Og Mandino-University Of Success - Kitap Tavsiyesi

kişisel gelişim kitapları
Evde bir dolap dolusu kişisel gelişim kitabı var ve ben şaşkınlıkla blogda hiç yer vermediğimi farkettim. Sanırım bunun nedeni anlık okuduğum kitapları paylaşmam ama artık geçmişte okuyup sevdiğim kitaplara da yer vereceğim. Sonuçta kitap yorumlarımı ben hem paylaşmak, hem de kendim için bir arşiv olarak hazırlıyorum. Zaman zaman geriye dönüp baktığımda, neler okuduğumu ve o kitabın bana neler hissettirdiğini okumak hoşuma gidiyor. 

kişisel gelişim kitapları
Bugün için evdeki kitaplıktan seçtiğim kitap, sevdiğimiz bir kişisel gelişim yazarı olan Og Mandino' dan, University Of Success (Başarı Üniversitesi). Eskiden çok fazla kişisel gelişim kitabı okurdum. Og Mandino ve Neil Carnegie özellikle sevdiklerimden. Eşimin de en sevdiği kitaplardır kişisel gelişim kitapları. Hepsinden de hayat dersleri çıkarmak ve yeni bir şeyler öğrenmek mümkün bana kalırsa. 

OG MANDINO'NUN BAŞARI ÜNİVERSİTESİ HAKKINDA

Dünyadaki en büyük başarı otoriteleri en değerli başarı sırlarını paylaşıyor bu kitapta. 

Her güçlü ders sizi hayatınızın hedeflerine yakınlaştıracaktır: • Başarısızlığın en yaygın on sebebini fethetme • Yeteneklerinizden en iyi şekilde nasıl yararlanılır • Risk alma cesaretini bulma •  Nasıl mali yuvanızı oluşturursunuz? • Kazanan gibi görünmek • Hayatınızın sorumluluğunu almak gibi başlıkla var Başarı Üniversitesi kitabında. 

Bu eşsiz Başarı Üniversitesi'nin dekanı, en başarılı kişisel gelişim kitaplarının yazarı Og Mandino'dur. Kurduğu fakülte Dr. Wayne W. Dyer, Dale Carnegie, W. Clement Stone, Napoleon Hill, George S. Clason, Nena ve George O'Neil, Dr. Joyce Brothers, Michael Korda, Lord Beaverbrook, Dr. Norman Vincent Peale ve hayatta daha birçok kazanan insandan oluşuyor. Elli en başarılı insanın deneyimlerini okuyup, kendi başarınız için ipuçları alabileceğiniz bir kitap. 

kişisel gelişim kitapları

Og Mandino Hakkında

Og Mandino, dünyada en çok okunan ilham verici kişisel gelişim  yazarlarından biridir. Success Unlimited dergisinin eski başkanı Mandino, edebi başarısı nedeniyle, Napoleon Hill Altın Madalya Ödülü'nü ilk alan yazar oldu. Og Mandino, Mükemmellik Konseyi Konuşmacı Onur Listesi Akranlar Konseyi Ödülü'ne layık görüldü ve Ulusal Konuşmacılar Birliği tarafından Yüksek Etkililik Ödülü ile onurlandırıldı. Og Mandino 1996'da öldü, ancak kitapları tüm dünyada milyonlarca kişiye ilham vermeye devam ediyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

15 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. mandino kitaplarını okuyom been :)

  YanıtlaSil
 2. baksanaaa, feriha hanım 14 yazımda, ilkay özgür'ün yorumlarını okuyabilir misin? kendi bloguna giremediği olmuş da. bi baksana neden ki acaba :)

  YanıtlaSil
 3. Yanıtlar
  1. Aslında seversin senin de ilgi alanın :)

   Sil
 4. hiç okumadıgım kitaplar arasında tavsiyeleriniz için teşekkür ederim

  YanıtlaSil
 5. Kişisel gelişim hiç sevemediğim bir tür.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kişisel gelişim kitabı iyi yazılmışsa insana katkıları oluyor. Hepsi de iyi değil tabii ki. Og Mandino bu alanın önde gelen isimlerinden :)

   Sil
 6. Ben de seviyorum kişisel gelişim kitaplarını hatta kitap kulübümde kişisel gelişim ve psikoloji tarzı kitaplar ağırlıklı. Bu kitabı görmemiştim . Not aldım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Senin ilgini çekeceğini düşünüyorum :)

   Sil
 7. Kişisel gelişim kitaplarını severim. Not alıyorum önerdiğin kitabı canım.

  YanıtlaSil
 8. İlgimi çekti bu kitap mutlaka okuyacağım çok teşekkürler tavsiye için :)

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski