Queen of The South 5. Sezon

 Geçenlerde Netflix'e yeni gelen Queen of The South dizisinin 5. sezonunu izledik. Daha önce ilk 3 sezon hakkında yazmıştım, en alttaki linkten okuyabilirsiniz.Bu sezonda da güzel mafya patronu Theresa Mendosa tehlikeden tehlikeye giriyor işini kurtarmak için. Mafya dizileri nasıl bilirsiniz fazla spoiler vermeyeyim o yüzden. Daha önceki sezonlarda olduğu gibi bol bol cinayet ve kan gövdeyi götürüyor durumları var onu belirteyim. 

Sanırım artık bu mafya ve uyuşturucu konularının zamanı geçti. Biliyorum bu konularda dizi ve filmler seviliyor ancak böyle olduğu için de çekilen filmlerin %99'u bu konuda mı olmalı diye de soruyorum. Bir de öyle bir kurguluyorlar ki, adeta mafya patronları sütten çıkmış ak kaşık hepsinin mutlu aile hayatı var melek gibiler ama öte yanda da herkesi kurşun yağmuruna tutuyorlar. Herhalde gerçek yaşamlarında da böyleler bilemiyorum. 

O kadar algı yapılıyor ki, örneğin uyuşturucu kamyonunun teslimi gecikmiş ah vah vah diye oturup onlarla dertleniyorsun:) Bir de gerçek hayattaki cinayetler, ceset yoketmeler filan örnek oluyorlar sanki. Kadın cinayetlerinde yakılan kadın cesetlerini hatırlayın 😐

Mafya dizilerinin bir diğer detayı da, her durumdan tereyağından kıl çeker gibi sıyrılıyorlar. Dünya ayağa kalkıyor, etraf yıkılıyor bunlara bir şeycikler olmuyor. CIA, FBI maşallah herkesle işbirliği yapıyorlar. Biz de kuzu kuzu bu kurumların kanunlar çerçevesinde çalıştığına inanıyoruz.

Bu tarzı seviyorsanız, şiddet, kan sizi rahatsız etmiyorsa ve hala aynı konuların işlenmesinden bıkmadıysanız izleyebilirsiniz.

Queen of The South 1,2 ve 3. Sezonlar

10 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Vay bu diziyi bilmiyordum.. peki 5 sezon ne çekmişler böyle... pes diyorum. Bir incelerim, sağol tavsiyene.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bazen arada sakız gibi uzayan detay sahneler var tabii ama epeyce hareketli bir dizi ☺️

   Sil
 2. Duymamıştım bu diziyi. Bu ara daha çok film seyrettim.

  YanıtlaSil
 3. Dediklerinde çok haklısın. Bu tarz filmlerde, dizilerde hep bir algı var. Bazı kişilere kötü örnek de oluyordur muhakkak. Kötü örnekler maalesef salgın gibi yayılan bir şey insanlar arasında. Diziyi bilmiyordum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O kadar çok dizi ve film var ki hepsine yetişmek mümkün değil.

   Sil
 4. Queen of The South'u bugün başlıyorum seyretmeye

  YanıtlaSil
 5. hiç duymadım, bi banayım bir bölüm filan :) killing eve yeni sezon geldi, süfeeer dizi :) yellowstone'nun devam dizisi 1883 de çok iyiii :)

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski