç bir dizi idi.

Gecenin Mirasçıları Dizisinin Konusu

19. yüzyılın sonlarına doğru, Avrupa'daki son büyük vampir klanlarının gücü azalmıştır. Vampir avcıları, korkunç Kırmızı Maskeler tarafından takip edilen ve klan savaşlarında baş düşman haline gelen tüm vampirlerin geleceği tehlikededir. Hayatta kalmalarını sağlamak için klan büyükleri, torunlarını - mirasçıları - gelecekte birlikte eğitmeye karar verirler. İtalya'dan Nosferas, Norveç'ten Dracas, İrlanda'dan Lycana, Fransa'dan Pyras, İngiltere'den Vyrad ve Almanya'dan Vamalia'nın kızları ve oğulları eğitim gemisi Elisabetha'da buluşurlar. Genç vampirler, özellikle de Hamburg'dan Alisa ve Norveç'ten Leo, ilk aşklarını yaşarlar - ve çok geçmeden hayatlarının en büyük zorluğuyla karşı karşıya kalırlar: Kont Drakula gücünü korumak  için kendi yarattığı vampirleri yok etmeye hazırdır. . Ancak Alisa'nın beklenmedik güçleri vardır ve arkadaşlarıyla birlikte Drakula'ya karşı savaşmaya başlar.

Kitaplar:Gecenin mirasçıları dizisi Ulrike Schweikert'in roman serisine dayanıyor. Meraklıları için kitaplar sırasıyla:

Nosferas

Lycana

Pyras

Dracas

Vyrad

Oscuri

Kita yurdu, D&R, Idefix ve Amazon'da yazarın Türkçe kitaplarına rastladım. Belki bu seri de vardır. Dizinin ismini google'da aratarak da izleyebilirsiniz.

Bu kitap da ilginizi çekebilir:

Dracula-Bram Stoker

6 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Kitabı da diziyi de ilk kez duydum. Vampirlerin modası hiç geçmiyor. Onları okumak da izlemek de çok keyifli.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu biraz daha insaflı bir vampir filmi o yüzden sevdim ☺️

   Sil
 2. Senin gibi ben de pek vampirli film izlemem ama ilginçmiş konusu. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu gençlik dizisi olarak çekildiği için pek cıvık olmamış ☺️

   Sil
 3. Dizi izleyemiyorum bir türlü :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de ancak netflix veya amazonda izliyorum yoksa haftadan haftaya bölüm takip edemem 🤩

   Sil
Daha yeni Daha eski