Tatiana De Rosnay - Paris'te 5 Gün - Roman Yorumu

bestseller kitaplar 
Tatiana De Rosnay' ın Fünf Tage In Paris-Paris' te 5 Gün romanında, Malegarde ailesi babaları Paul' ün doğumgünü ve anne babalarının evlilik yıldönümünü kutlamak için Paris'te buluşurlar. Paris'te inanılmaz bir yağmur ve su baskını yaşanmaktadır. 
Tüm bu felaketin ortasında, babaları Paul felç geçirir ve hastaneye kaldırılır anneleri Lauren ise zatürre olur. Yaşadıkları kabus dolu beş gün içinde birbirleri hakkında bilmedikleri sırlar, konuşulmayanlar birer birer ortaya dökülür. 

kitap yorumu
Doğrusunu söylemem gerekirse romantik bir yaz okumalığı olduğunu düşünüp aldığım kitabı zor bitirdim. Yazar o kadar gereksiz detayla sayfaları doldurmuş ki, sonuna kadar okumak eziyet oldu. Sonunu merak ettiğim için devam ettim, ancak nasıl bittiğini de pek anlamadım. Örneğin Paris' te yaşanan sel baskını ve onun detaylarına o kadar çok yer verilmiş ki, hikayenin de önüne geçmiş bu anlatılanlar. Ayrıca sürekli felaket, hastalık ve depresif düşünceler yaz ortasında beni bunalttı. 

Tatiana de Rosnay Hakkında


İngiliz bir anne ve Fransız bir babanın kızı olan yazar, Paris' te yaşıyor. Romanları 13 milyondan fazla satmış. Bazıları filme de çekilmiş. Paris' te 5 gün romanı, Fransa' da bestseller olmuş. 


4 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.


  1. Mesaj alınmıştır Deryacığım 😇🤗😊❤️🤚

    YanıtlaSil
  2. Detayları severim ama benim ruh halimi bozmayacak detayları tabii.:)

    YanıtlaSil
  3. Bazı kitaplar da çok sığ yazılmış oluyor, biraz detay verse de konuyu daha iyi anlasak diyoruz:) Ancak konudan koparan, bıktıran detayları sevmiyorum. Sanırım okur olarak belirli bir seviyeye geldikten sonra daha eleştirel gözle bakıyor insan okuduğuna. Aman canım okuyayım gitsin diyemiyoruz, kitaptan da bir karşılık bekliyoruz.

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski