Beyonce' nin Cowboy Carter Albümü ve Haterlar Hakkında

Görsel: teenvogue.com

Beyonce geçtiğimiz günlerde Cowboy Carter albümünü çıkardı hatırlarsanız. Amaan bir fırtına koptu ki sormayın gitsin. Efendim nasıl olur da siyah bir kadın country albümü çıkarmaya kalkışır. Müziğin tapusunun birilerinin elinde olduğunu bilmiyordum doğrusu. Amerika' da country müzik fanatikleri var bilenler bilir. Onlar da Beyonce' yi bu müzik tarzına layık görmemişler. Oysa Texas, Houston doğumlu biri olarak country müziği sevmesi son derece doğal bence.

Ama hep öyle değil midir? Hangi işe kalkışırsanız kalkışın bugün hater(nefret duyan) dediğimiz kişiler mantar gibi çıkar bir yerlerden. Mutlaka bir eleştirileri olur, yolunuza taş koymaya kalkışırlar ve hatta komplolar kurarak engellemeye çalışırlar. Madonna' nın bir ödül törenindeki konuşmasını hatırlıyorum. Kendisine bugüne kadar engel olanlara, yapamazsın, yapmamalısın diyenlere teşekkür ediyor ve onlarla mücadele ede ede, bugün onlar sayesinde olduğu kadın haline geldiğini söylüyordu. Katılmamak elde mi?

Genelde bizi övenler değil de düşmanlık duyanlara karşı hırslanır, törpüleniriz hayatta. En azından benim için bu böyle. Düşmanlık yapanlara, kötülük yapanlara karşı daha da güçlenme hırsı duyarım ve yaptığım işi onlara inat daha da iyi yapmaya çalışırım. Paraya çok önem veren bir tanıdığım eğitimim ve birikimim yeterli olduğu halde neden bir şirkete girip çalışmak yerine blog yazıp, makale ve çeviri yaptığımı sormuş ve az bir kazancım olduğu için gülmüştü. 20 yıl o bahsettiği yerlerde çalıştım, iyi de kazandım evet; ama mutlu olamadım. Hayatımda ilk kez sevdiğim şeyleri yapabilme şansını yakaladım. O yüzden kimsenin ne düşündüğü umurumda da değil.

Albüme gelecek olursak... Ben sıkı bir country hayranı olmasam da, çok severek dinlediğim country şarkıları da var. Örneğin Jolene bunlardan biri. Zaman zaman Dolly Parton veya Miley Cirus' tan dinlerdim. Ring of Fire ve I Walk The Line da sevdiklerimden. Johny Cash'in pek çok şarkısını dinlerim.

Müzik konusunda hayattaki diğer sevdiğim şeyler gibi kendimi hiç kalıplara sokmayı sevmedim. Bir rock şarkısını sevebileceğim gibi, opera da severek dinlerim. Önemli olan şarkının kalbime dokunması gerisi boş benim için. Her insanın sevdiği müzik tarzı farklı olabilir. Nitekim albümde de tüm şarkılar kalbime dokundu diyemem. Mutlaka emek verilmiş, kaliteli müzikler, işbirlikleri ve Beyonce' nin kadife gibi sesi birleşince ortaya güzel bir albüm çıkmış. Benim en sevdiklerim:

Texas Hold' Em

Jolene

Daughter

II Most Wanted

Levii's Jeans

Ya Ya

oldu. Eminim ilgi çekici kliplerle de uzun zaman adından söz ettirecektir. Gördüğü ilgiye bakılırsa yeni sezonda kovboy kıyafetlerinin de moda olma olasılığı yüksek 😜Karşı olanlar her zaman olacaktır. Yenilikçi, idealist bir insansanız mutlaka önünüzde size engel olacak insanlar olur. Zaman zaman bunlar ruh sağlığınızı da sarsabilir ama yıkılmak ve içinize kapanmak yerine size yöneltilen nefreti güçlenmek adına ateşleyici bir güç olarak kullanın. Hayatta öğrendiğim ve size tavsiye edebileceğim ders bu 😊

Favori şarkım olan Texas Hold' Em videosunu da sizlerle paylaşıyorum.
Bu arada şarkıyla yapılmış çok hoş bir dans videosu da buldum onu da paylaşmak istedim ☺️Albümü dinlerseniz hangi şarkıları sevdiğinizi benimle de paylaşır mısınız?

Bu konular da ilginizi çekebilir:Albümü dinlerseniz hangi şarkıları sevdiğinizi benimle de paylaşır mısınız?

11 Yorumlar

Yorumlara link eklemeyiniz tıklanabilir link olan yorumlar yayınlanmaz. Please don' t add your links at the comments they will not published.

 1. Çok dinlemiyorum, bu polemiği de bilmiyordum:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de her şarkısını sevmiyorum ama birkaç tanesi hoşuma gidiyor 😊

   Sil
 2. Haterlar genelde yakın çevremizden olur sinsi sinsi, öyle değil mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Büyük ölçüde bildiğimiz insanlar oluyor doğru 🤭🤭🤭

   Sil
  2. Yeni yazılarınızı bekliyoruz. :)

   Sil
  3. Taslaklarda bekleyen yüzlerce yazı var ama ancak yayına yetistiriyorum birkaç blog yazınca 🤭🤭🤭

   Sil
 3. country severim dinleyim pekuuu :)

  YanıtlaSil
 4. Sana da bazen insanlar ne kadar boş işlerle uğraşıyor gibi gelmiyor mu ?Yani müzik güzel bir şey ,birilerinin ruhuna dokunuyor. Öyle olsun, böyle olsun ,kim söylemiş ne fark eder ?Bu yüzden yayagara kopartmanın yaymaya çalışmanın alemi ne , bunun için enerji harcamanın alemi ne. İnsanları gerçekten anlayamıyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabii ki geliyor haklısın. Ben o yüzden kendimi hiç şartlamam ne seviyorsam, bana ne güzel geliyorsa onu dinlerim. Kızımla Miley Cyrus, Taylor Swift dinleyip dans da ediyoruz, klasik de dinlerim türkü de. O anki ruh haline de bağlı hangi müziğin sana iyi geleceği. Ama yook insanlar her konuda uzman ya, şu üç günlük dünyada başkasının işiyle uğraşıyor. Beğenmediğini dinleme takip etme değil mi 🤣🤣🤣

   Sil
 5. beyonce un oynadığı film var, cadillac records, çok güzel film :)

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski