Kahve Konuğum - Yaşamdan Yazılar


blog-tavsiyelerim
 

Yüzümü bulutlara kaldırıp
Dua eder gibi mırıldanıyorum
Kuşlarla, otlarla yıkanıyorum
Rüzgarla, ilkbaharla

Güneş gözkapaklarımı ısıtıyor
Ah! Güvenilmez ilkbahar güneşi
Rüyada mıyım, gerçek mi bu
Hem var gibiyim, hem yok gibi

Bir güney kentinde, bir kıyı kahvesinde
Başakların sonsuz salınışı
Burada, kendimle başbaşa
Ömrümü böylece tamamlayabilirim

Bir kuşu dilinden hiç öpmedim
Belki bir gün öpebilirim
Belki bir gün rüzgar olurum ben de
Eserim başakların üzerinden
Kalbim bir yaz gününe karışsın isterim
Bir kuş cıvıltısında doğmak için yeniden

ATAOL BEHRAMOĞLU

Herkese merhaba! Hazır ilkbaharın en sevdiğim ayı Mayıs'ın tam da ortasındayken, bir ilkbahar şiiriyle merhaba demek istedim bugünkü kahve konuğuma. Yine eskilerden bir dost var bugün de köpüklü kahve muhabbetinde. Blogumu sanırım ilk açtığım zamanlardan beri takipleştiğim ve yaşamdan çeşitli konularda yazdığı yazıları keyifle okuduğum Yaşamdan Yazılar blogunun sahibi Cem Kazan arkadaşımıza hoşgeldin diyorum. 

Yaşamdan Yazılar, adı gibi malzemesini yaşamın her alanından alan kişisel bir blog. Cem'in başka blogları da var ama hepsinin açık olup olmadığından emin olamadığımdan bugün ay üssü Alfa diyebileceğimiz ana blogunu ekliyorum:) Samimi ve gündemin nabzını iyi yakalayan yazıları ile birçok konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Mutlaka birçoğumuz takip ediyoruzdur ama ola ki gözünüzden kaçmışsa mutlaka bir uğrayıp okuyun derim. Oldukça da interaktif bir blog, yorumlarınızla gündem konuları ile ilgili fikrinizi belirtebilirsiniz.
Sizler blogu gezerken, ben de köpüklü kahvemi ikram edeyim :)
 


19 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.


 1. Deryacığım lezzetli kahveni tadan konuklardan biri olarak bu misafirperverliğini çok takdir ettiğimi söylemeliyim. Bugün benim de severek takip etmeye çalıştığım Cem karderşime yer verdiğini görünce de ayrıca mutlu oldum. Gündemin nabzını güzel tutuyor Cem. Kısa kısa verdiği bilgilere isabetli yorumlarını da katıyor. Kendisine başarılarının devamını diliyorum. Takipçisi bol olsun inşallah. Sevgi ve selamlarımla 😊🌺🤚

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim canım. Yaşı genç olmasına rağmen uzun yıllardır blog dünyasında, seviyesini ve çizgisini bozmadan devam etmesini takdir ediyorum ben de:)

   Sil
 2. Gündeme dair tarafsız ama farklı yaklaşım ve bakış açısı ile gerçekten çok değerli bir blog sayfası. Ayrıca bizim yazılarımızda yakaladığı noktaları ve yorumlarını da unutmamak lazım:-)

  Etkinliğinizde çok güzel, uzun yılardır etkileşimde olduğunuz dostlarınızı, blogdaşlarınızı bu şekilde düşünmek çok ince bir davranış, tebrikler:-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler. Kahve konuklarım çok sevdiğim ve birçok blogu buluşturduğum bir yazı dizsi. Neredeyse blogumu açtığımdan beri devam ediyor ☺️

   Sil
 3. Senin bloğunda yer almak çok sevindirdi beni Derya. Çünkü sen gerçekten kaliteli içerikler üreten, isim yapmış bir blogsun. Çok teşekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoşgeldin, bu güzel düşüncelerin için çok teşekkür ederim ☺️

   Sil
 4. Severek takip ettiğim bloglardan bir tanesi. Özellikle gündemin sıkı takipçisi olmasını takdir ediyorum.

  YanıtlaSil
 5. Güzel bir blog tanıdık emeğinize sağlık😊

  YanıtlaSil
 6. Cem'in samimi ve gündemi takip eden yazılarını okumayı seviyorum :) takip ettiğim bir blogdaşım...
  Senin de bu ev sahipliğini çok takdir ediyorum Deryacım,bizleri ve blog arkadaşlarımızı kahve konuğu yapman çok incelikli...
  İyi bayramlar dilerim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sanırım çoğumuz onu küçük kardeşimiz gibi görüyoruz desem yanılmış olmam. Ben de uzaklarda da yaşasam sizleri en azından blogumda ağırlamaktan mutluyum canım :)

   Sil
 7. Sevgili Derya; demin bakınca neredeyse hepimizi, o çok nazik misafirperverliğinle konuk etmişsin. Kendiminkini de okudum. Bugün de yüzümü güldürdün kızım. Çok teşekkür ederim. Ayrıca senin ve tüm yorum sahiplerinin Şeker Bayramları kutlu olsun.
  Cem'e gelince; ilk blog açtığımda onun paylaşımlarının, benim kitaplar ve edebî eserler hakkında bilgilenmemde çok katkısı oldu. O 'na buradan çok teşekkür ediyorum. Bloğuna sadıktır. Her gün gündemi takip eder. Kendisine başarılarının devamını diliyorum.
  Sevgilerimle Derya, Emeklerine sağlık canım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şimdi ben de okudum tekrar şiiri de ben yazmıştım:) Keyifli oluyor tekrar geriye dönüp okumak:)

   Sil
 8. Geçmişe bakmayı yaşadığımız kötü günler anlamında düşünmüştüm yavrum. Onları tekrar tekrar düşünmek insanı üzebiliyor.

  YanıtlaSil
 9. Gündemi çok iyi takip ediyor. En güncel konuları aktarıp yorumluyor. Güzel bir blog.

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski