Corona Günlükleri 10 - Okullar Açıldı

Uzunca bir ara vermişim. Bunun nedeni sanırım Avusturya' da coronanın neredeyse yok denecek kadar azalması ama yine de özellikle Viyana' da az da olsa vakalar görülüyor.

corona günlükleri


Bu dönemde adım adım işyerleri de açıldı. Ancak insanlar yemek içmek dışında fazla bir alışveriş yapmadı bizim buralarda. En son geçen hafta okullar açıldı. Doğrusu oldukça endişeliydim. Çocuklar sınıflarda iki gruba ayrıldı, bir grup Pazartesi, Salı, Çarşamba diğer grup da Perşembe Cuma gidiyor. Diğer hafta da yer değiştiriyorlar. Toplamda 16 gün okula gitmiş olacaklar. Bu kadar gün için değer miydi bilmem. Okula maskeyle gidip, birbirlerinden uzak oturuyorlar. Sınıfta maske zorunluluğu yok. Velilerin çoğu çalıştığı için okulların açılmasında ısrar ettiler. Maalesef tam olarak güvenlik kurallarına uyulduğunu hiç düşünmüyorum. Neyse ki çocuklar çabuk uyum sağladılar.Bu değişikliğin dışında hayat devam ediyor. İki aydan sonra ilk kez arkadaşımla alışverişe gittik. Biraz garip bir histi. İnsanlar birbirinden korkar gibi. Ama dışarda kahve içenler, yemek yiyenler de oldukça fazlaydı. Ben henüz o kadarına cesaret edemiyorum.
Neyse ki bahçe çalışmalarına başladık, evdeki işler, okul derken günler geçiyor.
Zaten minimalist bir hayat yaşıyordum iyice minimalleştim. Aylardır kendime en ufak bir alışveriş yapmadım, hiç yapasım da yok. İyice kabuğuma çekildim. Zaten introvers bir kişilik yapım var ve yaşlandıkça da bu artıyor. Korona da üstüne tuz biber ekti.32 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Bakalım bizde normalleşme nasıl olacak, okulların açılmayacağı kesinleşti ama bayram sonrası rakamlarını merak ediyorum...

  YanıtlaSil
 2. Bizde herşey açıldı gibi bir şey ama okullar kapalı , gençler ve ileri yaşlar hala evde. Haziran ile birlikte ortam daha da rahata erecek gibi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bize yeniden maske zorunluluğu gelecekmiş 🙄

   Sil
 3. Kolay gelsin çocuklara. Burada tamamen kapattılar okulları. Geçtiniz dediler çocuklara hepsi saldı tabiki. Zaten çok de etkili olmayan online derselir çoğu çocuk takip etmiyormuş. Ada ve Deniz nedeniyle eklendiğin öğretmen watshap gruplarından ara ara bu tarz şikayetler geliyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biz home schooling işini iyi idare ettik. Ama ikisi de 4. Cü sınıflara geçtiler. Bitirme yılları kritik. Umarım açılır Eylül'de.

   Sil
 4. Ramazanda pide almaya alıştım. Şimdilik en normalleşme atılımım bu :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de hala pek insan içine çıkmıyorum

   Sil
 5. Derya hanım şu normalleşme günleri bize de gelse artık çok bunaldık artık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biz yeniden maskeye dönüyoruz sanırım hasta sayısı artmaya başladı.

   Sil
 6. Wow, I am so surprised that the schools have re-opened. That must be really scary. I hope all continues to go well <3

  YanıtlaSil
 7. burada okulları tamamen tatil ettiler daha doğru oldu bence tabi..

  YanıtlaSil
 8. orada ufaktan başlamış normalleşme. acaba Türkiye'de ne olacak merak ediyorum. umarım vaka azalacağına artmaz. daha dikkatli olmamız gerek bence. biraz daha dişimizi sıkarsak atlatacağız.

  YanıtlaSil
 9. e hadi güzel haberleer :)

  YanıtlaSil
 10. Bizim burada da pazartesi gününden itibaren hayat normalleşmeye başlıyor.Hayırlısı olsun.Çocuklar da maskeyle pek sevimli olmuşlar :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler canım alıştık maskeli hayata.

   Sil
 11. Deryacığııımmm ben de seni merak etmeye başlamıştım. Neyse ki önemli bir şey yokmuş. Korona hayatımızdaki pek çok şeyi değiştirdi. Ezberlerimizi bozdu. İnşallah yazı rahat geçirebiliriz elbette tedbiri elden bırakmadan. Yabrucuklarını öpüyorum Allah a emanet olsunlar. Sevgi ve selamlarımla canım 😍🌷🤚

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim canım. Sen de kendine iyi bak 💞

   Sil
 12. Buralarda normalite ! Haziran itibariyle o da denetimli aşamalı başlayacak. Gidişatı haziran sonunda göreceğiz sanırım. Deryacım çoğumuz aynı ruh halindeyiz yalnız değilsin canım. Ama hayat devam ediyor maalesef önlemlerimizi alıp yaşamaya devam ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle mecburen işe güce bakıyoruz. Allah hepimizi korusun.

   Sil
 13. Derya'cığım, bizde de 1 Haziran itibarıyla yani bugün 65 üstü hariç normalleşmeye geçildi. Ben endişeliyim doğrusu. Sevgilerimle canım :)

  YanıtlaSil
 14. Normalleşme süreci başladı da ne kadar normalleşeceğiz bakalım ...

  YanıtlaSil
 15. Ne acaip bir dönem değil mi? sokağa çıkmaya korkar olduk.ev hayatını seviyorum am apartmanda yaşayınca bunaltıyor.bizde normalleşmeye geçtik hemde bir günde!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Apartmanda hele de balkon filan olmazsa zor. Umarım geçer artık aşı filan bulunur.

   Sil
Daha yeni Daha eski