Sevmediğim 2 Film : The Nun - Extraction

Herkese merhaba. Diğer bloglara planladığım yazıları yayına alıyorum sırayla ama buraya yazmaya içim el vermiyor bu aralar. Biliyorsunuz oğlumun taşınmasından bahsetmiştim. Neyse ilk günlerin şokunu atlattım ancak anne olarak tabii merak ediyorum. Ama çocuklar günü birliğine bir yere de gitseler merak ediyoruz annelik işte:)
Bu ara hemen hemen hiç film ve dizi izleyemiyorum diyebilirim. Eşimin izin günleri olduğunda bir iki film izledik sadece onlar da pek benim tarzım çıkmadı şansıma.

Extraction

Extraction


Öncelikle Extraction filminden bahsetmek istiyorum. Son yılların pek gözde isimi Chris Hemsworth oyunuyor başrolde. Aslında diğer oynadığı filmler fena değildi Thor filmini ve izlediğimi bir iki filmini beğenmiştim. Kısaca film Bangladeş' te geçiyor. Orada bir uyuşturucu patronunun oğlu rakipleri tarafından kaçırılıyor, Chris de paralı asker olarak onu kurtarmaya gidiyor. Filmin başından sonuna kadar Cüneyt Arkın sahneleri ve ölen insanlar dolu.
Bir de tüm filme hakim olan sarı ışık ve ülkenin dağınık pis hali beni çok rahatsız etti. Sevmiyorum öyle ülkeleri ne yapayım :)
Chris Hemsworth, iyi bir oyuncu mu karar veremedim henüz. Yakışıklıyım, herkesi yenerim havaları herhalde film dünyasında iş yapıyor olsa gerek. Ama bu kahraman rolleri dışında bir rolün üstesinden gelir mi bilmiyorum.
Tek beğenmeyen ben değilim, film kötü film ödülü olan Kırmızı Domates' lerden de nasibini almış. Başka önemli eleştirmenler de filmdeki aşırı şiddet dolu sahnelerden dolayı eleştirmiş. Genelde macera filmlerini seven eşim de eh işte izlenebilir,dedi. Yani film ondan da tam puan alamadı:)

The Nun

The Nun

Bir de hiç korku filmi sevmememe rağmen Netflix' te film ararken The Nun filmine bakalım dedim hay demez olaydım. Korku desem korku değil, garip bir filmdi. Başrollerde Demian Bishir, Taissa Farmiga, Jonas Bloquet ve Bonnie Aarons var.
Gotik korku sinemasının örneklerinden biri olan The Nun, Romanya' da bir manastırda geçiyor. İki rahibe manastırda burası Tanrı' nın bittiği yer yazan bir kapı bulurlar ve rahibelerden biri kapıdan çıkan bir şey tarafından içeriye çekilir. Rahibe Ramona ise kurtulur ancak yüzü bir maskeyi andıran bir rahibe silueti tarafından takip edilince intihar eder. Bir rahip ve rahibe adayı, olayı araştırmak için manastıra gelirler. Orada yaşayan manastıra yemek götüren bir Fransız da onlara yardımcı olur.
Ancak manastırda doğa üstü olaylar birbirini takip eder.
Belki de ben korku filmlerinden pek hoşlanmadığım için beğenmedim. Sahneler çok uyduruk geldi. Ustaca çekilmiş bir film değildi bana göre The Nun. Yine de illa korku filmi severiz diyenler bir şans verebilir. Benim için kaybedilmiş iki saat oldu.

Evet, bugün de iki beğenmediğim filmden bahsettim. Ne yazık ki her zaman zevkine göre izlenecek bir şey bulunmuyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Eleanor & Colette
Rocketman
Once Upon A Time In Hollywood

8 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Aksiyon filmi olarak fena değil extraction

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet tamamen bir erkek filmi olmuş ☺️

   Sil
 2. İkisinide izlemedim. Extraction çok duydum aslında. The Nun'u ilk defa gördüm.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. The Nun ilk çıktığında epey konuşulmuştu ama izlenmese de olur 🙈🙈🙈

   Sil
 3. O zaman izlemeyelim. Zaten izlenecek çok film var. Bu arada oğluna hayırlı olsun inşallah.

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski