Zamane Kızları ve Anneleri

delikizinbohcs.blogspot.com
Reklamlardaki mutlu mesut ev işi yapan kadınlara oldum olası sinir olurum

Her zaman size açıklıkla kendimden bahsediyorum. Ay ne var Allah'ın bildiğini kuldan saklayacak. Deli kaotik bir kadınım işte.
delikizinbohcs.blogspot.com

Geçenlerde kızım beni çay partisine davet etti. Oyuncaklarını toparla da burada oturacak yer yok deyince :' Ayağımla itince kenara toparlanıyor anne, böyle de oluyor' deyince ne cevap vereceğimi bilemedim !!! Hayır ben çok düzen temizlik hastası olsam aa benden böyle mi gördün diyeceğim ama diyemiyorum. Daha önce de bu konudan bahsetmişliğim var sizlere.
delikizinbohcs.blogspot.com

Dergi sayfalarında gördüğüm ayna gibi evlere çok özeniyorum. Ama ne yazık ki gün içinde birkaç saatimi ev toparlamak, yemek yapmak ve temizlikle geçirdiğim halde o evlerin yakınından bile geçemiyorum. Kızım gibi yere düşenleri ayağımla itmesem de, evde yarım kalmış birçok işi görmezden geldiğim olabiliyor. Birçok anne de benim durumumu yaşıyordur mutlaka. Birkaç çocuğu olmasına rağmen evi buram buram düzen temizlik kokan anneleri takdir ediyorum. Hele de çalışıp, misafiri de bol olup bunu başaranlar gözümde üstün varlık mertebesinde :)


delikizinbohcs.blogspot.com

Bol misafirim olmuyor çünkü kalan azıcık boş vaktimi de kendi hobilerime ayırmak istiyorum ve de tabii kafamı dinlemek. Ama iki çocukla çalıştığım ve okula gittiğim dönem oldu. Ailece Sefiller' in Avusturya çıkartmasını yaşadık. Eşimle uzuuun görüşmelerden sonra benim evde kalmamın daha iyi olacağına karar verdik. Benim için bu hem bir vazgeçiş hem de rahatlama oldu. Ne kazanacağımı ve ne kaybedeceğimi hesaplayınca kazanç kısmı ağır bastı.


delikizinbohcs.blogspot.com
Huzur ve mutluluk hayatta en önemli kavramlar


Çok düzenli olabilir, herşeyi de noktasına kadar doğru yapabiliriz hayatta. Ama bir anda hiç beklenmedik bir olay bizi allak bullak eder. Bir hastalık, savaşlar, aile krizleri gibi... Her şeyin orta yolunu bulmak en iyisi sanırım. Ve maddiyat sizin için hayati önem taşımıyorsa, maddi bazı şeylerden vazgeçip manevi kazanımları seçmek... Kalın sağlıcakla :)
delikizinbohcs.blogspot.com
Tam da beni anlatan bir resim. Evde işlerle boğuşacağıma ceketi giydiğim gibi çoluk çombalak dağ, çimen, orman geziyorum:)

İlginizi Çekebilir : Anneler Günümüz Kutlu Olsun

38 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Ahh o oyuncaklar ancak baya bir büyüdüklerinde toplanıp, kutulara yada raflara dizilebiliyor.

  YanıtlaSil
 2. Deryammmm. en güzel seçimi yapmışsın sen .
  Çocuklarınla geçireceğin herbir dakika o kadar kıymetli ki
  Nedir bu kadınlardaki düzen takıntısı amannnn
  Hiç bana göre işler değil

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet Tigrisçim evden gidince bol zamanim olacak da dagitacak insan olmayacak 😊

   Sil
 3. Kişiden kişiye degısıyor benceduzen meselesı..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayatta nelere öncelik verdigimize bagli. Çocuguma verecegim zamandan çalacaksam daginik kalmasini tercih ederim.

   Sil
 4. Herşey yerli yerinde olunca bazen doğru evde miyim acaba düşündüğüm bile olur benim :))) Ama ne diyoruz; dağınık ev mutlu yaşanmışlıkları olan ev ahahahaa :)

  Öpüyorum seni :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet ben de yabanci eve gitmisim gibi olur sanirim 😊

   Sil
 5. valla bende senin kız gibi takılıyorum ayagımla itip kendime yer açıyorum artık geldiğim nokta bu :))

  YanıtlaSil
 6. Evin düzenli olması beni mutlu ediyor ama üç dağıtıcıyla yaşarken ya hayatımı o eve adayacağım ya da görmezden geleceğim. İkinciyi seçiyorum. Napalım, hiç kitap okumayıp gezmeye çıkmayalım mı :)

  YanıtlaSil
 7. Benimde camasirlardan vakit kalmiyor.Hepsini sepete doldurup tasanlarıda üzerine dağ yapıp kizimla oturuyorum :)

  YanıtlaSil
 8. Temizlik konusu bir noktadan sonra tutku oluyor, herseye ince ince yetisemeyecegim için demeyimde, ugraşmayı sevmedigim için az ve öz sade şık eşyaları tercih ediyorum. Oturdugum yerde bi L koltuk bi büyük ünite var mesela, yatak odamda ise sadece yatak tüm eşyalarımsa giyimme odamda yani ihtiyacim kadar esya hem düzenli ve temiz dururken hemde sadece bi süpürüp silmek yetiyor. :) son olarak "son çare" olmadıgı sürece çocugunu evde bırakıp keyince çalışmaya giden annelerden nefret ediyorum. İsteyen alınsın ama bu annelik olamaz, esinin getirdigi para yetiyor ama sirf bakmamak için kreşe, bakıcılara hatta üzerine kapıyı kitleyip giden kadınlar var. O cocuk üzerinde hiç bir emek sarfetmeden anne uluyorlar, çocuk büyüp eli ekmek tutmaya başlayınca da ne zorluklarla büyüttüm diye masal anlatmalar. Yemiyoruz bunları artık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de evde az ve pratik esya tercih ettim. Herkesin sartlari farkli kimseyi yargilamak istemiyorum. Benim tercihim çocuklarimi kendim büyütmek oldu herkesin imkani olmayabilir.

   Sil
 9. Açıkcası yıllarca tam bir düzen takıntılı biriydim ben. Yavaş yavaş gidiyor sanki. Ev temiz olmalı, toz olmamalı, camlar görünmeyecek kadar temiz olmalı.43 yaşımda "bir daha mı dünyaya gelicem. Temizle nereye kadar "demeyi öğrendim nihayet...

  YanıtlaSil
 10. yani ben de ev toplayacağıma kendime ve bloguma vakit ayırmayı tercih ediyorum Deryacım .. oğlum da aynı benim gibi dağınık :-)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biz üretken kadinlariz zamani iyi sekilde harcamayi tercih ediyoruz 😉

   Sil
 11. Temizlik yapmak ve misafir ağırlamak benim de pek sevmediğim şeylerden itiraf edeyim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gelecek misafir eve degil bana gelirse olur 😉

   Sil
 12. "Tam da beni anlatan bir resim. Evde işlerle boğuşacağıma ceketi giydiğim gibi çoluk çombalak dağ, çimen, orman geziyorum:)"
  demişsin ya aynen ben de öyle iş iş nereye kadar? diyorum. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayat hizla geçiyor canim öldükten sonra ay cok temizdi deseler ne olacak.

   Sil
 13. Herkesin durumu böyledir belki, biri gelecekse hazırlık, biz bize iken ayakla yana itme. Yorgunuz...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklisiniz. Zaman da yetmiyor enerji de 😊

   Sil
 14. En iyisini yapıyorsun Derya. Hani mecburen iş yapıyorum ama çalışma masamı başına geçtikten iki üç saat sonra görmeniz lazım. Kirletmek güzeldir :)

  YanıtlaSil
 15. Kız çocuk gibisi yok vallahi erkek çocukları çok yaramaz :D

  YanıtlaSil
 16. Canım bazen evlatlar öyle şaşırtıyor ki bizi bunu ben de yaşıyorum. Hatta biz de Sefillerin Ankara subesiyiz şu sıralar. Çocukları çevre, internet ve sosyal medya çok etkiliyor ve değiştiriyor. En son kızimdan telefonu tamamen almakla çözümü buldum. Liseye kadar vermiycemi söyledim. Çok sıkıntı yaşıyoruz telefonusuz yaşama sürecinde bu yüzden ben de eskisi kadar aktif olamıyorum sosyal medyada örnek olmak adına...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Internet basli basina tuzak haklisin canim. Sinirlamak en iyisi.

   Sil
 17. Evde ne kadar çok eşya varsa iş o kadar çok oluyor. Mutluluğa giden yollardan birisi sadelikten geçiyor bence.
  Bahçe olayı güzel ama zaman çalıcı o da. Sula, temizle bir kere yapınca da bitmiyor ki...
  Velhasıl aynı dertten muzdaribim bende. Allah hem iş kadını hem de anne olanlara ayrıca kolaylık versin diliyorum. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben çalisirken iyice perisanlik vardi evde bu iyi halimiz 😂😂😂

   Sil
 18. Küçükken kızlarlar ne kadar baş etmeye çalışsam da düzenli ve de pırıl pırıl olmayı bir türlü beceremezdim. Amann çok da takmamak gerek. Mutluysanız kime ne?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öyle tabii çocuklarin farkli anilari olsun benimle sürekli ev temizledigimi hatirlayip ne yapacaklar ?

   Sil
 19. Ənnn gözəlini edirsiniz. Mən də öz-özümə həmişə bunu deyirəm : Bütün gününü ev işlərini görməyə sərf edərək yaşayıb, bir gün gəncliyini sadəcə təmizlik yapmaqla bitirdiyini görəcəksən. Həyat sadəcə bundan ibarət ola bilməz. Həm inanın təmizləsən də , təmizləməsən də uşaqlarla evin halı günün sonunda hep aynı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok haklisin canim. Çocuklar da robot degil ya oynayacak tabii 😊

   Sil
Daha yeni Daha eski