Corona Günlükleri - Okullar Açıldı

 Herkese merhaba !!! Bu aralar blog işini biraz ağırdan alıyorum, olabildiği kadar diyorum çünkü daha fazlasına yetişemiyor ve strese giriyorum.

Corona Günlükleri - Okullar Açıldı


Avusturya' da okullar açıldı sanırım 3. haftayı da tamamlamak üzereyiz. Okulların açılma döneminde korona vakaları artmamış olsaydı tabii daha iyi olurdu. Dünyanın diğer ülkelerine göre fena sayılmayız ama her gün 600-700 yeni hasta haberi alıyoruz. İyileşenler çoğunlukta çok şükür. 

Okullar açıldı mı bende koşturma da başlar toplantılar çok olur ilk haftalar. Bir de okul aile birliği olunca, çok sıkışıyorum zaman açısından. Ama bu yıl okul aile birliği toplantılatına katılmama kararı aldım. Sadece etkinlik olunca yardımcı olacağım. Üç çocuktan sonra okul işlerinden biraz bıktım sanırım :)

Corona Günlükleri - Okullar Açıldı


Bu arada bir de korona maceramız oldu. İkinci hafta Karya boğaz ağrısıyla uyandı. Bu tarz rahatsızlıkları olunca (boğaz, nezle, öksürük, ateş) göndermeyin dediler. Evde tuttum. Üçüncü gün ağrı geçmeyince doktorumuzu aradım. Aman sakın getirmeyin, çocuklarda boğaz ağrısıyla başlıyor hemen korona hattını arayın dedi. Ara demesi kolay, tam 120 dakika hatta bekledik, nihayet bir görevliye ulaştık. Ertesi gün için test randevusu verileceğini söyledi sigorta bilgilerimizi kaydetti. Gerçekten hemen o gün sms geldi, test merkezi de bize çok uzak değil eşimle götürdük. Arabayla girilen drive in bir test merkezi yapmış Kızılhaç birçok ilçeye. Hemen sıra geldi, çabucak testi yaptılar sonuç sms le gelecek dediler. İki gün bekledik ama beklerken de sürekli gözümüz telefonda, bir yandan tabii okul da merak ediyor. Abisini de evde tutmak zorunda kaldık. Neyse ikinci gün test sonucu negatif diye mesaj geldi de rahatladık. Bakalım bu yıl daha kaç kez gideceğiz:)

Ama okula yeniden başladı, sınıfın yarısı hastaymış birinden birinde çıkarsa hadi yine karantinaya girip testlere koşturacağız. Okulları açmasalar mıydı neydi keşke :( Virüsten çok bu karantinaydı, tessti meseleleri uğraştırıyor.

Anlayacağınız bizde gündem konusu korona. Onun dışında hayatı olabildiğince normal yaşamaya çalışıyoruz. 

Corona Günlükleri - Okullar Açıldı


Bir de yenilikten sayılır mı bilmem 50'ye bir ay kala gözlük sahibi oldum. Doktor okuma gözlüğü verdi kontrole gidince. Gerçekten de son zamanlarda aşırı baş ağrısı, mide bulantısı ve baş dönmesi yaşıyordum. Gözlerimde de yaşarma ve kaşıntı oluyordu. Gözlük takınca rahatladım. Yazabildiğim ve okuyabildiğim sürece sorun yok, gözlük takmaya razıyım :)

Şimdilik rapolar bunlar. Kalın sağlıcakla:)

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Hoşgeldin Sonbahar

Neler Oluyor Hayatta?

Kuru Üzümlü Ekmek Yaptık

Korona İzolasyonu Sırasında Çocuklarla Yapılacak Etkinlikler

12 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Derya hanım gözlük yakışmış. Bizde çocuklar eba ve zoom arasında gidip geliyorlar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler en azından rahat rahat okuyup yazıyorum 😅. Biz hergün kaygı duyarak gönderiyoruz. Anne baba olmak zor iş 🙄🙄🙄

   Sil
 2. Geçmiş olsun. Stresli bir dönem geçirmişsiniz. Gözlükler yakışmış. Sevgiler....

  YanıtlaSil
 3. Merhaba. Ay zaten o bekleme stresi insanı mahvediyor.
  Geçmiş olsun. Bizde bu hafta iki gun gidiyoruz okula. Şimdilik iyi gidiyor ama bellide olmaz, gözümüz kulağımız haberlerde
  Bu sene bizim kız 1.sınıf. Arkadas beraber sınıf anneliği yapalım dedi ama kabul etmedim Derya Hn. Zor oluyor velilerle uğraşmak ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayırlı olsun kızınızın okula başlayışı. Ben 3çocukla da okullara koşturdum. Yuvadan sayarsak büyük oğlum 20yaşında varın siz hesap edin 😅. Bu yılı da tamamlayayım da artık bırakacağım.

   Sil
 4. Gözlüğü ben 40 'da takmıştım.Ay ne fena gelmişti,şimdi yakın gözlüksüz dolaşamıyorum nerdeyse:) Bizde heryer açık okullar kapalı. Geçmiş olsun çocuklar kış aylarında özellikle çok hastalanır.Artık kim hasta olsa;korona mı? diye sorar olduk.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de çok cabuk alıştım ama rahat da ettim 🙈. Bizimkiler artık bir yeri kapatmayız diyorlar. Kelle koltukta yaşayacagız 🤣🤣🤣.

   Sil
 5. Kolay gelsin. Okulların açılması bence iyi olmuş. Burada eğitim fena. Kaç çocuk sağlğklğ eğitim alıyor bilmiyorum. Hele ki küçükler. Anne baba da çalışıyorsa onların nete girmesi nasıl sağlanacak?

  YanıtlaSil
 6. Sonbahar normalde de hastalık havasıdır zaten artık her dakika şüpheleneceğiz koronadan. Bilgiç de okula gidiyor . Neyse ki sadece 12 ler gidiyor, en azından çok kalabalık değil diyorum ama giç belli olmaz tabi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet biz de hapşırsak amanınn diyoruz 🙄

   Sil
Daha yeni Daha eski