Zülfü Livaneli - Sevdalım Hayat

Zülfü Livaneli - Sevdalım Hayat
Zülfü Livaneli'nin Sevdalım Hayat kitabını sonbaharda okumuştum. Araya başka yazılar girince yazmam biraz uzun sürdü. Zülfü Livaneli müzikleriyle yetişen kuşaktan biri olmama rağmen, bu okuduğum ilk kitabıydı. Akıcı ve içten bir anlatımla yazılmış kitabı severek okudum. 

Zülfü Livaneli - Sevdalım Hayat
Sevdalım Hayat kitabında Zülfü Livaneli hayatından kesitleri, oldukça samimi bir şekilde okurlarla paylaşıyor. Bazı yaşadıklarını biliyordum ama bu kadarını beklememiştim. Özellikle defalarca hapse girdiğini ve orada yaşadıklarını okurken için buruldu. Değerlerimizin bu kadar boşa harcanmasını ve kıymet bilmemeyi hala kanıksayamadım. Müziğiyle, bilgi birikimiyle, evrensel yaşam anlayışıyla Zülfü Livaneli ülkemizin büyük bir değeri bana göre.
Diğer kitaplarını da okumaya çalışacağım. Türk edebiyatından oldukça uzak kaldım ama fena bir kitap okuru olmamama rağmen, içimden geçen tüm kitapları okumaya zaman yetmiyor. Keşke başka işimiz gücümüz olmasa da bütün gün kitapların dünyasında kaybolsak. 
Sevgili Zülfü Livaneli'nin kitabından bahsetmişken, çok sevdiğim bir şarkısını da sizlere hediye edeyim:)

Bunlar da ilginizi çekebilir:
 

2 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

  1. Zülfü Livaneli'yi ben oldum olası sevemedim :)

    YanıtlaSil
  2. Engereğin gözü kitabını okumuştum ve beğenmiştim. Bu kitabı okumadım ama son dönemde yazdığı kitapların güzel olduğu söyleniyor.

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski