Corona Günlüklerim - 2020 Yazı Nasıl Geçiyor?

Aslına bakarsanız bu Corona günlükleri yazılarından birkaç tane yazar seriyi bitiririm, hatıra olarak kalır diyordum. Ama gel gelelim ki Covid 19 salgını bitecek gibi değil. Dolayısıyla bu dönem bitene kadar yazılar da bu durumdan etkilenecek gibi.

corona
Aslında Avusturya ilk dalgayı bayağı iyi atlatmıştı. O yüzden okullar açıldı, önlemler gevşetildi ve hooop ikinci dalga beklenenden de önce geldi. İnsanlar hemen vur patlasın çal oynasın gezmeye, maskesiz dolaşmaya ve tatile gitmeye başlayınca dananın kuyruğu koptu:) Tatilden hemen her dönen grubun arasında hasta olanlar vardı. Tabii bunların döner dönmez bulaştırdığı kişiler de olmuştur. Yine de diğer dünya ülkelerine göre sayılar az ama unutmamak gerekir ki, Avusturya nüfusu az bir ülke ve yerleşim de birkaç şehir dışında hep doğanın içinde ve evler birbirinden uzak. 

Corona Günlüklerim - 2020 Yazı Nasıl Geçiyor?
Bahçemin kıymetini bu yıl bir kez daha anladım. Evin kapısından çıktık mı önümüzde orman olduğu ve sakin yerde yürüyüş yapabildiğimiz için de mutluyum. Bu yaz çok yağmur yağdı. Kuru ve sıcak günler sayılıydı. Bu günlerde kızımla yüzmeye gittik. Tek riskli yaptığımız iş bu diyebilirim. Çünkü kimse mesafe kuralına uymuyor. Belki de yazın yağmurlu geçmesi de bu açıdan bir şanstı.

Corona Günlüklerim - 2020 Yazı Nasıl Geçiyor?
Bunun dışında yazı çalışarak ve okuyarak değerlendirdim. Oğlum Ada da bu işe bayağı merak saldı İngilizce ve Almancası ana dil seviyesinde olduğu için, makale yazarak cep harçlığını çıkardı yaz boyunca. Devam etmeye de kararlı. Zaman zaman bunalıp bloglardan birini kapatsam mı düşünceleri ile boğuştum ama kıyamıyorum bir türlü. Hepsi de benim için ayrı değerli. Burası zaten günlüğüm gibi. Diğerlerine de çok emek verdim. Olabildiğince devam edecek artık. 
Karya ile biraz matematik alıştırmaları yapıyoruz dördüncü sınıfa hazırlık olarak. Tabii okullar açılacak mı henüz belirsiz sanırım bir sonraki yazıma kadar belli olur:) Ege de tek başına yaşamaya alıştı ve halinden memnun şimdilik. Her işini kendi yapıyor, şimdiye kadar hiç yardımımı istemedi. Halimize şükredip yaşıyoruz :) İşte 2020 yazı bizim için böyle geçti...


10 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Ben de o kadar mutsuzum ki bu dönemde hiç yazasım yok çok gerdi beni corona

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de tam tersi tüm enerjimi yazmaya verdim. Çok iyi geliyor yazmak. Ama hepimizin olaylara verdiği tepkiler farklı oluyor. Zor bir dönemden geçtiğimiz çok doğru.

   Sil
 2. 2020 her yönüyle bekleneni vermedi. Korona yılın kahramanı oldu. Ada'yı özellikle tebrik ederim bu arada:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef corona konusunda haklısınız. Ada beni de şaşırttı:) Enerji dolu bir çocuk ve hırsını piyanodan çıkarırcasına çalmasına alışkındım da, yazı konusunda bir istikrar sağlayacağını ummazdım. Epeyce de yazı yazdı bu arada, hem benim bloguma hem de makale sattı :)

   Sil
 3. o kadar çok hayalimiz vardı ki en güzel üniversite zamanlarım corona yüzünden mahvoldu ve devm edecek. virüsün bitmesi çook zor. uzun sürer böyle pandemiler. Allah yardımcımız olsun. siz yine de iyi şeyler yapmışsınız. hayata devam etmek lazım bir şekilde :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler canım. Tüm öğrenciler için çok üzülüyorum. Hele de mezuniyet dönemlerinde olanlara. Çok kötü anacaklar bu günleri. Farklı bir dönem yaşıyoruz umarım sağ salim atlatırız.

   Sil
 4. ada'yı kutluyorum ne güzel işler başarıyor öyle :)

  YanıtlaSil
 5. Aferin Ada'ya :) Ben de oturduğum yer için şükrediyorum, en azından ağaçlar çiçekler derken içim daralmıyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet gerçekten doğayı hissederek yaşamak bir şans ☺️

   Sil
Daha yeni Daha eski