Simone Biles'ın Olimpiyatlardan Çekilme Kararı

 Herkese merhaba. İtiraf etmem gerekirse, Olimpiyatları baştan sonra izlemiyorum. Ancak arada denk gelince sevdiğim bazı dalları izlemeye çalışıyorum. Jimnastik de bunlardan biri. En son Amerika'lı başarılı sporcu Simone Biles'ın Olimpiyatlardan çekilme kararı beni şaşırttı. 

tokyo-olimpiyatlari

 

Biles, kendini iyi hissetmediğini, titreme nöbetleri geçirdiğini ve akıl sağlığını korumak adına çekilme kararı aldığını belirtti. Tabii ki hepimiz insanız, hastalanmak herkesin başına gelebilecek bir olay. Ancak beni şaşırtan konu başka. Acaba sporcu bu rahatsızlıkları orada mı farketmiş? Yani sinirleri yıprandıysa bu bir süredir devam eden bir baskının sonucunda olmalı. Neden buna rağmen katıldı acaba?

Olimpiyatlar 4 yıla bir düzenleniyor

Olimpiyatlar bir sporcunun hayatında zirve sayılabilecek yarışmalar. Oralara kadar yükselip katılma şansını elde etmek de her sporcuya nasip olmuyor ne yazık ki. Bir de dört yılda bir düzenlenmesi, bir sporcunun hayatı boyunca katılma şansını iyice azaltıyor. Bu seferkini kaçırdım bir dahakine olur demek biraz ütopik olur. 

Yani demem o ki katılmasa ve yerini o şansı ve hayali gerçekleştirebilecek bir sporcuya bıraksa daha iyi olmaz mıydı? O şansı kaçıran sporcu bir dört yıl daha beklemek zorunda kalacak. İşte herşey insanların aşırı hırsı yüzünden başına geliyor :( Yine de Simone Biles'in bir an önce sağlığına kavuşmasını diliyorum tabii.

Bilmiyorum ben mi bu konuda farklı düşünüyorum? Siz ne dersiniz?

Bu konular da ilginizi çekebilir:

Bohem Dekorasyon İle Benliğini Özgür Bırak

Geleceğin Cinsiyeti Dişi 

Nihayet Yaz Tatili !!!

5 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

  1. bilemiyorum neden :) ama olimpiyatlar keyifli ama bir de kadın voleybol takımımız daha iyi sonuçlar alsaaaa :)

    YanıtlaSil
  2. Haber olarak okudum ben de. Senin bakış açın aklıma gelmedi hiç. Sadece bu tür yarışmaların sporcular üzerinde ne çok baskı yaptığını düşündüm. Belki de gelirken sıkıntı yoktu, yarışma sırasında yaşadıkları ağır geldi.

    YanıtlaSil
  3. O da eminim ki böyle olmasını istemezdi.

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski