Nora Roberts: Yeşil, Mavi, Kırmızı - Halka Üçlemesi Kitapları

nora-roberts-trilogie
Felaket üzerine felaket yaşanan bu günlerde insan dünya gerçeklerinden uzaklaşıp kendini soyutlayarak ancak akıl sağlığını koruyabiliyor. Bizi başka diyarlara götüren kitaplar, tam da böyle zor zamanlar için. Bugünün kitap tavsiyeleri fantastik romanların kraliçesi Nora Roberts'ten Grün, Blau, Rot. Yani Yeşil, Mavi ve Kırmızı. 

Nora Roberts'ın halka üçlemesi, bugünü ve geçmişi fantastik unsurlarla birleştiriyor. Birinci cilt, “Umut Olarak Yeşil”de, New York'lu Glenna, seçilenlerden biri olarak kötülüğe karşı savaşı daha iyi hale getirmesi beklenen bir Kelt savaşçısı tarafından geçmişe götürülür. İkinci cilt “Mutluluk gibi mavi” ve üçüncü cilt “Aşk gibi kırmızı” ile dizi devam ediyor ve romantik fantezi üçlemesini tamamlıyor. Nora Roberts, her cildi savaşçılardan birinin kaderine ve destansı bir savaşın gölgesindeki imkansız aşklarına adadı. 2006'da halka üçlemesi ilk kez Almanya'da başladı. 2014 yılında Nora Roberts'ın romantik fantastik romanları yeniden basıldı.

1. Kitap: Umut gibi yeşilGüzel genç New Yorklu Glenna Ward çaresizdir: her gece uzun boylu bir Kelt savaşçısı rüyalarına girer ve uykularını kaçırır. Glenna, bu tehlikeli derecede çekici adamın çok yakınında olduğunu ve önemli bir görevi olduğunu hisseder: Hoyt MacCionaoith, seçilmiş beş kişiyi bulmak ve iyi ile kötüyle yüzleşmek arasındaki şiddetli savaşta onlara katılmak için geçmişten New York'a gelen bir büyücü... Ve Glenna da bu macerada önemli bir rol oynuyor gibi görünüyor ...


nora-roberts-trilogie

2. Kitap: Mutluluk gibi mavi

 
Sert Blair Murphy kaderini biliyor: Seçilmiş diğer beş kişiyle birlikte, iyi ve kötü arasındaki bir savaşta - bedeli ne olursa olsun - zafere ulaşmak gibi zor bir görevle karşı karşıya! Ancak Blair'in dikkati planından uzaklaşmıştır, çünkü düşünceleri yalnızca, aynı zamanda seçilen altılı çembere ait olan Larkin Riddock'un etrafında döner. Büyüleyici gülümsemesiyle neredeyse onu deli eden bir adamla nasıl yan yana savaşacaktı? Ve büyük savaştan sonra onlar için bir gelecek olacak mı?

nora-roberts-halka-üçlemesi


 3. Kitap:Aşk gibi kırmızı


 Moira, Geall tahtında annesinin halefi olması gerektiğini çok iyi biliyor. Zor bir zamanda ağır bir görev almıştır, ancak artık iyi ve kötü arasındaki savaş yakındır. Ve sadece bir kişi kötü ile aralarında bir bağ oluşturuyor: çekici ama gizemli Cian McKenna. İkisi arasında bir tutku ateşi alevlenir, ancak aşkları yasaktır ve geleceği yoktur. Ama kalplerinin derinliklerinde aşklarının kazanması için her şeyi, hatta hayatlarını riske atmaları gerektiğini bilirler...

Kitap özetlerinden de anlayacağınız gibi masalsı konuları ile okuru tamamen başka dünyalara götüren hikayeler. Daha önce Nora Roberts'den Yıldız Üçlemesi kitaplarını okumuş ve yazmıştım. İki üçlemede hikayeler ve kişiler farklı olsa da, bir halkayı oluşturmak ve halkayı oluşturan kahramanlarla kötü ile savaşmak yönleri tamamen ortak. Ancak yazar bu benzerliğe rağmen her iki üçlemede oldukça iyi bir satış yapmış. Sanırım bu tarzın hayranları çok olduğu için. Ben de masalsı, fantastik kitapları severek okuyorum. Günlük yaşamdan uzaklaştırıp farklı dünyalara gitmişim hissini uyandırıyorlar. Siz de seviyorsanız kesinlikle tavsiye ederim:) Ayrıca birçok Nora Roberts kitabının Türkçe çevirisini de bulmak mümkün. Yanılmıyorsam bu seri Halka üçlemesi olarak geçiyor.

Yazardan okuduğum başka kitaplar:

Yıldız Üçlemesi

4 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. nora seviyoz pikii bunnar da olabileer :)

  YanıtlaSil
 2. I prefer detective books by Nora Roberts.

  YanıtlaSil
 3. okumadığım bir yazar. Ama sen tavsiye ediyorsan kesin güzeldir. Emeğine sağlık

  YanıtlaSil
 4. Canım enerjine hayranım gerçekten bunca işinin arasında kitap okumaya da mutlaka vakit buluyorsun

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski