William Shatner - Kaptan Kirk Uzayda !!!

Kaptan Kirk Uzayda !!!

William Shatner, nam'ı diğer Kaptan Kirk, nihayet gerçekten uzaya çıkmayı başardı. 


90 yaşındaki uzay gezgini

Benim yaşıtlarım Uzay Yolu dizisini iyi hatırlayacaklardır. Eski bölümlerini hiç kaçırmadan izlerdim. Shatner onlarca yıl "Star Trek" dizisinde Kaptan James T. Kirk karakterini oynadı. Uzaylı galaksilere ilk kez 1966'da USS Enterprise yani bizim bildiğimiz adıyla Atılgan, uzay gemisiyle havalandı ... 

Kaptan Kirk ve Mr. Spock'ı hatırlamayan var mı?


Nihayet 90 yaşında Jeff Besos'un Blue Origin'i ile uzaya seyahat eden en yaşlı kişi olmayı başardı.

Bugün TV'de eşimle izlerken biz de çok heyecanlandık çocukluk kahramanlarımızdan birinin yaşadığı bu coşkuya. Herhalde birçok kuşağa uzayı sevdiren kişi olarak bu yolculuğu en hakeden kişilerden biriydi:)

Dizilerde filmlerde hayranlıkla izlerken uzaya gitmenin gerçekleşebileceğiniz hayal bile edemezdik. Şimdilerde turistik gezi bile yapılıyor. Gerçi bizler maddi olarak göremeyiz, yani ben yaştakiler ama gelecekte bu işler daha da hızlanacak gibi ne dersiniz?

Bu konular da ilginizi çeker mi?

Kara Delik ve Çekilen İlk Resim

Proxima B: Komşu Sistemimizde İkinci Bir Dünyanın Varlığı

Space X ve Vizyoner Elon Musk

8 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. bayıldım ben de habere hem W.S. heyecanlandı hem ben son derece ikonik bir olay oldu bu uzay yolunun pek çok kurgusunu kayan kapılar açılan telefonlar gibi yaşadığım için de çok mutluyum..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yani aslında insanlık açısından bir önemi yok ama sembolik olarak heyecan yaratan bir jestti:) Biz de çok heyecanlandık sevdiğimiz bir oyuncu olduğu için.

   Sil
 2. bugün gördüm ben de evet yaaa duygulanıyo insan :)

  YanıtlaSil
 3. Mars’a gidip yerleşmek bence hayal. Diziyi hatırlıyorum. Mr. Spock nasıl unutulabilir ki :)

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski