Anneler Günümüz Kutlu Olsun

Merhaba sevgili dostlar . Çok şükür bu yıl da bir Anneler Günü'ne ulaştık. Öncelikle tüm annelerin bu gününü kutluyorum. Bugünkü yazım çocuklarım için yazdığım bir yazı olacak. Anneler gününde hediye önerim gibi şeyler yok yani :)
Beni tanıyanlar yıllardır yurtdışında yaşadığımı bilirler. Eşim zaten neredeyse 25 yıldır Avrupa' da. Ben büyük oğlumu elinden tutup, iki bavula doldurduğum geçmişimizi alıp geldim. Burada diğer iki meleğim de aramıza katıldı. Yaşadığımız yerde akrabamız da olmadığı için her işimizi kendimiz yaptık. İlk yıllar eşimle omuz omuza verip kendimize sıfırdan bir hayat kurmaya çalıştık. Yaşamayı seçtiğimiz yer doğanın içinde küçük bir şehir olduğu için büyük iş imkanları olmasa da bize hayat kalitesi sunacağına ve çocuk yetiştirmek için uygun olacağına inandık. İnancımız bizi yanıltmadı ve bugüne kadar da böyle oldu çok şükür. Kolay bir mücadele değildi. Hepimiz birbirimize kenetlenerek ve destek olarak güzel bir hayat kurmayı başardık. Büyük oğlum daha minicikken kardeşine baktı çoğu zaman ben okula babası işe giderken. İyi çocuklar oldular bizi üzmediler. Çevremdeki birçok aileye baktığımda hem biz iyi iş çıkardık diyorum, hem de Allah bize yardımcı olup iyi çocuklar verdi. Çocuklarım da bizim gibi yabancı bir kültürde ait olmakla olmamak arası çelişkileri yaşadılar. Kendilerini kabul ettirme çabası vermek zorundaydılar. Ama bu onları hayata karşı güçlendirdi. Artık burada tanınan ve örnek gösterilen bir aile olduğumuz için kızım bu yönden daha şanslı. Çocuklarıma bu zorlu mücadelede bizim yanımızda oldukları, güç ve destek verdikleri için ne kadar minnettarım bilemezsiniz.
Zaman zaman hayatımdan paylaşımlar yaptığımda 'Oh oh sen iyisin' 'Senin tuzun kuru' tarzında yorumlar gelince gerçekten o insanlara: Öyle mi al kardeşim çantanı gel sen de iyi ol. Bir o mücadeleleri ver kalbin kanasın da ben de sana sen iyisin şimdi diyeyim diye geçiyor aklımdan. İnsanlar herşey gökten zembille inmiş gibi sonucu görüyor sadece.
Bu resmin üzerinden beş yıl geçmiş. Zaman ne hızlı akığ gidiyor... Keşke hiç büyümeseler dediğim de oluyor, büyüdüklerine sevindiğim de. Ege, Ada ve Karya benim üç güzel çiçeğim. Sizin anneniz olduğum için çok mutluyum.

17 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Anneler günün kutlu olsun...

  YanıtlaSil
 2. Mutluluğunuz daim olsun canım. 🙏🏻 Anneler günün de kutlu olsun 🌷 Bana da nasip olur inşallah bir gün anne olmak 😊

  YanıtlaSil
 3. Anneler gününüz kutlu olsun.

  YanıtlaSil
 4. Rabbım Mutluluğunuzu Daim Etsin inşallah Canım Benim Anneler günün kutlu olsun Sevgiler:)

  YanıtlaSil
 5. Anneler günümüz kutlu olsun Derya Hanım, evlatlarımızla sağlıklı mutlu günler diliyorum, sevgiler :)

  YanıtlaSil
 6. Eşinizle ve çocuklarınızla mutlu huzurlu bir yaşam diliyorum. Anneler gününüz kutlu olsun.

  YanıtlaSil
 7. Yaa ama kocaman boyun kadar oglun varmis.Hepside birbirinden güzel.Allah mutluluunuzu ve anneligini bozmasin insallah 💕😘

  YanıtlaSil
 8. Biz aynı ülke içinde farklı şehire gidince bike çok zorlanıyoruz ki farklı ülke çok çok daha zordur. Anneler günümüz kutlu olsun Derya'cım :))

  YanıtlaSil
 9. Anneler günün çocuklarınla eşinle bir ömür boyu mutlulukla geçsin....

  YanıtlaSil
 10. Mutluluğunuz daim olsun, çocuklarının daha nice nice güzelliklerini yaşayasın :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahaha oğluşun gmaili açıkmış bilgisayarda, benim Handan :)

   Sil
 11. Gecikmeli olarak kutlayayım mı bende :) Anneler günün kutlu olsun arkadaşım.

  YanıtlaSil
 12. Maşallah...Daha da güzel günleriniz olsun inşallah..

  YanıtlaSil
 13. Verdiğin emekle güzelleştirmişsin dünyanı sen de.Güzel evlatların, eşinle nice anneler günün mutlu geçsin canim.

  YanıtlaSil
 14. Anneler günün kutlu olsun Derya'cım, hep huzurla hep çocuklarınla hep ailenle..

  YanıtlaSil
 15. Zaman hızla akıyor evet canım. Senin de anneler günün kutlu olsun. Çok güzel bir aile maşallah...

  YanıtlaSil
 16. Tüm güzel yorumlar için tesekkür ederim arkadaslar. Sizlerin de anneler günü kutlu olsun ❤❤❤

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski